Рішення № 37954409, 26.03.2014, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
26.03.2014
Номер справи
910/1190/14
Номер документу
37954409
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/1190/14 26.03.14

За позовом Державний науково - дослідного інституту хімічних продуктів

до Міністерства оборони України

про стягнення 173 430,60 грн.

Суддя Трофименко Т.Ю.

Представники сторін:

від позивача: Кир'янова А.Ю. по довіреності № 409к/ю від 21.02.2014р.

від відповідача: Петрик Т.В. по довіреності № 220/516/д від 29.10.2013р.

Обставини справи :

Державний науково - дослідного інститут хімічних продуктів звернувся до Господарського суду міста Києва з вимогою до Міністерства оборони України про стягнення 173 430,60 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов договору щодо оплати вартості виконаних робіт по договору на виконання утилізації звичайних видів боєприпасів, непридатних для подальшого використання і зберігання (надлишкових) (за кошти державного бюджету) № 274/Т/25-12 від 03.07.2012р.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 29.01.2014р. порушено провадження у справі № 910/1190/14, розгляд якої призначено у судовому засіданні на 19.02.2014 р. за участю представників сторін.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 19.02.2014р., відповідно до ст. 77 Господарського кодексу України, було відкладено розгляд справи на 19.03.2014р., у зв'язку з неявкою в судове засідання представника позивача та невиконання ним вимог ухвали суду.

В судовому засіданні 19.03.2014р., відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, оголошувалась перерва до 26.03.2014р.

В процесі провадження від представника відповідача надійшов письмовий відзив на позов, відповідно до якого Міністерство оборони України просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів про стягнення вартості виконаних робіт у повному обсязі, посилаючись на наступне.

03 липня 2012 року між Міністерством оборони України та Державним науково-дослідним інститутом хімічних продуктів було укладено договір № 247/Т/25-12 на виконання утилізації звичайних видів боєприпасів, непридатних для подальшого використання і зберігання (за кошти Державного бюджету України).

Відповідно до Календарного плану виконання робіт з утилізації, що є додатком № 2 до Договору термін виконання робіт - з моменту підписання договору до 10.12.2012 року.

Згідно п. 3.1 Договору ціна договору складала 5 508 659,70 грн.

Наряд на передачу боєприпасів у кількості 52917 шт. був виданий Відповідачем 05.07.12 року. Таким чином, зобов'язання Відповідача, щодо передачі боєприпасів виконані у повному обсязі.

01.08.12 Відповідачем сплачено Позивачу попередню оплату у розмірі 1652000, 00 грн.

В той же час Позивачем у строк встановлений Договором, тобто до 10.12.2012 року згідно Актів виконаних робіт № 1 від 01.11.2012, № 2 від 29.11.2012, утилізовано 26460 шт. боєприпасів та суму 2754486, 00 грн. Виконані роботи оплачені Позивачу.

Листом від 29.11.2012 року Позивач повідомив Відповідача, про нещасний випадок, який відбувся на підприємстві 07.09.12. Відповідно до розділу 8 Договору у разі виникнення обставин непереборної сили, Сторона, що не може виконувати свої зобов'язання повинна не пізніше ніж протягом трьох днів з моменту їх виникнення повідомити про це іншу сторону. Несвоєчасне, більше ніж 10 діб повідомлення про форс - мажорні обставини позбавляє відповідну сторону права посилатись на них для виправдання. Тому Замовник вважає, що відсутні об'єктивні обставини для продовження строку виконання робіт, передбаченого договором.

Після закінчення терміну виконання робіт, але в межах дії Договору утилізовано згідно Актів виконаних робіт № 3 від 17.12.12, № 4 від 19.12.12, № 5 від 21.12.12, № 6 від 24.12.12, № 7 від 26.12.12 боєприпасів у кількості 24791 на суму 2580743,10 грн. Роботи були прийняті Відповідачем і оплачені.

В порушення строків визначених умовами Договору Позивачем 14.01.2013 року направлено на адресу Відповідача проект Акту виконаних робіт на утилізацію 1666 шт. боєприпасів, на суму 173430,60 грн.

Відповідно до п. 4.3 Договору Акт виконаних робіт підтверджує обсяг робіт з утилізації, виконаний Виконавцем та прийнятий Замовником. Разом з тим, відповідно до п.4.4. Акт виконаних робіт готується Виконавцем та подається на підпис Замовнику не пізніше як у термін встановлений у "Календарному плані виконання робіт з утилізації".

