Постанова № 38042091, 01.04.2014, Рівненський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
01.04.2014
Номер справи
924/704/13
Номер документу
38042091
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"01" квітня 2014 р. Справа №924/704/13

Рівненський апеляційний господарський суд у складі колегії:

Головуючий суддя Гулова А.Г.

суддя Маціщук А.В. ,

суддя Петухов М.Г.

при секретарі судового засідання Яцюку В.В.

за участю представників сторін:

від позивача: не з`явився

від відповідача: не з`явився

прокурор: не з`явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Рівненського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство", смт. Меджибіж Летичівського р-ну. Хмельницької обл.

на рішення господарського суду Хмельницької області від 10.02.2014р.

у справі №924/704/13 (суддя Смаровоз М.В.)

за позовом прокурора Волочинського району Хмельницької області в інтересах держави в особі Порохнянської сільської ради Волочинського району Хмельницької області, с.Порохня Волочинського району Хмельницької області

до Відкритого акціонерного товариства "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство", смт. Меджибіж Летичівського р-н. Хмельницької обл.

про внесення змін до договору

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Хмельницької області від 10 лютого 2014р. у справі №924/704/13 задоволено позов прокурора Волочинського району Хмельницької області в інтересах держави в особі Порохнянської сільської ради Волочинського району Хмельницької області до Відкритого акціонерного товариства "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" про внесення змін до договору. Внесено зміни до пунктів 5, 9, 10 та 16 договору оренди землі, укладеного між Порохнянською сільською радою Волочиського району Хмельницької області та відкритим акціонерним товариством „Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" (зареєстрованого у Волочиському районному відділі Хмельницької регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру" 30.05.2008р. за № 040875000004), виклавши їх у наступній редакції: п.5 договору: „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 811774 грн. (вісімсот одинадцять тисяч сімсот сімдесят чотири гривні)"; п.9 договору: „Орендну плату встановити в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік, переглядати орендну плату за землю водного фонду щорічно, або при настанні умов, вказаних у п. 13 основного договору. Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Порохнянської сільської ради"; п.10 договору: „Обчислення розміру орендної плати за землю здійснено згідно розрахунку з урахуванням індексів інфляції. Загальна сума орендної плати за рік становить 24 тис. 353 грн. 22 коп. (двадцять чотири тисячі триста п'ятдесят три гривні двадцять дві копійки)"; п.16 договору: „Цільове призначення земельної ділянки згідно КЦПЗ - код 10.07 „Для рибогосподарських потреб". Стягнуто з відповідача в доход Державного бюджету України 1147,00 грн. судового збору.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить оскаржене рішення скасувати та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

Мотивуючи апеляційну скаргу, відповідач зазначає, зокрема, наступне:

- підпунктом 8.4.1 Статуту ВАТ "Хмельницькрибгосп" визначено, що керівництво поточною діяльністю товариства здійснюється одноособовим виконавчим органом - директором. Пунктом 8.4 статуту передбачено, що директор самостійно від імені товариства укладає цивільно-правові угоди та договори на суму, що не перевищує 25% від залишкової вартості основних фондів, а також здійснює розпорядження майном товариства залишкова вартість якого не перевищує 5% залишкової вартості основних фондів. Згідно ч.1 ст.70 Закону України "Про акціонерні товариства" рішення про вчинення значного правочину, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є предметом, становить від 10 до 25 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності акціонерного товариства, приймається наглядовою радою. В разі перевищення 25% - загальними зборами акціонерів (п.22 ст.33 Закону України "Про акціонерні товариства");

- нормативно-грошова оцінка земельної ділянки у договорі оренди землі від 30.05.2008р., зареєстрованого за №040875000004, становить 811774,00 грн., а вартість активів за даними останньої річної фінансової звітності ВАТ "Хмельницькрибгосп" станом на 31.12.2012р. становить 329000,00 грн. Отже, директор ВАТ "Хмельницькрибгосп" не має повноважень на вчинення значних правочинів, зокрема, укладення додаткової угоди до договору оренди землі від 30.05.2008р., зареєстрованого за №040875000004.

Прокурор та позивач не скористалися правом подачі відзиву на апеляційну скаргу, що, у відповідності до ч.2 ст.96 ГПК України, не перешкоджає перегляду рішення місцевого господарського суду.

Прокурор та представник позивача в засідання суду не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили.

