Постанова № 38017841, 25.03.2014, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
25.03.2014
Номер справи
234/16170/13-а
Номер документу
38017841
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 234/16170/13-а

Провадження № 2-а/234/11/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2014 року місто Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області

у складі: головуючого - судді Кравченко О.Ю.

при секретарі Куліш О.С.

за участю представника відповідача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3 про стягнення бюджетних коштів, -

В С Т А Н О В И В :

09 грудня 2013 року позивач звернувся до Краматорського міського суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення переплачених бюджетних коштів. В обґрунтування позову посилається на те, що до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради 26 жовтня 2009 року звернулася ОСОБА_3, що мешкає АДРЕСА_1 із заявою за призначенням субсидії у період з жовтня 2009 року по квітень 2010 року. У декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги вказала, що мешкає разом з донькою, ОСОБА_4 та онукою, ОСОБА_5, та що її донька ОСОБА_4 за період з квітня по жовтень 2009 року отримувала заробітну плату у фізичної особи-підприємця ОСОБА_2. До заяви була надана довідка від 23 жовтня 2009 року про доходи ОСОБА_4 за період з квітня 2009 року по вересень 2009 року. Відповідно до цієї довідки, гр.ОСОБА_4, яка займає посаду продавця-оператора, нарахована заробітна плата у розмірі 3765 грн. Рішенням про призначення субсидії від 02 січня 2010 року ОСОБА_3 була призначена житлова субсидія у жовтні 2009 року у розмірі 70,20 грн., з листопада 2009 року по березень 2010 року - у розмірі 200,15 грн. щомісяця, а на квітень 2010 року - 75,36 грн. У зв'язку зі зміною тарифу на вивіз твердих побутових відходів управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради 01 лютого 2010 року був зроблений перерахунок та призначена житлова субсидія з грудня 2009 року по березень 2010 року щомісячно в сумі 205,31 грн. Відділом державних соціальних інспекторів управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради була проведена перевірка правильності та повноти інформації, наданої ОСОБА_3 для отримання державної допомоги, в результаті якої був складений акт №8-12 від 02.10.2012 року. Відповідно до цього акту встановлено, що згідно інформації Державної податкової інспекції у м.Краматорську, ОСОБА_2 була нарахована ОСОБА_4 сума доходу (заробітна плата) за період з квітня 2009 року по вересень 2009 року у розмірі 5640 грн. Згідно ж наданої довідки від 23.10.2009 року ОСОБА_4 відповідачем була нарахована заробітна плата у розмірі 3765 грн. Таким чином, фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 була надана недостовірна інформація у довідці про доходи та приховані відомості, що вплинули на визначення розміру субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка була призначена за заявою ОСОБА_3 У зв'язку з цим управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради був зроблений неправильний розрахунок середньомісячного сукупного доходу сім'ї для призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і було надміру виплачено грошових коштів за період з жовтня 2009 року по квітень 2010 року включно у сумі 371,10 грн.

Актом №1056 проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій від 08.01.2013 року встановлено, що фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 при надання довідки про доході від 23.10.2009 року працівнику ОСОБА_4, не вказана сума у розмірі 1875 грн. Таким чином, відповідачем були надані недостовірні відомості про доходи ОСОБА_4, у зв'язку з чим виникла переплата бюджетних коштів.

Позивач просить суд стягнути з ОСОБА_2 переплату субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка виникла внаслідок надання невірної інформації у сумі 371,10 грн.

У судове засідання 25.03.2014 року представник позивача ОСОБА_6 не з'явилася, але була присутня у попередніх судових засіданнях та надала пояснення по суті позову. Позовні вимоги підтримала з підстав, викладених у позові, та просила їх задовольнити.

Представник відповідачки за довіреністю - ОСОБА_1 у судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, посилаючись на те, що у позивача відсутнє законне право звернення до суду за стягненням коштів. Відповідно до Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями, відділи (управління) субсидій стягують надміру виплачені кошти у судовому порядку у разі виявлення при перевірки неправильних відомостей в довідках про доходи, виданих юридичними особами. Відповідачка не є юридичною особою. Крім того, у 3 кварталі 2009 року відповідачкою була виплачена ОСОБА_4 заробітна плата у сумі 1890 грн., про що свідчить податковий розрахунок за ф.1-ДФ, поданий до ДПІ у м.Краматорську та довідка про доходи. У задоволенні позову просив відмовити.

Третя особа - ОСОБА_3 у судове засідання 25.03.2014 року не з'явилася, але була присутня на попередньому судовому засіданні та надала пояснення, відповідно до яких вона надала до відділу субсидії довідку про доходи, які отримала її донька, ОСОБА_4

Свідок ОСОБА_7 у судовому засіданні суду пояснила, що вона подавала до податкової інспекції декларацію ф.1-ДФ ОСОБА_2 за 3 квартал 2009 року, в якій помилково не були вказані дати звільнення працівників. Тому необхідно було подати уточнену декларацію, в якій вказати дати звільнення. Вона подала уточнену декларацію за 3 квартал 2009 року, в якій помилково вказала заробітну плату за попередній квартал та помилково не проставила ознаки рядків на вилучення. Внаслідок чого заробітна плата подвоїлася. Насправді, заробітна плата ОСОБА_4 складала у 3 кварталі 2009 року 630 грн. на місяць., тобто 1890 грн. за квартал

Вислухав пояснення сторін, свідка, вивчивши матеріали справи, суд приходить до думки, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п.13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 року №848 ( в редакції постанови КМУ від 22.09.1997 року №1050), для призначення субсидій громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні.