На виконання п. 4.5 договору, Відповідачем повернуто звітні документи до Позивача з обґрунтуванням відмови у їх підписанні.

Міністерство оборони України є бюджетною установою, яка повністю фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Відповідно до ч. 1 ст. 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення.

Зазначені положення передбачені і п.4.8. Договору, згідно якого оплата виконаних робіт з утилізації Боєприпасів, здійснюється за рахунок і в межах коштів загального фонду Держаного бюджету України передбачених на поточний рік.

Виконавцем робіт не було враховано обставини, що відповідно до ч. 12 ст. 23 Бюджетного кодексу України, усі бюджетні призначення втрачають чинність після закінчення бюджетного періоду за винятком випадків, передбачених кодексом.

Бюджетна установа може брати бюджетні зобов'язання лише за наявності відповідних бюджетних призначення в межах бюджетного періоду. Відповідно до ст. 3 Бюджетного кодексу України бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.

Таким чином, кошти на оплату утилізації за зазначеним договором були передбачені Державним бюджетом України на 2012 рік.

Представник позивача позовні вимоги в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення заявлених позовних вимог з підстав викладених у відзиві.

У судовому засіданні 26.03.2014р. відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ч.1 статті 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ч.2 статті 509 ЦК України зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно з п.1 ч.2 статті 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частина 1 статті 626 ЦК України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

03 липня 2012 року між Держаний науково-дослідний інститут хімічних продуктів (далі - виконавець) та Міністерством оборони України (далі - замовник) було укладено Договір № 274/Т/25-12 на виконання утилізації звичайних видів боєприпасів, непридатних для подальшого використання і зберігання (надлишкових) (за кошти Державного бюджету) (надалі - Договір).

Відповідно до п. 1.1. договору, виконавець зобов'язується в термін, що визначений даним договором, на підставі ліцензії Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 20.01.2012р. серії АВ № 597816 на вид господарської діяльності «Розроблення, виготовлення, реалізація, ремонт, модернізація та утилізація боєприпасів до військової зброї», відповідно до умов договору, виконати утилізацію боєприпасів, непридатних для подальшого використання і зберігання, надлишкових боєприпасів та їх елементів (далі - боєприпаси) за номенклатурою та обсягами, які визначені у «Специфікації боєприпасів, що підлягають утилізації» (додаток № 1 до договору).

Згідно з п. 1.2. договору, замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконані роботи з утилізації боєприпасів.

Строк дії договору сторони погодили п. 10.1. договору, відповідно до якого, цей договір набирає чинності з дня його підписання сторонами і діє до 31 грудня 2012 року, а в частині розрахунків - до повного їх завершення.

Утилізація Боєприпасів за даним Договором - це проведення робіт, спрямованих на безпечну та екологічно чисту зміну їх якісних, фізичних, хімічних та інших властивостей для унеможливлення використання за призначенням, результатом яких є отримання виробів спецхімії, вибухопожежобезпечних елементів, у тому числі металобрухту, вторинної сировини, що можуть бути використані в національній економіці.

Якісно виконаною утилізацією Боєприпасів вважається робота, що виконана Виконавцем згідно з вимогами Технологічного процесу утилізації Боєприпасів ("Витяг з технологічної документації" - додаток № 6 до Договору), на спеціальному обладнанні, з забезпеченням дотримання вимог чинного законодавства щодо вибухопожежобезпеки, охорони праці та екологічного захисту (п. 2.1. договору).

Пунктом 3.1. договору сторони погодили ціну договору, відповідно до якої, ціна договору (загальна вартість робіт за цим договором) становить 5 508 659 (п'ять мільйонів п'ятсот вісім тисяч шістсот пятдесят дев'ять) грн.. 70 коп., в т.ч. ПДВ (20% ) 918 109 (дев'ятсот вісімнадцять тисяч сто дев'ять) грн.. 95 коп.

Розділом четвертим договору сторони погодили порядок здійснення оплати, відповідно до якого:

4.1. Розрахунки проводяться шляхом:

4.1.1. Оплати за фактично виконану роботу з утилізації Боєприпасів, відповідно до затвердженого Сторонами "Акту виконаних робіт", протягом 10 банківських днів з дати акцептування рахунку, за умов надходження бюджетних коштів на рахунок Міністерства оборони України за відповідним кодом класифікації видатків;

4.1.2. Замовник залишає за собою право здійснити попередню оплату (авансування) робіт з утилізації в розмірі до 100 % від суми Договору на підставі письмового звернення Виконавця з обґрунтуванням витрат, що плануються, за умови наявності відповідних коштів та дозволу Міністра оборони України, з урахуванням вимог чинного законодавства, на термін, що не перевищує трьох місяців.

