Постанова № 37985959, 27.03.2014, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.03.2014
Номер справи
805/2170/14
Номер документу
37985959
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 березня 2014 р. Справа №805/2170/14

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11-50 год.

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Смагар С.В. при секретарі судового засідання Поповій І.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Публічного акціонерного товариства «Концерн Стирол», м. Горлівка

до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 16 січня 2014 року № 0000024020/858/10/40-20

за участю представників:

від позивача: Ніконович С.В. - за дов.

від відповідача: Лисенков Д.М. - за дов.

ВСТАНОВИВ:

Публічним акціонерним товариством «Концерн Стирол» заявлено позов до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 16 січня 2014 року № 0000024020/858/10/40-20 про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 87675197 грн.

Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на неправомірність прийнятого податковим органом спірного податкового повідомлення-рішення, та на правомірність формування підприємством податкового кредиту попередніх податкових періодів, що підтверджено судовими рішеннями, які набрали законної сили.

Відповідач проти позовних вимог заперечує, вважає, що спірне податкове повідомлення-рішення прийняте у відповідності до вимог діючого законодавства, зазначаючи про завищення позивачем суми залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Вислухавши у судовому засіданні представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Публічне акціонерне товариство «Концерн Стирол» є юридичною особою, включене до ЄДРПОУ за номером 05761614, знаходиться на податковому обліку в Спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів.

20 грудня 2013 року відповідачем складений акт № 349/40-20-05761614 за результатами камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість позивачем за жовтень 2013 року.

За висновками даного акту відповідачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 16 січня 2014 року № 0000024020/858/10/40-20, яким зменшений розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 87675197 грн. за жовтень 2013 року по декларації з податку на додану вартість від 20 листопада 2013 року у зв'язку із порушенням пункту 198.2 статті 198, пунктів 200.1, 200.3, 200.4 статті 200, абзацу 11 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України.

За висновком акту перевірки позивачем завищено суму залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на 87675197 грн.

З акту перевірки також вбачається, що на висновки перевірки за актом від 20 грудня 2013 року вплинули результати перевірок за актами камеральних перевірок даних, задекларованих позивачем у податковій звітності з податку на додану вартість, від 19 липня 2013 року № 46/40-20/05761614 за травень 2013 року, від 20 серпня 2013 року № 98/40-20/05761614 за червень 2013 року, від 19 вересня 2013 року № 178/40-20-05761614 за липень 2013 року, від 19 листопада 2013 року № 284/40-20-05761614 за серпень 2013 року, від 19 листопада 2013 року № 285/40-20-05761614 за вересень 2013 року.

Позивач надав до податкового органу податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2013 року, відповідно до якої залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду становить 87675197 грн.

З акту перевірки від 20 грудня 2013 року вбачається наступне. Позивачем включено до складу податкового кредиту за травень 2013 року податкові накладні, отримані від:

- ТОВ «Епіцентр» № 1705/0451 від 26.04.2013 за товар на суму 3472,57 грн., ПДВ - 694,52 грн.; ТОВ «Ватра Донбас» №6 від 24.04.2013 за товар на суму 269,68 грн., ПДВ - 53,94 грн.; ТОВ «Вагоноремонтна транспортна компанія «Холод» № 13 від 12.04.2013 за послуги на суму 239320,00 грн., ПДВ - 47 864,00 грн., та № 14 від 12.04.2013 за послуги на суму 120190,00 грн., ПДВ - 24 038,00 грн.; ЗАТ «Укргаз-Енерго» № 15 від 31.01.2013 на суму 446636600,39 грн., ПДВ - 89327320,08 грн. Податковим органом було встановлено, що податкові накладні № 1705/0451 від 26.04.2013, № 6 від 24.04.2013, № 15 від 31.01.2013 не зареєстровані у Єдиному реєстрі податкових накладних. До податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2013 року від 20.06.2013 №9036593976 ПАТ «КОНЦЕРН СТИРОЛ» надано додаток 8 «Заява про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних)» та надані завірені копії підтверджуючих документів: витяг з виписки банку, платіжне доручення, постачальник ТОВ «Епіцентр» від 26.04.2013 на загальну суму 4 167,09 грн., в тому числі ПДВ - 694,52 грн.; видаткова накладна від 24.04.2013 № 30, постачальник ТОВ «Ватра Донбас» на загальну суму 647,22 грн., у тому числі ПДВ - 107,87 грн.; акт надання послуг від 12.04.2013 № 79, постачальник ТОВ «Вагоноремонтна транспортна компанія «Холод», на загальну суму 287184,00 грн., у тому числі ПДВ - 47864,00 грн.; акт прийому-передачі природного газу від 31.01.2013 №РН-80, постачальник ЗАТ «Укргаз-Енерго», на загальну суму 535963920,47 грн., ПДВ - 89327320,08 грн.

