Справа № 404/1619/14-а
Номер провадження 2-а/404/229/14
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2014 року Кіровський районний суд м. Кіровограда
в складі: головуючого судді - Панфілової А.В.
при секретарі - Палій М. М.
розглянувши в судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора ВДАІ Кіровоградського МВ при УМВС України в Кіровоградській області Олексієнка Сергія Васильовича про визнання протиправною та скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
19.02.2014 року позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до відповідача про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення. На обґрунтування зазначено, що згідно постанови ПС 1 № 353945 від 09.02.2014 року на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 425 грн. за порушення п 19.1 ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність по ч.2 ст. 122 КУпАП. Відповідно до постанови та протоколу про адміністративне правопорушення 09. 02.2014 року о 13:20 год., в м. Кіровограді на малій об»їздній дорозі, керуючи автомобілем ВАЗ 2107, д/н НОМЕР_1, рухався з вимкненим ближнім світлом фар. При цьому , зазначив в протоколі про адміністративне правопорушення , що з інспектором не погоджується та їхав з включеним дальнім світлом , заперечення не вз»яті до уваги. Тому, посилаючись на вказані обставини, просить суд визнати незаконною та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення, а провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити, в зв"язку із відсутністю в його діях складу адмінправопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 КУпАП.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав повністю. Зазначив, що інспектор неправомірно слклав на нього протокол про адміністративне правопорушення, зазначив, що наданий диск правопорушення не є доказом у справі , оскільки правопорушення відзнято на належний інспектору відеореєстратор і не є спеціальним засобом для фіксації правопорушення.
Відповідач позов не визнав повністю, зазначив, що факт правопорушення підтверджується відеозаписом правопорушення, відповідно до якого спростовуються зазначення позивача , що він рухався в міській зоні та з включеним дальнім світлом фар. Зазначив, що для фіксації правопорушення відсутні вимоги , щодо приладу фіксації , оскільки даний прилад не проводить будь-яких вимірювань.
Судом встановлено наступні факти і відповідні їм правовідносини.
Згідно постанови ПС 1 № 353945 від 09.02.2014 року на позивача накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 450 грн. за порушення п 19.1 (а) ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність по ч.2 ст. 122 КУпАП. Покарання визначене відповідно до санкції зазначеної статті. Відповідно до постанови та протоколу про адміністративне правопорушення позивач 09. 02.2014 року о 13:20 год., в м. Кіровограді на малій об»їздній дорозі, керуючи автомобілем ВАЗ 2107, д/н НОМЕР_1, рухався з вимкненим ближнім світлом фар. Зазначене підтверджується і відеозаписом правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Позивач ( особа, до якої було застосовано адміністративне стягнення посадовою особою ДАЇ, ОВС, в компетенції яких було вирішення питання щодо накладення адмінстягнення) має можливість звернутися з адміністративним позовом до цієї особи про визнання неправомірним притягнення до адмінвідповідальності, який повинен розглядатися за нормами КАС України.
Статтею 289 КУпАП передбачено, що скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суд вважає, що оскаржувана постанова прийнята відповідно до порядку, передбаченого Законами України « Про міліцію», « Про дорожній рух», ПДР України, КУпАП, Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС, а тому не підлягає скасуванню.
У доданому до постанови протоколі про адміністративне правопорушення інспектором ДПС зазначено, як було виявлене правопорушення, якими доказами підтверджується факт порушення позивачем ПДР України.
Згідно ч.2 ст. 122 КУпАП порушення - тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти п»яти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п.19.1 (а ) ПДР України у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості незалежно від ступеня освітлення дороги, а також у тунелях на транспортному засобі, що рухається, повинні бути ввімкнені такі світлові пристрої: на всіх механічних транспортних засобах - фари ближнього (дальнього) світла.
Згідно ст.55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Згідно ч.1, 3 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, прокурорським наглядом, правом оскарження, іншими встановленими законом способами. Згідно ч.2 ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, що встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно п.1.11. Розпорядження МВС України № 466 від 21.05.2009р. «Про організацію роботи підрозділів ДАІ з профілактики правопорушень із застосуванням засобів фото- і кінозйомки, відеозапису» передбачено, що працівники Державтоінспекції під час винесення постанови про накладення стягнення за адміністративне правопорушення повинні неухильно дотримуватися вимог статей 33, 34 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З огляду на встановлені в судовому засіданні обставини та визначені відповідно до них правовідносини, суд дійшов висновку щодо відмови в задоволенні позову у зв»язку з його необгрунтованістю та безпідставністю, оскільки факт вчинення правопорушення підтверджується відеозаписом правопорушення та жодним доказом не спростовується.
На підставі вищевикладеного та керуючись ч. 2 ст.122, ст. 288, 289 , 293 КУпАП, ст. ст.10-11, 71, 86, 100, 160-164 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ :
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до інспектора ВДАІ Кіровоградського МВ при УМВС України в Кіровоградській області Олексієнка Сергія Васильовича про визнання протиправною та скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення відмовити повністю.
Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровського районного суду м.Кіровограда А. В. Панфілова