Постанова № 37999476, 03.04.2014, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.04.2014
Номер справи
805/3137/14
Номер документу
37999476
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 квітня 2014 року Справа № 805/3137/14

приміщення суду за адресою: м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Череповського Є.В.

розглянувши у скорочену провадженні адміністративну справу за позовом Прокурора м. Горлівки в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі Відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні” до Комунального підприємства “Мрія” про стягнення заборгованості за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання у розмірі 5100,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Горлівки звернувся до суду в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі Відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні” з адміністративним позовом до Комунального підприємства “Мрія” про стягнення заборгованості за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання у розмірі 5100,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 28.11.2012 року державним інспектором з енергетичного нагляду інспекції Держенергонагляду у Донецькій області відповідачу було надано припис №02/12-11-428/52, яким було зобов’язано виконати заходи з усунення порушень діючого законодавства з електроенергетики, термін виконання до 28.02.2013 року.

09.01.2013 року листом №15, директор відповідача звернулась до Начальника Горлівського відділення Інспекції Держенергонагляду в Донецькій області з проханням про перенесення терміну виконання пунктів припису №02/12-11-428/52 від 28.11.2012 року.

11.01.2013 року листом №159-27/08, начальником Горлівського відділення Інспекції Держенергонагляду в Донецькій області погоджено перенесення терміну виконання припису №02/12-11-428/52 від 28.11.2012 до 01.10.2013 року.

29.11.2013 року актом перевірки (протоколом) №02/18-07-358/84, державний інспектор з енергетичного нагляду встановила факт невиконання відповідачем 29 з 35 пунктів виданого припису №02/12-11-428/52 від 28.11.2012, строк виконання якого скінчився. Акт було підписано в присутності уповноважених осіб відповідача та підписано нею.

05.12.2013 року на підставі акту перевірки №02/18-07-358/84від 29.11.2013 року, за ухилення виконання припису №02/12-11-428/52 від 28.11.2012 року, постановою №02/10-02-198 накладено штраф у сумі 5100,00 грн. Вказану постанову надіслано засобами поштового зв’язку та отримано відповідачем 10.12.2013 року.

Однак, у встановлений законодавством строк штраф, накладений на нього постановою Держенергонагляду №02/10-02-198 від 26.09.2013 року у сумі 5100,00грн. не сплатив та доказів сплати не надав, у зв’язку з чим позивач звернувся до суду.

Згідно із ухвалою суду від 14.03.2014 року розгляд справи здійснюється у порядку скороченого провадження суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі відповідно до вимог ч. 4 ст. 183-2 КАС України.

17 березня 2014 року сторонам надіслана копія зазначеної ухвали, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення. У строк встановлений ч. 3 ст.1832 КАС України від відповідача не надішли заперечення проти позову, тому справа розглянута на підставі обставин, повідомлених позивачем.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження.

Комунальне підприємство “Мрія” (код ЄДРПОУ 31685409) 28.09.2001 року зареєстровано Виконавчим комітетом Горлівської міської ради Донецької області як юридична особа, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України “Про теплопостачання”, Законом України “Про енергетику”, Законом України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” і прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Судом встановлено, що 28.11.2012 року державним інспектором з енергетичного нагляду інспекції Держенергонагляду у Донецькій області відповідачу було видано припис №02/12-11-428/52, яким було зобов’язано виконати заходи з усунення порушень діючого законодавства з електроенергетики, термін виконання до 28.02.2013 року.

Зазначений припис 28.11.2012 було отримано та підписано директором Комунального підприємства “Мрія” без заперечень та скріплено печаткою підприємства.

09.01.2013 року листом №15, директор Комунального підприємства “Мрія” звернулась до Начальника Горлівського відділення Інспекції Держенергонагляду в Донецькій області з проханням про перенесення терміну виконання пунктів припису №02/12-11-428/52 від 28.11.2012 року.

11.01.2013 року листом №159-27/08, начальником Горлівського відділення Інспекції Держенергонагляду в Донецькій області погоджено перенесення терміну виконання припису №02/12-11-428/52 від 28.11.2012 до 01.10.2013 року.

Актом перевірки №02/18-07-358/84 від 29.11.2013 року встановлено невиконання зазначеного припису, у зв’язку з чим позивачем постановою №02/10-02-198 від 05.12.2013 року накладено штраф у сумі 5100,00грн.

Постанову №02/10-02-198 від 05.12.2013 року відповідачем отримано поштою 10.12.2013 року.

Вищезазначені припис та постанова державного інспектора з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії про накладення штрафу у судовому порядку не оскаржувались.

Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі визначені Законом України “Про електроенергетику” від 16.10.1997 № 575/97-ВР.

Згідно ст.5 Закону державна політика в електроенергетиці базується на таких принципах, зокрема, створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики.

Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної теплової енергії, затверджено постановою КМУ від 07.08.1996 № 929 “Про посилення контролю за режимами споживання електричної і теплової енергії”.

Відповідно п.1 Положення, державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).

Також, основні правові, економічні та організаційні засади діяльності на об'єктах сфери теплопостачання та відносини, пов'язані з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії з метою забезпечення енергетичної безпеки України, підвищення енергоефективності функціонування систем теплопостачання, створення і удосконалення ринку теплової енергії та захисту прав споживачів та працівників сфери теплопостачання визначені Законом України “Про теплопостачання” від 02.06.2005 № 2633-IV.

У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання штрафні санкції, зокрема, за невиконання (ухилення від виконання) або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України або центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду, або національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, - у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суми штрафів, що накладаються органами центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду та органами державного регулювання, перераховуються до Державного бюджету України.

Згідно п.11 ч.1 ст. 31 Закону штрафні санкції, передбачені ч. 1 цієї статті, застосовуються в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Такий порядок визначено Положенням Про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання”, затвердженого постановою КМУ від 21.07.1999 № 1312 .

Згідно із п. 3 Положення, накладати на суб'єктів господарювання штрафи мають право, зокрема, Національна комісія регулювання електроенергетики; державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж; державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Пунктом 7 Положення передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання (додаток 1), складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду (додаток 2).

Рішення про накладення штрафу оформляється постановою НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду (п. 8 Положення).

У відповідності до п. 10 Положення, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Як встановлено судом, зазначене рішення позивача у передбачений законодавством строк не оскаржене, не скасовано та виконано не було, у зв'язку з чим несплачена сума штрафу у розмірі 5100,00 грн. підлягає стягненню з відповідача на підставі рішення суду.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги щодо стягнення з Комунального підприємства “Мрія” штрафу в розмірі 5100,00грн. є обґрунтованими і законними та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно п.2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладений обов’язок представляти інтереси держави у випадках передбачених законом.

Згідно ст. ст. 20, 36-1 Закону України “Про прокуратуру” та ст. 60 КАС України передбачено можливість звернення прокурора до суду в інтересах держави.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-11, 17, 69-72, 86, 94, 122, 128, 138, 143, 153, 158– 163, 167, 185-186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора м. Горлівки в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі Відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні” до Комунального підприємства “Мрія” про стягнення заборгованості за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання у розмірі 5100,00 грн. – задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства “Мрія” (ЄДРПОУ 31685409) до Державного бюджету України (п/р №31117106700018, ДКУ у м. Горлівка ГУ ДКСУ в Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 38023569, одержувач Державний бюджет м. Горлівки) штраф у розмірі 5100,00грн.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Череповський Є.В.