МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
06 березня 2014 року Справа № 814/299/14
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Устинова І.А. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом
Прокурора Центрального району м. Миколаєва,
в інтересах держави в особі
Південного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку,
до
Закритого акціонерного товариства "Сантавір",
про
стягнення штарфних санкцій в сумі 5100 гривень,
В С Т А Н О В И В:
Прокуратура Центрального району м. Миколаєва (далі-Прокуратура) в інтересах держави в особі Південно-Українського територіального управління Націоналної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі-позивач)звернулась до суду з позовом про стягнення з Закритого акціонерного товариства «Сантавір» штрафних санкцій в сумі 5100 грн.
В обґрунтування своїх позивних вимог Прокуратура зазначила, що у зв’язку з порушеннями на ринку цінних паперів зафіксованих в актах у відношенні відповідача була винесені постанови про накладення штрафних санкцій, які на час подання позову не були виконані чи оскаржені у встановленому законодавством порядку, а відтак сума штрафних санкцій підлягає стягненню.
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Прокурор та представник відповідача у судове засідання не прибули, про дату, час і місце судового розгляду попереджені належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні. Суд вважає, що в адміністративній справі достатньо матеріалів для її розгляду в письмовому провадженні.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Уповноваженою особою Південно-Українського територіального управління Націоналної комісії з цінних паперів та фондового ринку, було складено акти про правопорушення на ринку цінних паперів № 267-ПВ-1-Е від 23.07.2013 року, №268-ПВ-1-Е від 23.07.2013 року, №269-ПВ-1-Е від 23.07.2013 року.
Згідно вказаних актів, ЗАТ «Сантавір» порушено вимоги п. 4 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», п. 14 розділу І та п. 1 глави 7 розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 (чинного на момент складання акту), а саме:
- не опубліковано в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку річну інформацію про емітента за 2012 рік, яка є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- не розміщено у строк до ЗО квітня 2013 року в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку річної інформації про емітента за 2012 рік;
- не подано до Комісії не пізніше 1 червня року, наступного за звітним, регулярної інформації (річного звіту) про емітента за 2012 рік.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачена відповідальність юридичних осіб за не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації, у вигляді фінансових санкцій у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачена відповідальність юридичних осіб за не розміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, у вигляді фінансових санкцій у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачена відповідальність юридичних осіб за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, у вигляді фінансових санкцій у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі результатів розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів та актів позивачем 13.08.2013 прийнято постанову № 258-ПВ-1-Е про накладення санкції за порушення на ринку цінних паперів, згідно з якою до відповідача застосовано штраф у розмірі 1700 грн.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», п. 1 розділу 17 Правил та на підставі Акту № 268-ПВ-1-Е від 23.07.2013, Південним територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 13.08.2013 прийнято постанову № 259-ПВ-1-Е про накладення санкції за порушення на ринку цінних паперів, згідно з якою до відповідача застосовано штраф у розмірі 1700 грн.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», п. 1 розділу 17 Правил та на підставі Акту № 269-ПВ-1-Е від 23.07.2013, Південним територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 13.08.2013 прийнято постанову № 260-ПВ-1-Е про накладення санкції за порушення на ринку цінних паперів, згідно з якою до відповідача застосовано штраф у розмірі 1700 грн.
Отже, загалом до ЗАТ «Сантавір» за порушення на ринку цінних паперів застосовано штрафні санкції на загальну суму 5100 грн.
По одному примірнику кожної з трьох постанов про накладення штрафів направлено ЗАТ «Сантавір» рекомендованим листом, що підтверджується реєстром відправлення та копією фіскального чеку від 14.08.2013року.
Відповідач заперечень на позов не подав, доказів погашення суми штрафних санкцій станом на час розгляду справи не надав.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судові витрати у справі відсутні.
Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Сантавір» штрафні санкції у розмірі 5100,00 гривень (п'ять тисяч сто гривень 00 копійок) на користь держави (до УК у м. Миколаєві (Центральний район), код за СДРПОУ 37992781, код бюджетної класифікації 21081100, на р/р 31115106700006 в ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013).
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Суддя І. А. Устинов