Відповідно до абзацу 1 пункту 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає до органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінсоцполітики.

В абзаці 1 пункту 12 цього ж Положення субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за останні шість місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії) сукупного доходу осіб. А відповідно до абзацу 1 пункту 8 зазначеного Положення, розрахунок сукупного доходу для призначення субсидії провадиться відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої спільним наказом Мінсоцполітики, Мінфіну, Мінекономіки, Держкомсім'ямолоді, Держкомстату.

Відповідно до п.5 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої Наказом міністерства праці та соціальної політики України №486/202/524/455/3370 від 15.11.2001 року, до сукупного доходу сімей (одержувачів) входить нарахована заробітна плата.

Судом встановлено, що 26.10.2009 року ОСОБА_3 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради із заявою за призначенням субсидії у період з жовтня 2009 року по квітень 2010 року (а.с.3-4).

Як вбачається з декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, ОСОБА_3 зазначила, що її донька ОСОБА_4 за період з квітня по жовтень 2009 року отримувала заробітну плату у фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 До заяви надана довідка від 23 жовтня 2009 року про доходи ОСОБА_4 за період з квітня 2009 року по вересень 2009 року, відповідно до якої ОСОБА_4 нарахована заробітна плата у розмірі 3765 грн. (а.с.5-7).

Згідно актів перевірки № 8-12 від 02.10.2012 року та №1056 від 08.01.2013 року встановлено, що згідно інформації ДПІ по нарахуванням СПД-фіз.особою ОСОБА_2 за період з 01.07.2009 року по 30.09.2009 року виявлені розбіжності у доходах члена родини ОСОБА_4, внаслідок чого виникла переплата субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за період з жовтня 2009 року по квітень 2010 року включено у сумі 371,10 грн. (а.с.10-11).

Як вбачається з копії податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і утриманого з них податку (ф.1-ДФ) за ІІ квартал 2009 року, наданого СПД-фізичною особою ОСОБА_2 до ДПІ у м.Краматорську 21.07.2009 року, сума доходу, яка була виплачена ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за ІІ квартал 2009 року складає 1875 грн. (а.с.45-46).

Як вбачається з копії податкового розрахунку ф.1-ДФ за ІІІ квартал 2009 року, наданого СПД-фіз.особою ОСОБА_2 до ДПІ у м.Краматорську 30.10.2009 року, сума доходу, яка була виплачена ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за ІІІ квартал 2009 року складає 1890 грн. (а.с.45-46).

Як вбачається з копії уточненого податкового розрахунку ф.1-ДФ за ІІІ квартал 2009 року, поданого СПД-фізичною особою ОСОБА_2 до ДПІ у м.Краматорську 14.01.2010 року (а.с.49-50), в ньому зазначений доход ОСОБА_4 у сумі 1875 грн. та дата звільнення з роботи - 30.09.2009 року. При цьому, у графі - 9 (Ознака) проставлено 0.

Відповідно до розділу 4 Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.09.2003 року №451, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.10.2003 року №960 (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) уточнюючий податковий розрахунок подається у разі необхідності проведення коригувань після закінчення терміну приймання. Новий звітний та уточнюючий податкові розрахунки подаються на підставі інформації з копії попередньо поданого податкового розрахунку. Для вилучення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати "1" - рядок на вилучення. Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати "0" - рядок на введення. Для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно вилучити помилкову інформацію за правилами підпункту 4.5.1 та ввести вірну інформацію за правилами підпункту 4.5.2, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких вилучає попередньо внесену інформацію, а другий - вносить вірну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується "1" - рядок на вилучення, а в другому вказується "0" - рядок на введення.

У судовому засіданні встановлено та підтверджено показаннями свідка, що при поданні до ДПІ у м.Краматорську уточнюючого розрахунку сум нарахованого (виплаченого) СПД - фізичною особою ОСОБА_2 найманим працівникам доходу за ІІІ квартал 2009 року, було помилково проставлено рядки на введення, без зазначення рядків на вилучення, що призвело до подвоювання сум доходу.

Відповідно до п.4 Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями, затвердженого спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29 грудня 1997 №39/283/90/5 в разі виявлення при перевірках неправильних відомостей в довідках про доходи, виданих юридичними особами, в результаті чого були надміру виплачені кошти за призначеними субсидіями, відділи (управління) субсидій стягують надміру виплачені кошти із зазначених юридичних осіб у претензійно-позовному порядку.

Як вбачається з довідки про доходи ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), наданої відповідачкою ОСОБА_2, за період з квітня по вересень 2009 року ОСОБА_4 отримала заробітну плату у сумі 3765 грн., у тому числі за липень - вересень 2009 року - 1860 грн. (а.с.58). Відомості, зазначені у вказаній довідці, суд вважає достовірними.

Крім того, відповідно до п.1 Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями, затвердженого спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29 грудня 1997 №39/283/90/5, повернення бюджетних асигнувань, надміру перерахованих за призначеними субсидіями, проводиться у тому числі, у випадках виявлення неправильних відомостей в довідках про доходи, виданих юридичними особами.

Відповідачка ОСОБА_2 зареєстрована як фізична особа-підприємець, тобто не є юридичною особою.

Враховуючи викладене у задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст.ст.3, 4, 6-11, 14, 160-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3 про стягнення бюджетних коштів - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд Донецької області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О. Ю. Кравченко