Оплата першої попередньої оплати (авансу) може здійснюватися у розмірі до 30 % від суми Договору на термін, що не перевищує трьох місяців. Другий та послідуючий аванс (попередня оплата) можливі у розмірі до 30 % від суми Договору кожний, оплачується після надання звітних документів за попередній отриманий аванс.

Звіт за отриману попередню оплату (аванс) здійснюється у межах бюджетного року у якому вона була отримана, у термін на який вона видавалася.

Звітним документом за використання отриманого авансу є "Акт виконаних робіт", оформлений відповідно до вимог, викладених у пункті 4.3.

Датою звітування за отриманий аванс є дата надання висновку представництва Міністерства оборони України.

Термін виконання робіт з утилізації Боєприпасів та подання документів ("Акту виконаних робіт", відповідно до пункту 4.3. Договору), що підтверджують виконання робіт на суму авансу, не повинен перевищувати З місяців з моменту перерахування авансу, але не пізніше строку дії Договору.

Початок виконання робіт з утилізації Боєприпасів за Договором не залежить від дати та розміру отримання авансу.

4.2. При проведенні розрахунків за виконану роботу з утилізації Боєприпасів Виконавець подає Замовнику належним чином оформлений рахунок. До рахунку обов'язково додається "Акт виконаних робіт" (зразок - додаток № 10 до Договору).

4.3. «Акт виконаних робіт» (зразок - додаток № 10 до договору) підтверджує обсяг робіт з утилізації боєприпасів, виконаний виконавцем і прийнятий замовником.

До "Акту виконаних робіт" Виконавцем додаються:

- "Акт зміни якісного стану Боєприпасів (форма 13)" (зразок - додаток № 9 до Договору);

- "Відомість фактичного виходу та вартості продуктів утилізації*" (зразок - додаток № 15 до Договору), завізована представництвом Міністерства оборони України;

- Висновок представництва Міністерства оборони України щодо фактичної вартості робіт, зазначених в "Акті виконаних робіт";

- "Протокол погодження договірної (фактичної) ціни", оформлений відповідно до вимог пункту 4.7 Договору.

4.4. "Акти виконаних робіт" готуються Виконавцем та подаються на підпис Замовнику:

- не пізніше, як у термін, встановлений "Календарним планом виконання робіт з утилізації Боєприпасів" (додаток № 2 до Договору) як термін завершення робіт (частини робіт). Датою звітування є дата отримання Замовником належним чином оформлених документів, передбачених пунктом 4.3 Договору;

- у термін, визначений Замовником для звітування за отриманий аванс, відповідно до пункту 4.1.2. Договору;

З моменту затвердження "Акту виконаних робіт" Сторонами він стає невід'ємним додатком до Договору.

"Акт виконаних робіт" візується представництвом Міністерства оборони України.

4.5. Після одержання від Виконавця зазначених у пункті 4.2 Договору рахунків і всіх належних документів Замовник протягом 10-ти робочих днів здійснює перевірку отриманих документів та повідомляє Виконавцю про їх прийняття або відмову в їх прийнятті.

У разі обґрунтованої відмови у прийнятті документів, визначених пунктом 4.3 Договору Замовник повертає отримані документи на доопрацювання.

4.6. Під час складання Договору Сторони, в межах суми Договору, складають та затверджують "Протокол погодження граничної (лімітної) ціни на роботи з утилізації Боєприпасів" (додаток № 3 до Договору), до якого додаються "Калькуляції планових витрат" (додаток № 4 до Договору) з розшифровками. Протокол погодження граничної (лімітної) ціни після його затвердження Замовником стає невід'ємною частиною Договору.

4.7. Оплата виконаних робіт з утилізації Боєприпасів проводиться за договірними цінами, визначеними за результатами фактичних витрат, понесених Виконавцем та прийнятих Замовником.