На підставі викладеного, податковим органом зроблено висновок, що позивач мав право на формування податкового кредиту за вказаними податковими накладними:

- у січні 2013 року по постачальнику ЗАТ «Укргаз Енерго» шляхом подання скарги на постачальника з одночасним поданням до податкової інспекції копій товарних чеків або інших документів, що засвідчують факт сплати податку, у зв'язку із придбанням таких товарів/послуг або копій первинних документів відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг, за січень 2013 року, але не скористались таким правом;

- у квітні 2013 року по постачальниках ТОВ «Епіцентр», ТОВ «Ватра Донбас», ТОВ «Вагоноремонтна транспортна компанія «Холод», шляхом подання скарги на постачальника з одночасним поданням до податкової інспекції копій товарних чеків або інших документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копій первинних документів, відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг, за квітень 2013 року, але не скористався таким правом.

Отже ,зазначене порушення призвело до завищення від'ємного значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту за травень 2013 року на суму 89399970,46 грн. За результатами акту перевірки складено податкове-повідомлення рішення від 9 серпня 2013 року № 0000204020/2699/10/40-20.

Вказані порушення мали вплив на формування рядку 24 «Залишок від'ємного значення попередніх звітних (податкових періодів, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду» наступних звітних періодів, а саме червня-жовтня 2013 року, встановлені та відображені:

- актом камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість за червень 2013 року від 20 серпня 2013 року № 98/140-20/05761614 встановлено порушення пункту 198.2 статті 198, пункту 200.1, пункту 200.3 статті 200, абзацу 11 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України та пункту 21 Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25 листопада 2011 року № 1492, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2011 року № 1490/20228, що призвело до завищення від'ємного значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту за червень 2013 року на суму 108131 грн. За результатами акту перевірки складено податкове повідомлення-рішення від 9 вересня 2013 року № 0000344020/4912/10/40-20;

- актом камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість за липень 2013 року від 19 вересня 2013 року № 178/40-20-05761614 встановлено порушення пункту 198.2 статті 198, пункту 200.1, пункту 200.3 статті 200, абзацу 11 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України та пункту 21 Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25 листопада 2011 року № 1492, що призвело до завищення суми залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на 89508101 грн.;

- актом документальної позапланової виїзної перевірки правомірності нарахування позивачем від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту та бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів за серпень 2013 встановлено порушення пункту 198.2 статті 198, пункту 200.1, пункту 200.3 статті 200, абзацу 11 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України та пункту 21 Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25 листопада 2011 року № 1492, чим завищено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту за серпень 2013 року на суму 1130251 грн. та залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду по декларації за серпень 2013 року на 89508101 грн.;

актом камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість за вересень 2013 від 19 листопада 2011 року № 285/40-20-05761614 встановлено порушення пункту 198.2 статті 198, пункту 200.1, пункту 200.3 статті 200, абзацу 11 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України та пункту 21 Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25 листопада 2011 року № 1492, чим завищено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту за вересень 2013 року на суму 87675197 грн. та залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду по декларації за вересень 2013 року на 87675197 грн.. та занижено суму податку на додану вартість на 2963155 грн.

Таким чином, за результатами перевірки та з урахуванням результатів актів камеральних перевірок значення рядка 21 Декларації з податку на додану вартість за жовтень 2013 року складає 0,00 грн., завищення показника складає 87675197 грн. Проведеною перевіркою значення рядка 24 Декларації з ПДВ за жовтень 2013 року «Залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду» встановлено його завищення на суму 87675197 грн.

Згідно з підпунктом 14.1.181 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (надалі - ПКУ) податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

Відповідно до пункту 198.1 статті 198 ПКУ право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Пунктом 198.2 статті 198 ПКУ датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною. Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов'язаннями, що були включені отримувачем таких послуг до податкової декларації попереднього періоду. Датою виникнення права орендаря (лізингоотримувача) на збільшення податкового кредиту для операцій фінансової оренди (лізингу) є дата фактичного отримання об'єкта фінансового лізингу таким орендарем. Датою виникнення права замовника на віднесення сум до податкового кредиту з договорів (контрактів), визначених довгостроковими відповідно до пункту 187.9 статті 187 цього Кодексу, є дата фактичного отримання замовником результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами). Для товарів/послуг, постачання (придбання) яких контролюється приладами обліку, факт постачання (придбання) таких товарів/послуг засвідчується даними обліку.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів: а) у паперовому вигляді; б) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов'язковим.

Абзацом 11 пункту 201.10 статті 201 ПКУ у разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

У відповідності до пункту 198.3 статті 198 ПКУ податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

- придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

- придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

У пункті 198.6 статті 198 ПКУ встановлено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу. У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної. Платники податку, що застосовували касовий метод до набрання чинності цим Кодексом або застосовують касовий метод, мають право на включення до податкового кредиту сум податку на підставі податкових накладних, отриманих протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку. Для банківських установ при одержанні ними права власності на заставне майно з метою подальшого продажу таке право зберігається до моменту продажу такого заставленого майна.

