Постанова № 38102543, 08.04.2014, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.04.2014
Номер справи
805/3264/14
Номер документу
38102543
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) КРАМАТОРСЬКА МІСЬКА ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ДОНЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ВІДДІЛЕННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 квітня 2014 р. Справа № 805/3264/14

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бойко М.І., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Донецької національної академії будівництва і архітектури про стягнення заборгованості у розмірі 7005,60 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Донецьке обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі за текстом «позивач») звернулося до суду із позовом до Донецької національної академії будівництва і архітектури (далі за текстом «відповідач») про стягнення заборгованості у розмірі 7005,60 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Дружківський житлово-комунальний коледж який є структурним підрозділом Донбаської національної академії будівництва та архітектури зареєстровано як платник страхових внесків у Краматорській міській виконавчій дирекції м. Донецька Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з 02.02.2005 року. Згідно з Актом перевірки по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 426 від 13.08.2013 року Дружківського житлово-комунального коледжу Донбаської національної академії будівництва та архітектури встановлено порушення порядку використання коштів Фонду в сумі 4 200 грн. Рішенням Краматорської міської виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 27.08.2013 року № 104 страхувальника зобов’язано у десятиденний термін від дня отримання рішення нарахувати і перерахувати наступні суми:

- не прийняті до зарахування витрати за період після 01.01.2011 року в розмірі 4 200 грн.;

- штраф у розмірі 50% неправомірно витрачених страхових коштів за період після 01.01.2011 року в розмірі 2 100 грн., що у загальній сумі дорівнює 6 300 грн.

Відповідно до зазначено рішення за несвоєчасне виконання відповідачем рішення від 27.08.2013 року № 104 позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів фонду № 122 від 23.09.2013 року, яким до відповідача застосовано штраф розмірі 630 грн. та пеня в сумі 75,60 грн., що у загальній сумі дорівнює 705,60 грн.

Таким чином, загальна сума фінансових (штрафних) санкцій, що підлягає поверненню складає 7 005,60 грн.

Представник позивача у судове засідання не з’явився. Через канцелярію суду надав клопотання у якому позовні вимоги підтримав та просив розглянути адміністративну справу за його відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.

Відповідно до ч.2 ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Суд прийшов до висновку про розгляд справи за відсутності представників позивача та відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

За приписами частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, суд встановив.

Позивач, Донецьке обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відповідно до Закону України № 2240 (далі – закон № 2240) є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Виконавча дирекція є підзвітною правлінню Фонду та здійснює діяльність від імені Фонду в межах та в порядку, визначених статутом Фонду та положенням про виконавчу дирекцію Фонду, що затверджується його правлінням.

Відповідно до ст. 12 Закону № 2240 повноваженнями виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є: забезпечення акумуляції внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням; здійснення оперативного розпорядження страховими коштами Фонду в межах затвердженого бюджету Фонду; здійснення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг за цим Законом; забезпечення цільового використання коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням; представляє інтереси страховика в судових та інших органах; готує та подає на розгляд правління: пропозиції щодо розміру страхових коштів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням на наступний рік; проект бюджету Фонду та звіт про його виконання; пропозиції щодо розміру резервних коштів; виконує інші функції відповідно до положення про виконавчу дирекцію Фонду.

Відповідач, Донбаська національна академія будівництва і архітектури рішенням виконавчого комітету Макіївської міської ради від 06.12.2004 року зареєстровано у якості юридичної особи (а.с.9). Згідно з Актом перевірки по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 426 від 13.08.2013 року Дружківського житлово-комунального коледжу Донбаської національної академії будівництва та архітектури встановлено порушення порядку використання коштів Фонду в сумі 4 200 грн.

Відповідно до ст.21 Закону № 2240 фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам здійснюється районними, міжрайонними, міськими виконавчими дирекціями відділень Фонду в порядку, встановленому правлінням Фонду. Підставою для фінансування страхувальників робочими органами відділень Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.

Згідно заяви від 2 лютого 2005 року Дружківський житлово-комунальний коледж який є структурним підрозділом Донбаської національної академії будівництва та архітектури перебуває на обліку в Краматорській міській виконавчій дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (а.с.7).

Статтею 28 Закону № 2240 встановлені права та обов’язки страховика. Так, страховик має право: здійснювати перевірку обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам; одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій (у тому числі від органів доходів і зборів, банківських, інших фінансово-кредитних установ) та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності відомості щодо використання страхових коштів; проводити перевірку правильності використання страхових коштів на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників; одержувати необхідні пояснення (у тому числі письмові) з питань, що виникають під час перевірок; накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства; порушувати відповідно до законодавства питання про притягнення посадових осіб до відповідальності за порушення законодавства у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, вимагати надання інформації про вжиті заходи; користуватися відомостями Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, необхідними для забезпечення виконання покладених на нього функцій.