Вартість виконаних робіт вказується в "Протоколі погодження договірної (фактичної) ціни", який затверджується Замовником (зразок - додаток № 11 до Договору). До протоколу додається "Калькуляція фактичних витрат підприємства" (зразок - додаток № 12 до Договору), погоджена з представництвом Міністерства оборони України, з розрахунково-калькуляційними матеріалами і первинними документами (або їх копіями), що підтверджують фактичні витрати виконавця, розшифровками (відповідно до п. 2 ст. 19 Бюджетного кодексу України).

4.8. Оплата виконаних робіт з утилізації Боєприпасів за Договором здійснюється за рахунок і в межах коштів загального фонду Державного бюджету України (КПКВ 2101210/1 "Утилізація боєприпасів та рідинних компонентів ракетного палива", КЕКВ 1150), передбачених Державним бюджетом України на поточний рік, та за умови їх фактичного надходження Замовнику.

У випадку відсутності коштів на рахунку Міноборони України за КПКВ 2101210, в тому числі по причині ненадходження відповідного фінансування, термін здійснення зазначеної оплати переноситься до моменту надходження зазначених коштів з Державного бюджету України. При настанні таких обставин Замовник звільняється від відповідальності за прострочення оплати виконаних робіт, відшкодування здійснених Виконавцем витрат та понесених Виконавцем збитків в тому числі моральної шкоди та не одержаних доходів.

4.9. У місячний термін після виконання всього обсягу робіт з утилізації Боєприпасів за Договором Сторони проводять звірку взаєморозрахунків із складанням відповідного Акту звіряння взаєморозрахунків (зразок - додаток № 17 до Договору).

4.10. Розрахунки зі співвиконавцями здійснює Виконавець.

4.11. Виконавець сплачує податок на прибуток на загальних підставах.

Відповідно до п. 5.1. договору, термін виконання утилізації боєприпасів - до 10.12.2012р., визначається «Календарним планом виконання робіт з утилізації Боєприпасів» (додаток № 2 до договору).

Згідно з п. 7.2. договору, у разі невиконання або неналежного виконання зобов'язань при виконанні утилізації боєприпасів за бюджетні кошти виконавець вплачує замовнику пеню в розмірі, визначеному договором, а у разі здійснення попередньої оплати виконавець, крім сплати зазначених штрафних санкцій, повертає замовнику кошти з урахуванням індексу інфляції та три відсотки річних.

Матеріалами справи підтверджується, що між сторонами було підписано додаток № 1 до договору № 274/Т/25-12 від 03.07.2012р. - Специфікація боєприпасів, що підлягають утилізації за даним договором, відповідно до якої:

№ п/пНоменклатура боєприпасівМісце знаходженняКатегоріяКількість боєприпасів, що підлягають утилізації ШтукВага-нетто одиниці, тВага-нетто партії, тВага-брутто партії, т1122 мм осколково-фугасний снаряд підвищеної потужності ОФ56-1в/ч А 1352 м. Балаклія Харківської областіІІІ52 9170,021761 151,4741612,060Разом за договором51 9170,021761 151,4741612,060З матеріалів справи вбачається, що позивач направив на адресу відповідача Лист за вих.. № 682ф/БТСУБ від 29.11.2012р., що у зв'язку з нещасним випадком який відбувся на їх підприємстві в Державного науково - дослідного інституту хімічних продуктів з 07.09.2012р. розпорядженням Територіального Управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Сумській області від 07.09.2012р. № 10-06/455 було заборонено ведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів. Поновлення робіт відбулося 28.09.2012р., пому Державний науково - дослідного інститут хімічних продуктів не укладається в календарний план за договором № 274/Т-25-12 від 03.07.2013р., та просило продовжити термін виконання робіт за договором на два тижні та перенести термін виконання робіт.

Відповідач нарахував та листом від 16.01.2013р. № 274/4/102 запропонував сплатити Державному науково - дослідному інституту хімічних продуктів 14 407 грн. 65 коп. пені за порушення строку надання актів виконаних робіт № 4 - 7 по договору від 03.07.2012р № 274/Т/25-12, а також 12 140грн. 14 коп. штрафу, з розрахунку 7 відсотків від вартості не виконаних у 2012 році робіт з утилізації боєприпасів на суму 173 430,60грн.

Державний науково - дослідний інститут хімічних продуктів, платіжним дорученням № 92 від 24 січня 2013 року перерахував Замовнику по договору № 274/Т/25-12 нараховані штрафні санкції, які склали 26 547,79 грн. (пені у розмірі 0,1 відсотка вартості невиконаних робіт з утилізації боєприпасів, з яких допущено прострочення виконання, за кожний день прострочення - за порушення строків виконання зобов'язань по договору № 274/Т/25-12 та штрафу у розмірі 7 відсотків від вартості робіт утилізації боєприпасів).