Відповідач надіслав до суду електронне повідомлення №1 від 01.04.2014р., в якому просив відкласти розгляд апеляційної скарги у зв`язку з неможливістю бути присутнім у судовому засіданні їх представника.

Колегія суддів ухвалила відмовити у задоволені клопотання відповідача про відкладення розгляду апеляційної скарги, оскільки належних доказів на підтвердження викладених у ньому обставин останнім не надано.

Враховуючи норми ст.101 ГПК України про межі перегляду справ в апеляційній інстанції, та той факт, що неявка в засідання суду прокурора та представників сторін, належним чином та відповідно до законодавства повідомлених про дату, час та місце розгляду справи, не перешкоджає перегляду оскарженого судового рішення, колегія суддів розглянула апеляційну скаргу за відсутності прокурора та представників сторін.

Обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, перевіривши повноту з'ясування та доведеність всіх обставин, що мають значення для справи, відповідність висновків, викладених у рішенні місцевого господарського суду, обставинам справи, правильність застосування господарським судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при прийнятті оскарженого рішення, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як убачається з матеріалів справи, між Порохнянською сільською радою Волочиського району Хмельницької області (орендодавцем) та Відкритим акціонерним товариством „Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" (орендарем) укладено договір оренди землі від 30.05.2008р. (надалі - договір), відповідно до п.1 якого, орендодавець своїм рішенням №66 від 23.04.2008р. надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку водного фонду для рибогосподарських потреб.

Пунктом 2 договору встановлено, що в оренду передається земельна ділянка водного фонду, загальною площею 6,98 га, яка знаходиться на території Порохнянської сільської ради в межах населеного пункту с. Порохня.

Згідно п.8 договору останній укладено на 49 років. Після закінчення строку договору орендар має переважне право на поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.

У пункті 9 договору сторонами встановлено орендну плату в розмірі трикратного розміру земельного податку в рік (розмір орендної плати переглядається раз у три роки). Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Порохнянської селищної ради.

Згідно п.10 договору обчислення розміру орендної плати за землю здійснено з урахуванням індексів інфляції. Загальна сума орендної плати за рік становить 4083,3 грн.

Пунктом 12 договору встановлено, що передача продукції та надання послуг в рахунок орендної плати оформляється відповідними актами.

Як передбачено п.13 договору, розмір орендної плати переглядається щорічно, зокрема, у разі: зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; в інших випадках, передбачених законом.

Земельна ділянка відноситься до земель водного фонду. Цільове призначення земельної ділянки - землі водогосподарських підприємств (п.п. 15, 16 договору).

Пунктом 28 договору передбачено, що орендодавець має право, зокрема: вимагати від орендаря збільшення розміру орендної плати у разі збільшення, відповідно до законодавства України, розмірів земельного податку та з інших мотивів.

Згідно п.29 договору орендодавець зобов'язаний, зокрема, інформувати орендаря про зміни в орендній платі.

Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо умов договору спір розв'язується у судовому порядку (п. 36 договору).

Судом встановлено, що договір оренди підписаний сторонами, скріплений їх печатками та зареєстрований у Волочиському районному відділі ХРФ ДП „ЦДЗК" 30.05.2008р. за №040875000004.

У розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності, грошова оцінка яких не проведена (станом на 01.01.2008р.) вбачається, що на площу 69800 кв.м. нормативна грошова оцінка 1 кв.м. (земель водного фонду) становить 65,10 грн.; розмір земельного податку - 1361,10 грн.; розмір орендної плати - 4083,3 грн.

23.04.2008р. Порохнянською сільською радою прийнято рішення 16 сесії V скликання № 66 „Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право користування земельними ділянками водного фонду ВАТ „Хмельницькрибгосп".

На виконання вказаного рішення, 30.05.2008р. представниками землевласника та землекористувача складено та підписано акт, відповідно до якого сільським головою Порохнянської сільської ради Вітка П.М. передано ВАТ „Хмельницькрибгосп" земельну ділянку, яка розташована на території Порохнянської сільської ради, в межах населеного пункту с.Порохня, в користування на умовах оренди для рибогосподарських потреб.

22.12.2009р. Порохнянською сільською радою прийнято рішення 26 сесії 5 скликання № 201, яким вирішено затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель с.Порохня Порохнянської сільської ради, розроблену ПП „Промінь". Згідно з витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки ВАТ „Хмельницькрибгосп" від 07.03.2013р. №07-240/13, наданого відділом Держземагентства у Волочиському районі, нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка розташована на території Порохнянської сільської ради в межах населеного пункту с. Порохня площею 69800 кв.м., становить 811774 грн.

