ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Гурін Д.М.
Суддя-доповідач:Хаюк С.М.
УХВАЛА
іменем України
"26" березня 2014 р. Справа № 806/6027/13-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Хаюка С.М.
суддів: Бондарчука І.Ф.
Моніча Б.С.,
при секретарі Степанській А.В. ,
за участю представників сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі апеляційну скаргу Відділу освіти Народицької районної державної адміністрації Житомирської області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "20" листопада 2013 р. у справі за позовом Відділу освіти Народицької районної державної адміністрації Житомирської області до Овруцької міжрайонної державної фінансової інспекції в Житомирській області про визнання незаконною та скасування вимоги частково ,
ВСТАНОВИВ:
Відділ освіти Народицької районної державної адміністрації звернувся із позовом до Овруцької міжрайонної державної фінансової інспекції в Житомирській області (про визнання незаконною та скасування частково вимоги від 15 квітня 2013 року за №65-17/490 про усунення порушень, виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності за період з 1 жовтня 2010 року до 1 січня 2013 року в пункті 3, а саме такі вимоги: відобразити в обліку дебіторську заборгованість за понесені витрати по наданню комунальних послуг без укладання договорів з двома орендарями на загальну суму 352585 грн 28 коп. Вжити заходів щодо стягнення понесених витрат по наданню комунальних послуг з ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» на суму 140777 грн 76 коп. та ТОВ «Статпостач» на суму 211807 грн 51 коп.; відобразити в обліку дебіторську заборгованість по оплаті завищеної вартості відповідних робіт. Вжити заходів щодо стягнення заборгованості за недоотриману орендну плату з орендарів ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» на суму 18187 грн 23 коп.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 20.11.2014 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись з даною постановою відділ освіти звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Житомирського окружного адміністративного суду та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнии.
Представники відділу освіти підтримали апеляційну скаргу.
Представник фінансової інспекції апеляційну скаргу не визнав.
Розглянувши справу в межах, визначених ст. 195 КАС України, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників,перевіривши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Судом встановлено , що між відділом освіти Народицької РДА та ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» були укладені договори оренди від 1 вересня 2010 року №651 та від 10 січня 2011 року №47. (а.с. 18-21); договори оренди з ТОВ «Статпостач» від 1 січня 2012 року №3; від 1 лютого 2012 року №4 та від 1 квітня 2012 року №6. (а.с. 22-29).
У відповідності до пунктів 5.8 вказаних Договорів обов'язком Орендаря є укласти з балансоутримувачем орендованого майна договір про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг орендарю.
На підставі пункту 6.3.1.1 плану контрольно-ревізійної роботи Овруцької МДФІ на І квартал 2013 року та згідно направлень на проведення ревізії від 4 квітня 2013 року №1 та від 2 березня 2013 року №20, Овруцькою МДФІ проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Відділу освіти Народицької РДА за період з 1 жовтня 2010 року до 1 січня 2013 року, про що складений акт ревізії №65-09/18 від 2 квітня 2013 року (а.с. 104-153).
В акті ревізії №65-09/18 від 2 квітня 2013 року встановлено ряд порушень, з частиною із яких позивач не погодився, а саме із тим, що:
1) проведеною ревізією повноти проведення розрахунків по відшкодуванню витрат відділу освіти на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг орендаря встановлено, що відділом освіти Народицької РДА в порушення вимог пункту 5.8 договору оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища району №651 від 1 вересня 2010 року, пункту 3 Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селища району, затвердженої рішенням сесії Народицької районної ради від 21 квітня 2004 року та пунктом 2.2 Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна що є спільною власністю територіальних громад сіл, селища району, затвердженої Рішенням 5 сесії, 6 скликання Народицької районної ради від 15 червня 2011 року № 68 на момент проведення ревізії відділом освіти не укладено договори з Орендарем про відшкодування витрат відділу освіти на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг, що призвело до оплати відділом освіти витрат за теплопостачання, спожитих 2-ма орендарями на загальну суму 352585 грн 28 коп., з них за вересень-грудень 2010 року ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» на суму 51391,27 грн., а саме: по КЕКВ 1111 «Заробітна плата» на суму 10310,32 грн., КЕКВ 1120 «Нарахування на заробітну плату» на суму 3450,33 грн., КЕКВ 1163 «Оплата електроенергії» на суму 3923,65 грн., КЕКВ 1164 «Оплата природного газу» на суму 33292,64 грн, КЕКВ 1162 «Водопостачання та водовідведення» на суму 414,33 грн., за 2011 рік - 120352,02 грн., з якої ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» на суму 89386,49 грн, а саме: по КЕКВ 1111 «Заробітна плата» на суму 22427,83 грн; КЕКВ 1120 «Нарахування на заробітну плату» на суму 7538,46 грн, КЕКВ 1163 «Оплата ектроенергії» на суму 2039,9 грн, КЕКВ 1164 «Оплата природного газу» на суму 57051,26 грн, КЕКВ 1162 «Водопостачання та водовідведення» на суму 329,04 грн, TOB «Статпостач» на суму 30965,53 грн., а саме: по КЕиків по орендній платі з претензіями з проханням у добровільному порядку сплатити заборговані кошти, оскільки на рахунках відділу освіти Народицької РДА відсутні кошти для оплати судового збору при подачі позовних заяв про стягнення сум заборгованості. До позовної заяви додані копія відповіді на претензію від ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» у якій зазначається, що ухвалою господарського суду Київської області від 26 вересня 2012 року порушено справу про банкрутство ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг», введено процедуру розпорядження майном та мораторій на задоволення вимог кредиторів (а.