Постанова № 3798867, 04.06.2009, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.06.2009
Номер справи
2а-5481/09/2170
Номер документу
3798867
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

u

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 червня 2009 р.

Справа № 2-а-5481/09/2170 Кат. 6.6.4  

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бездрабка О.І.,

при секретарі - Луговій Т.П.,

за участю:

прокурора - Павленко І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Каховського міжрайонного прокурора Херсонської області в інтересах держави в особі Каховської об"єднаної державної податкової інспекції до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів,

встановив:

Каховський міжрайонний прокурор Херсонської області в інтересах держави в особі Каховської об"єднаної податкової інспекції (позивач) звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (відповідач), в якому просить стягнути заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів у сумі 4460 грн.

У судовому засіданні прокурор позов підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити, мотивуючи це тим, що відповідач є власником транспортного засобу і тому, відповідно до Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" повинен сплачувати податок перед щорічним оглядом, щорічно або один раз на два роки, не пізніше першого півріччя, в якому проводиться технічний огляд. Однак в порушення вказаних вимог ОСОБА_1 за 2007-2008 р.р. податок не сплатив, внаслідок чого утворилася заборгованість у сумі 4460 грн., яка на даний час не сплачена.

Позивач у судове засідання не з"явився, направив заяву про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач надав заяву про визнання позовних вимог у повному обсязі та розгляд справи за його відсутності.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Згідно з вимогами ст.1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" № 1963-ХІІ від 11 грудня 1991 року платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до вимог ч.2 цього Закону є об"єктами оподаткування.

Згідно даних ВДАІ Каховського району ОСОБА_1 має у власності зареєстрований транспорний засіб. Факт наявності та реєстрацію автомобіля марки МАЗ-5549, держномер НОМЕР_1, 1984 року випуску, не заперечується ОСОБА_1 Автомобіль марки МАЗ-5549 з об"ємом двигуна 11150 відповідно до ст.2 Закону № 1963-ХІІ є об"єктом оподаткування.

Положеннями ст.5 Закону № 1963-ХІІ передбачено, що фізичні особи - власники транспортних засобів повинні сплачувати податок з власників транспортних засобів перед технічним оглядом щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд.

Правила проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 141 від 26 лютого 1993 року та є обов"язковими для міністерств, відомств, підприємств (об"єднань), установ, організацій незалежно від форм власності та громадян України - власників автомобілів, автобусів, мотоциклів, моторолерів, причепів і напівпричепів. Згідно вказаних Правил державний технічний огляд транспортних засобів проводиться комісіями з участю працівників Державтоінспекції, органів Міністерства оборони і представників громадськості з метою перевірки їхньої справності, уточнення чисельності та приналежності, підвищення рівня технічного стану, запобігання злочинним посяганням на транспортні засоби. При проведенні технічного огляду здійснюється контроль за своєчасністю медичного огляду водіїв і сплати податку з власників транспортних засобів.

Пунктами 3, 16 Правил передбачено, що технічному огляду підлягають легкові та вантажні автомобілі, мотоцикли, моторолери, причепи, напівпричепи індивідуальних власників (у разі використання їх для індивідуальних потреб), - один раз на два роки. При неможливості подання транспортного засобу на місце технічного огляду (через несправність та з інших причин) у встановлений строк його власник повинен подати комісії з проведення технічного огляду письмову заяву, здати номерний знак і пред"явити квитанції про сплату податку з власників транспортних засобів.

Всупереч вищевказаному ОСОБА_1 технічний огляд у 2007, 2008 роках не пройшов, податок з власників траспортних засобів не сплатив.

Згідно з вимогами ст.6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов"язані сплатити податок не більше як за три попередні роки. Враховуючи те, що ОСОБА_1 податок з власників транспортних засобів у 2007 р. у сумі 2230 грн. та у 2008 р. - у сумі 2230 грн, а всього у розмірі 4460 грн. не сплатив, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь Каховської об"єднаної державної податкової інспекції в доход місцевого бюджету Каховської міської ради на р/р 33213810900011, одержувач: Міськбюджет м.Каховка, код платежу 13050200, банк одержувач: УДК у Херсонській області, МФО 852010, ОКПО 24103779) 4460 (чотири тисячі чотириста шістдесят) грн. заборгованості по податку з власників транспортних засобів.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.І.Бездрабко