У матеріалах справи (а.с.22) міститься розрахунок позивача згідно якого розмір орендної плати складає 6088,31 грн.

Згідно з іншим розрахунком розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (станом на 01.01.2013р.), наданим Порохнянською сільською радою, категорія земель-землі водного фонду, площа - 69800, нормативна грошова оцінка земельної ділянки - 811774 грн., розмір орендної плати складає 24353,22 грн. (а.с.151).

Рішенням двадцять сьомої сесії Порохнянської сільської ради (6 скликання) №1 від 06.03.2013р. вирішено: внести зміни до договорів оренди земельних ділянок водного фонду по Порохнянській сільській раді, укладених з ВАТ „Хмельницькрибгосп" від 30.05.2008р., зокрема, за №040875000004 площею 6,98 га; орендну плату встановити в розмірі 3% від вартості нормативної грошової оцінки земель водного фонду в межах населеного пункту с. Порохня; рекомендувати ВАТ „Хмельницькрибгосп" звернутися у відділ Держземагенства про надання довідки про нормативну грошову оцінку земельних ділянок водного фонду, наданих в оренду, підписати додаткову угоду та зареєструвати її у відділі державної реєстрації.

04.04.2013р. ВАТ „Хмельницькрибгосп" надіслано лист №87/13, адресований Порохнянській сільській раді, в якому, зокрема, повідомлено про отримання 25.03.2013р. додаткової угоди до договору оренди та з приводу цього зазначено, що питання про вчинення в.о. директора ВАТ „Хмельницькрибгосп" значних правочинів - укладення додаткової угоди до договору оренди землі буде винесено на розгляд найближчих загальних зборів акціонерів товариства, про результати проведення яких Порохнянська сільська рада буде проінформована додатково.

Так як вказана вище додаткова угода до договору оренди землі укладена не була, прокурор з врахуванням вищенаведеного та з посиланням на ст.ст. 632, 651 ЦК України, ст.188 ГК України, ст.ст. 280, 288, 289 Податкового кодексу України, ст.ст.1, 13, 14, 21, 30 Закону України „Про оренду землі", звернувся до суду з позовом про внесення змін до договору, зокрема, й у частині встановлення розміру орендної плати в сумі 6088,31 грн.

Рішенням господарського суду Хмельницької області від 10 липня 2013 року у справі №924/704/13 задоволено позов прокурора Волочинського району в інтересах держави в особі Порохнянської сільської ради до Відкритого акціонерного товариства "Хмельницькрибгосп" про внесення змін до договору.

Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 18 вересня 2013 року у справі №924/704/13 задоволено апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Хмельницькрибгосп" на рішення господарського суду Хмельницької області від 10.07.2013р. у справі №924/704/13. Рішення господарського суду Хмельницької області від 10.07.2013р. у справі №924/704/13 скасовано. Прийнято нове рішення про відмову в позові.

Постановою Вищого господарського суду від 07 листопада 2013 року у справі №924/704/13 частково задоволено касаційну скаргу першого заступника прокурора Рівненської області. Постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 18 вересня 2013 року у справі №924/704/13 та рішення господарського суду Хмельницької області від 10.07.2013р. у даній справі скасовано. Матеріали справи №924/704/13 скеровано для нового розгляду до господарського суду Хмельницької області. У постанові Вищого господарського суду України, зокрема, зазначено: "Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом. Оскільки, як установлено судами, сторонами в договорі оренди передбачена можливість внесення змін до договору, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору. При цьому надсилання відповідачеві пропозицій щодо внесення змін до договору оренди є правом, а не обов'язком позивача, тому недотримання останнім вимог частини другої статті 188 Господарського кодексу України щодо надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору не позбавляє його права звернутися до господарського суду з позовом про зміну умов договору за наявності спору. З огляду на що, внесення у судовому порядку змін до спірного договору оренди земельної ділянки в частині орендної плати не може ставитись у залежність від вирішення цього питання загальними зборами ВАТ "Хмельницькрибгосп". Проте не можна залишити в силі і рішення суду першої інстанції, оскільки судом не були повно встановлені всі обставини справи, що мають значення для законного вирішення спору. Місцевий суд змінюючи умови договору оренди землі в частині розміру річної орендної плати, не надав належної оцінки розрахунку такого розміру, поданого позивачем до суду. Як вбачається з розрахунку розміру річної орендної плати, ставка земельного податку за орендовану земельну ділянку визначена на підставі Закону України "Про плату за землю" у розмірі - 0,25 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Між тим, згідно з пунктом 2 розділу XIX "Прикінцеві положення" Податкового кодексу України зазначений Закон України "Про плату за землю" з 01.01.11 втратив чинність. З огляду на що, є передчасним висновок місцевого господарського суду про внесення змін у спірний договір оренди земельної ділянки щодо річної орендної плати у заявленому розмірі. При цьому не досліджувалось судом і питання щодо затвердження сільрадою нормативної грошової оцінки земель с. Порохня, на підставі якої здійснений розрахунок орендної плати."