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначає, що виконавши більшу частину своїх зобов'язань, 25.12.2012р. позивач по накладній № 355 від 24.12.2012 отримав 1666 штук 122 мм осколково-фугасних снарядів підвищеної потужності ОФ 56-1.

В період з 25.12.2012 року по 14.01.2013 року Позивач виконав роботи з утилізації названих вище боєприпасів. В результаті утилізації вказаних боєприпасів отримано 25,052 тонн брухту чорних металів ДСТУ 4121- 2002, вид З.

Позивач листом вих..46 к/до від 14.01.2013 року направив замовнику на розгляд та погодження матеріали Акту виконаних робіт по договору від 03.07.2012 р. № 274/Т/25-12, всього на 23-х аркушах.

В наданому Відповідачу на підпис і оплату Акті виконаних робіт, зазначено, що Позивач виконав, а Відповідач прийняв виконану роботу з утилізації боєприпасів непридатних для подальшого використання та зберігання в кількості 1666 одиниць 122 мм осколково-фугасний снарядів підвищеної потужності ОФ56 -1, отриманих по накладній № 355 від. 24.12.2012 р. Вартість робіт складає з ПДВ - 173430,60 грн.

Названий Акт виконаних робіт підписано представниками Позивача, Начальником відділу утилізації ракет і боєприпасів Департаменту утилізації компонентів ракетного палива та ракет і боєприпасів Міністерства оборони України, від Відповідача та погоджено начальником 152 військового представництва Міністерства оборони України.

Листом від 05.03.2013 р. № 274/4/539 Відповідач повідомив, що Міністерство оборони України - бюджетна установа, яка здійснює оплату замовлених товарів, робіт і послуг відповідно до Бюджетного Кодексу України, Закону України про Державний бюджет України на відповідний рік. Бюджетні призначення для оплати робіт з утилізації боєприпасів за договором від 03.07.2012 р. № 274/Т/25-12 у сумі 173 430,60 грн. були передбачені у 2012 році. У 2013 році у Міністерства оборони України відсутні призначення для оплати робіт за договором минулого року. Замовник повернув виконавцю без підпису і оплати Акт виконаних робіт з додатками на 4-х аркушах.

Таку саму відповідь Відповідач дав листом від 25.04.2013 року № 274/4/1128 на претензію № 773 к/юр від 09.04.2013 р. Позивача про оплату актів виконаних робіт з утилізації боєприпасів непридатних для подальшого використання та зберігання по кількох договорах і актах виконаних робіт, в тому числі по акту виконаних робіт на суму 173 430, 60 грн. за договором від 03.07.2012 р. № 274/Т/25-12.

Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до положень п. 1 ст. 903 ЦКУ якщо договором передбачено надання послуг а плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 527 Цивільного кодексу України визначено, що боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.

Відповідно до 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

За умовами ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Стаття 525 Цивільного кодексу України встановлює, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі статтею 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Таким чином, враховуючи те, що Відповідач не довів суду належними і допустимими доказами належного виконання ним своїх зобов'язань, отже суд дійшов висновку, що вимога Позивача про стягнення з Відповідача 173 430,60 грн. вартості виконаних робіт за Договором правомірна та підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Частиною 2 ст. 34 ГПК України передбачено, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Підсумовуючи все вищевикладене, судом задовольняються позовні вимоги повністю, в сумі 173 430,60 грн.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог чи заперечень. Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідач не надав суду належних та допустимих доказів, які б спростовували доводи позивача та підтверджували обґрунтованість заперечення проти задоволення позову чи посвідчували зміни умов договору .

Відповідно до ст. 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Міністерства оборони України (03168, м. Київ, просп.. Повітрофлотський, 6, код ЄДРПОУ 00034022) на користь Державного науково - дослідного інституту хімічних продуктів (41100, Сумська область, м. Шостка, вул. Леніна, код ЄДРПОУ 14015318) 173 430 (сто сімдесят три тисячі чотириста тридцять) грн.. 60 коп. та 3 468 (три тисячі чотириста шістдесят вісім) грн. 61 коп. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення та підписання, і може бути оскаржено в апеляційному або касаційному порядку.

Повне рішення складено 28.03.2014р.

Суддя Трофименко Т.Ю.