Судом встановлено, що дії позивача по включенню у жовтні 2013 року до податкового кредиту суми податку на додану вартість, яка підтверджується документами, які складені у січні та травні 2013 року, правомірні та відповідають нормам статті 198 Податкового кодексу України, в якій зазначено, що права платника податків на включення до податкового кредиту сум ПДВ зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Відповідачем в ході перевірки не встановлено, та не доведено в суді, що відомості, які містяться в первинних документах, є недостовірними, або що зазначені документи визнані недійсними в судовому порядку. З матеріалів справи вбачається, що у позивача є всі необхідні документи, які в розумінні Закону України «Про бухгалтерський обіг та фінансову звітність в Україні» підтверджують факт здійснення господарської операції та, як наслідок, настання правових наслідків, обумовлених договором.

Згідно з частиною 2 статті 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, що здійснюється підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, використовуючи грошовий вимір, базуються на даних бухгалтерського обліку.

Відповідно до частини 1 статті 9 зазначеного Закону, підставою для бухгалтерського обліку господарських операції є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Відповідно до частини 2 статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції. Суд зазначає, що документи наявні в матеріалах справи відповідають вимогам вказаної статті.

Щодо перевірки значення рядка 21 «Залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду», якою встановлено завищення сум від'ємного значення на 87675197 грн., суд зазначає наступне.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) в бюджет або відшкодуванню з державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначаються статтею 200 Податкового кодексу України.

Відповідно до пунктів 200.1, 200.2, 200.3, 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду. Якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг; б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Відповідно до пункту 200.6 статті 200 Податкового кодексу України, платник податку може прийняти самостійно рішення про зарахування в повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини у зменшення податкових зобов'язань з цього податку, що виникли протягом наступних звітних (податкових) періодів, за наявності умов, передбачених пунктом 200.4 цієї статті. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за результатами звітного (податкового) періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. У разі прийняття такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних звітних (податкових) періодів.

Відповідно до пункту 200.7 наведеної статті, платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Податкове повідомлення-рішення від 9 серпня 2013 року № 0000204020/2699/10/40-20, яким зменшено суму від'ємного значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту за травень 2013 року на суму 89399970,46 грн. скасовано постановою Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2013 року у справі № 805/12400/13-а, яка набрала законної сили згідно з ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 28 листопада 2013 року.

Податкове повідомлення-рішення від 9 вересня 2013 року № 0000344020/4912/10/40-20, яким зменшено розмір від'ємного значення за червень 2013 року, скасовано постановою Донецького окружного адміністративного суду від 26 грудня 2013 року у справі № 805/14003/13-а в сумі 89508101 грн., яка набрала законної сили згідно з ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 лютого 2014 року.

Податкове повідомлення-рішення від 14 жовтня 2013 року № 0000494020/7834/10/40-20, яким зменшено розмір від'ємного значення за липень 2013 року, скасовано постановою Донецького окружного адміністративного суду від 28 листопада 2013 року у справі № 805/15334/13-а в сумі 89533998 грн., яка набрала законної сили згідно з ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 28 січня 2014 року.

Податкове повідомлення-рішення від 5 грудня 2013 року № 0000654020/12005/10/40-20, яким зменшено розмір від'ємного значення за травень, червень, серпень 2013 року в сумі 90638352 грн. та податкове повідомлення-рішення від 5 грудня 2013 року № 0000644020/12004/14/40-20, яким зменшена сума бюджетного відшкодування у розмірі 25897 грн. за липень 2013 року, скасовані постановою Донецького окружного адміністративного суду від 21 січня 2014 року у справі № 805/18255/13-а, яка набрала законної сили згідно з ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 4 березня 2014 року.

Податкове повідомлення-рішення від 10 грудня 2013 року № 0000664020/12446/40-20, яким зменшено розмір від'ємного значення за вересень 2013 року в сумі 87675197 грн. та податкове повідомлення-рішення від 10 грудня 2013 року № 0000674020/12445/40-20, яким збільшена сума грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 2963155 грн. та застосовані санкції у розмірі 1481577 грн. 50 коп., скасовані постановою Донецького окружного адміністративного суду від 21 січня 2014 року у справі № 805/133/14, яка набрала законної сили згідно з ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 19 березня 2014 року.

Відповідно до частини 1 статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем не доведена правомірність спірного податкового повідомлення-рішення в порядку частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, внаслідок чого позовні вимоги позивача підлягають задоволенню, а судові витрати підлягають стягненню з Державного бюджету України відповідно до статті 94 КАС України.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Публічного акціонерного товариства «Концерн Стирол» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 16 січня 2014 року № 0000024020/858/10/40-20 про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 87675197 грн. задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 16 січня 2014 року № 0000024020/858/10/40-20, яким зменшений розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 87675197 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства «Концерн Стирол» витрати по сплаті судового збору у розмірі 487 грн. 20 коп.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 27 березня 2014 року. Постанова у повному обсязі складена 1 квітня 2014 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Смагар С.В.