Обов’язками страховика є: забезпечувати фінансування матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до цього Закону; здійснювати контроль за дотриманням порядку використання страхувальником страхових коштів; здійснювати контроль за достовірністю поданих страхувальниками та застрахованими особами відомостей, визначених статтями 27 і 51 цього Закону; вести облік і звітність щодо страхових коштів; публікувати в засобах масової інформації бюджет Фонду на поточний рік та звіт про виконання бюджету Фонду за минулий рік; надавати безоплатно застрахованим особам і страхувальникам консультації з питань застосування законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням; інформувати застрахованих осіб про призначення (відмову) і розмір матеріального забезпечення, порядок виплати, види та умови надання матеріального забезпечення і соціальних послуг, а також про порядок оскарження рішень у разі відмови в наданні матеріального забезпечення і соціальних послуг; стягувати надміру виплачені кошти з юридичних і фізичних осіб у встановленому законом порядку; співпрацювати з фондами з інших видів загальнообов'язкового державного соціального страхування у реалізації заходів, пов'язаних з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам, приймаючи спільне рішення щодо участі у фінансуванні цих заходів.

Судом встановлено, що згідно з Актом перевірки по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 426 від 13.08.2013 року (а.с.10) перевірка проводилась в Дружківському житлово-комунальному коледжі який є структурним підрозділом Донбаської національної академії будівництва та архітектури встановлено порушення порядку використання коштів Фонду в сумі 4 200 грн. Рішенням Краматорської міської виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 27.08.2013 року № 104 (а.с.16) страхувальника Дружківський житлово-комунальний коледж який є структурним підрозділом Донбаської національної академії будівництва та архітектури зобов’язано у десятиденний термін від дня отримання рішення нарахувати і перерахувати наступні суми:

- не прийняті до зарахування витрати за період після 01.01.2011 року в розмірі 4 200 грн.;

- штраф у розмірі 50% неправомірно витрачених страхових коштів за період після 01.01.2011 року в розмірі 2 100 грн., що у загальній сумі дорівнює 6 300 грн.

Рішення від 27.08.2013 року № 104 було направлено на адресу відповідача та отримано 02.09.2013 року відповідачем, про що свідчить особистий підпис представника відповідача та печатка страхувальника на цьому рішенні. Зазначене рішення відповідачем не оскаржувалось.

Відповідно до зазначено рішення за несвоєчасне виконання відповідачем рішення від 27.08.2013 року № 104 позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів фонду № 122 від 23.09.2013 року, яким до відповідача застосовано штраф розмірі 630 грн. та пеня в сумі 75,60 грн., що у загальній сумі дорівнює 705,60 грн.

Рішення від 23.09.2013 року № 122 було направлено на адресу відповідача та отримано 23.09.2013 року відповідачем, про що свідчить особистий підпис представника відповідача. Зазначене рішення відповідачем також не оскаржувалось.

Таким чином, загальна сума фінансових (штрафних) санкцій, що підлягає поверненню складає 7 005,60 грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 27 Закон № 2240 страхувальник зобов’язаний надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення та соціальних послуг відповідно до цього Закону; вести облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і своєчасно надавати органам Фонду встановлену звітність щодо цих коштів; допускати посадових осіб органів Фонду, органу державного нагляду, інших контролюючих органів до перевірок правильності використання страхових коштів, надавати їм необхідні документи та пояснення з питань, що виникають під час перевірок; надавати виконавчій дирекції відділення Фонду відомості про матеріальне забезпечення та соціальні послуги відповідно до цього Закону в порядку, встановленому правлінням Фонду.

Відповідно до ч. 1 ст. 50 Закону 2240 матеріальне забезпечення та соціальні послуги за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, застрахованим особам, зазначеним у частині першій статті 6 цього Закону, призначаються та надаються за основним місцем роботи.

На підставі п.3 ст.30 Закону № 2240 своєчасно не сплачені та не відшкодовані страхові кошти відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону і фінансові санкції, передбачені частиною першою цієї статті, стягуються із страхувальника, іншого отримувача коштів Фонду у дохід Фонду в порядку, встановленому законом.

Відповідно до статті 19 Конституції України державні органи повинні діяти тільки на підставах і в межах повноважень та у спосіб, які передбачені Конституцією України та законами.

На час розгляду справи відповідачем не надано до суду жодного доказу щодо сплати заборгованості.

Враховую вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 2, 8-11; 17-20; 69-72; 86; 94; 158-164; 167; 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Донецької національної академії будівництва і архітектури про стягнення заборгованості у розмірі 7005,60 грн.,- задовольнити.

Стягнути з Донецької національної академії будівництва і архітектури (ЄДРПОУ 2070795) на користь Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість по сплаті страхових внесків у сумі 7005 (сім тисяч п’ять) грн. 60 коп. перерахувавши її на транзитний рахунок Краматорської міської виконавчої дирекції м. Донецька Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 25608161242001 у ПАТ КБ «Надра», м. Київ, Центр, ЄДРПОУ 26081941, МФО 380764.

У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її отримання.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Бойко М.І.