Згідно ст.111-12 ГПК України вказівки, що містяться у постанові касаційної інстанції, є обов`язковими для суду першої інстанції під час нового розгляду справи.

Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 03.12.2013р. справу №924/704/13 прийнято до провадження та призначено її розгляд на 23 грудня 2013 року.

До початку розгляду справи по суті прокурор подав заяву про уточнення позовних вимог від 14.01.2014р. №115-27-13, просить суд внести зміни до пунктів 5, 9, 10 та 16 договору оренди землі, укладеного між Порохнянською сільською радою Волочиського району Хмельницької області та відкритим акціонерним товариством „Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" (зареєстрованого у Волочиському районному відділі Хмельницької регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру" 30.05.2008р. за № 040875000004), виклавши їх у наступній редакції:

- п. 5 договору: „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 811774 грн. (вісімсот одинадцять тисяч сімсот сімдесят чотири гривні)";

- п. 9 договору: „Орендну плату встановити в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік, переглядати орендну плату за землю водного фонду щорічно, або при настанні умов, вказаних у п. 13 основного договору. Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Порохнянської сільської ради";

- п. 10 договору: „Обчислення розміру орендної плати за землю здійснено згідно розрахунку з урахуванням індексів інфляції. Загальна сума орендної плати за рік становить 24 тис. 353 грн. 22 коп. (двадцять чотири тисячі триста п'ятдесят три гривні двадцять дві копійки)";

- п. 16 договору: „Цільове призначення земельної ділянки згідно КЦПЗ - код 10.07 „Для рибогосподарських потреб".

Фактично, позовні вимоги залишилися незмінними, лише змінено розмір орендної плати, прокурор просить внести зміни до п.10 договору, передбачивши орендну плату у розмірі 24353,22 грн., тоді як за попередніми розрахунками її розмір складав 6088,31 грн.

У своїй заяві прокурор дає цьому пояснення, зазначивши: "Оскільки в розрахунку орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності, грошова оцінка яких проведена від 01.01.2013р. та відповідно в додатковій угоді до вказаного вище договору оренди землі від 11.03.2013р. помилково вказано ставку земельного податку 0,25 (Закон України "Про плату за землю" втратив чинність від 01.01.2011р.), а тому не вірно розраховано розмір орендної плати, який становить 6088,31 грн.

Порохнянська сільська рада повторно звернулась до ВАТ "Хмельницькрибгосп" рішенням сесії від 06.03.2013 року №1 з пропозицією привести Договір оренди землі у відповідність до вимог нових ставок орендної плати та врегулювати вказане питання у добровільному порядку (додаткова угода від 11.03.2013, розрахунок розміру орендної плати на 01.01.2013)".

З матеріалів справи вбачається, що проект додаткової угоди до договору оренди землі від 11.03.2013р., із заначенням орендної плати у розмірі 24353,24 грн, відповідачу надіслано.

Як вже зазначалося, рішенням господарського суду Хмельницької області від 10 лютого 2014 року у справі №924/704/13 позов задоволено.

Колегія суддів апеляційного господарського суду погоджується з таким висновком суду першої інстанції, з огляду на таке.

Згідно ст.11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Аналогічні положення містить і стаття 174 Господарського кодексу України.

Судом встановлено, що правовідносини між сторонами у справі виникли на підставі укладеного договору оренди землі.

Статтею 21 Закону України „Про оренду землі" встановлено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди, крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Відповідно до ст. 30 Закону України „Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Також, відповідно до ч.1 ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Частинами 1, 2 ст.632 Цивільного кодексу України передбачено застосування у встановлених законом випадках цін (тарифів, ставок тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. При цьому, зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

У п.13 договору оренди землі від 30.05.2008р. сторони визначили, що розмір орендної плати переглядається щорічно у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; зміни умов господарювання, передбачених договором; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.

