УХВАЛА
31 березня 2014 р. № 876/2277/14Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гінда О.М., розглянувши клопотання Управління праці та соціального департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради за подання апеляційної на ухвалу судді Жидачівського районного суду Львівської області від 14 жовтня 2013 року про повернення позовної заяви у справі № 443/1921/13-а за позовом Управління праці та соціального департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,-
встановив:
ухвалою судді Жидачівського районного суду Львівської області від 14.10.2013 повернуто позовну заяву Управління праці та соціального департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Не погоджуючись з цією ухвалою суду першої інстанції, позивач 11.02.2014 подав на неї апеляційну скаргу. Однак, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме апелянтом до апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору.
Ухвалою від 21.02.2014 вказану вище апеляційну скаргу залишено без руху та встановлено 10-денний строк для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме подання документа про сплату судового збору у розмірі 60,9 грн.
21.03.2014 на адресу суду поступило клопотання апелянта про звільнення його від спати судового збору, яке обґрунтоване тим, що оскільки органи праці та соціального захисту населення звільнені від сплати судового збору за подання позовів згідно п. 20 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», то відповідно звільняються і за подання апеляційної скарги. Крім того, кошторисом Управління на 2014 рік не передбачено видатків на сплату судового збору.
Однак, вказане клопотання задоволеним бути не може, з огляду на таке.
Частиною 1 ст. 87 КАС України встановлено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно із ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Аналогічні положення викладені у ч. 1 ст. 88 КАС України.
Як вбачається із клопотання про звільнення від сплати судового збору, апелянт, як на підставу для звільнення від сплати судового збору, посилається на положення п. 20 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Проте, такі посилання є безпідставними, оскільки статтею 5 вказаного Закону, визначено перелік підстав звільнення від сплати судового збору, який є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягає. Зокрема, п. 20 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» органи праці та соціального захисту населення від сплати судового збору звільняються лише за подання позовів. Однак, у цьому випадку має місце подання апеляційної скарги на ухвалу суду, а тому ці положення застосованими бути не можуть. Інформаційний лист на який посилається апелянт не є джерелом права, а тому не має обов'язкового характеру.
Також безпідставним є посилання апелянта на відсутність коштів для сплати судового збору, оскільки скаржник є структурним органом місцевого самоврядування, а відсутність у кошторисі видатків на сплату судового збору не дає підставою вважати майновий стан особи незадовільним.
З огляду на викладене, підстав для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору немає.
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору становить 0,05 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» станом на 1 січня цього року мінімальна заробітна плата становить 1218 грн.
Відтак, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу становить 60,9 грн (1218 х 0,05 = 60,09 грн).
Враховуючи те, що подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України та відсутність підстав для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору, у відповідності до ст.ст. 108, 189 КАС України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для їх усунення.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду, у розмірі 60,9 грн за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007573, Банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) - 825014, рахунок отримувача - 31219206781004, Код класифікації доходів бюджету - 22030001, Призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ - 38007573.
Керуючись ст.ст. 87, 88, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя -
ухвалив:
відмовити у задоволенні клопотання Управління праці та соціального департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на ухвалу судді Жидачівського районного суду Львівської області від 14 жовтня 2013 року про повернення позовної заяви у справі № 443/1921/13-а за позовом Управління праці та соціального департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки особі, яка подала апеляційну скаргу слід усунути в 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.
Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя О.М. Гінда