Пунктом 36 договору передбачено, що зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.

Податковим кодексом України, зокрема, п.288.5 ст.288, встановлено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

З огляду на вищенаведене, законодавча зміна граничного розміру річної орендної плати за земельну ділянку, безпосередньо є прямою підставою для приведення положень спірного договору оренди землі у відповідність до норм чинного законодавства, а саме перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Відповідно з нормами ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції сільських, селещних, міських рад належить затвердження ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України.

Згідно п.289.1 ст.289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

22.12.2009р. Порохнянською сільською радою прийнято рішення 26 сесії 5 скликання №201, яким затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель с.Порохня Порохнянської сільської ради.

Як вбачається з витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки ВАТ „Хмельницькрибгосп", наданого відділом Держземагентства у Волочиському районі, грошова оцінка зазначеної земельної ділянки становить 811774,00 грн. (а.с.23).

З урахуванням проведеної грошової оцінки земельної ділянки, яка перебуває в оренді у відповідача, з метою приведення умов спірного договору земельної ділянки у відповідність до вимог Податкового кодексу України, враховуючи зміни розміру земельного податку для відповідної земельної ділянки, Порохнянська сільська рада прийняла рішення від 06.03.2013р. №1 про внесення змін до договору оренди земельної ділянки водного фонду по Порохнянській сільській раді, укладеного з ВАТ "Хмельницькрибгосп" 30.05.2008р. №040875000004, встановивши для відповідача орендну плату в розмірі 3% від вартості нормативної грошової оцінки земель водного фонду в межах населеного пункту с.Порохня.

З розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності станом на 01.01.2013р., який поданий позивачем, судом встановлено, що останній здійснений відповідно до норм чинного законодавства, а розмір річної орендної плати, вказаний в ньому, яку має сплачувати відповідач по договору оренди є правильним (811774,00 грн. / 100% х 3% = 24353,22 грн.).

Твердження скаржника на рахунок того, що директор ВАТ "Хмельницькрибгосп" не має повноважень на вчинення значних правочинів, зокрема, укладення додаткової угоди до договору оренди землі від 30.05.2008р., зареєстрованого за №040875000004, оскільки Статут товариства передбачає вчинення значного правочину за рішенням наглядової ради, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є предметом, становить від 10 до 25 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності, а у разі перевищення 25% - загальними зборами товариства, а нормативно-грошова оцінка земельної ділянки складає 811774,00 грн., вартість активів станом на 31.12.2012р. - 329000,00 грн., оцінються судом критично.

Як зазначено у постанові Вищого господарського суду України від 07.11.2013р. у даній справі, внесення у судовому порядку змін до спірного договору оренди земельної ділянки в частині орендної плати не може ставитись у залежність від вирішення цього питання загальними зборами ВАТ "Хмельницькрибгосп".

Крім того, розмір річної орендної плати в сумі 24353,22 грн. не перевищує 25% від залишкової вартості основних фондів товариства (329,000,00 грн. х 25% = 82250,00 грн.), а тому укладення директором додаткової угоди до договору оренди землі від 30.05.2008р., в свою чергу, не буде порушенням п.8.4 Статуту ВАТ "Хмельницькрибгосп".

Всі інші доводи апеляційної скарги спростовуються наведеним вище, матеріалами справи та не грунтуються на нормах чинного законодавства.

Відповідно до ст.ст.33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Відповідачем не доведено наявність підстав для скасування оскарженого рішення.

З урахуванням наведеного, судова колегія дійшла висновку, що рішення господарського суду Хмельницької області від 10.02.2014р. прийняте з повним з`ясуванням обставин, що мають значення для справи, дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому його слід залишити без змін..

Керуючись ст.ст. 101, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, Рівненський апеляційний господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Рішення господарського суду Хмельницької області від 10.02.2014р. у справі №924/704/13 залишити без змін, а апеляційну скаргу ВАТ "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство", смт. Меджибіж Летичівського району Хмельницької області - без задоволення.

2. Справу №924/704/13 повернути до господарського суду Хмельницької області.

Головуючий суддя Гулова А.Г.

Суддя Маціщук А.В.

Суддя Петухов М.Г.