с. 33-35). Також позивачем отримано відповідь на претензію від ТОВ «Статпостач» у якій вказано, що виставлені підприємству вимоги будуть виконані,
3) ревізією правильності та повноти сплати орендної плати встановлено, що в порушення вимог статті 193 Господарського Кодексу України, пункту 3.1, 5.1 договорів оренди та пункту 2.6 Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селища району, затвердженого рішенням 5-ї сесії VI скликання Народицької районної ради від 15 червня 2011 року відділом освіти недоотримано орендної плати за надані в оренду частини нежитлових приміщень та обладнання 12 їдалень загальноосвітніх шкіл на загальну суму 22238 грн 80 коп., а саме: ДП «Білоцерківський військовий торг» за вересень-грудень 2010 року на суму 10377 грн 53 коп., за січень-квітень 2011 року - 7809,70 грн. та ТзОВ «Статпостач» за січень-грудень 2012 року - 4051 грн 57 коп. Заборгованість по орендній платі за даними бухгалтерського обліку станом на 1 жовтня 2010, 2011, 2012 та 2013 років не рахувалась. Внаслідок зазначеного, в зведених звітах рядку 040 формі № 4-1м «Звіт про надходження і використання коштів, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами» за вересень-грудень 2010 року, за січень квітень 2011 року та за січень-грудень 2012 року, занижено розмір надходжень за оренду частин приміщень та обладнання на загальну суму 22238 грн 80 коп. чим порушено пункт 1 статті 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», пункти 1.2, 1.3 Порядку складання фінансової звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 25 травня 2010 року №164, пункту 1.2 Порядку складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 5 січня 2011 року №2, пункту 1.2 Порядку складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 січня 2012 року №44 та статей 25 та 26 Бюджетного кодексу від 8 червня 2010 року №2456-VI. Внаслідиків по орендній платі з претензіями з проханням у добровільному порядку сплатити заборговані кошти, оскільки
З метою усунення виявлених та зафіксованих в акті позапланової ревізії порушень, відповідачем прийняті вимоги від 15 квітня 2013 року № 65-17/490 про усунення порушень, які виявлені ревізією. (а.с. 154-157).
У пункті 3 вимог від 15 квітня 2013 року № 65-17/490 про усунення порушень Овруцька міжрайонна державна фінансова інспекція в Житомирській області вимагає від Відділу освіти Народицької РДА відшкодувати фінансові порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів у відповідності до вимог чинного законодавства, а саме:
- привести у відповідність до вимог Бюджетного кодексу України виділення асигнувань відповідним структурним підрозділам;
- внести зміни до штатних розписів в частині скорочення 2-х посад лаборантів в Закусилівській та Норинцівській ЗОШ, 5-ти посад завідуючого господарством в Ласківській, Новорадчанській, Болотницькій, В'язівській, Новодорогинській ЗОШ, 0,25 посади прибиральника приміщень Заліського НВК, 4-х посад (завідуючого складом, прибиральника службових приміщень, шофера та оператора газової котельні) централізованої бухгалтерії відділу освіти;
- внести зміни до штатного розпису в частині скорочення 4-х посад: завідуючого складом, прибиральника службових приміщень, шофера та оператора газової котельні. Зменшити бюджетні асигнування по КФКВ 070802 «Методична робота, інші заходи у сфері народної освіти» на суму 31988 грн 18 коп. та, відповідно, збільшити бюджетні асигнування по КФКВ 070804 «Централізовані бухгалтерії обласних, міських, районних відділів освіти» на відповідну суму. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у покритті видатків по КФКВ 070802 «Методична робота, інші заходи у сфері народної освіти» за рахунок коштів по КФКВ 070804 «Централізовані бухгалтерії обласних, міських, районних відділів освіти», шкоду у порядку та розмірі встановленому статтями 130-136 Кодексу законів про працю України;
- пред'явити цивільний позов до суду щодо відшкодування зайво виплаченої заробітної плати за фактично невідпрацьований час з вчителя Новодорогинської ЗОШ ОСОБА_4 на суму 644 грн 35 коп., медичної сестри Норинцівської ЗОШ ОСОБА_3 на суму 361 грн 49 коп., медичної сестри Закусилівської ЗОШ ОСОБА_5 на суму 102 грн 95 коп. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у нарахуванні та виплаті заробітної плати за фактично невідпрацьований час, шкоду у порядку та розмірі встановленому статтями 130-136 Кодексу законів про працю України;
- провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до Фондів та повернути зайво сплачені кошти в сумі 3473 грн 41 коп. (зарахувати в рахунок майбутніх платежів);
- в подальшому дотримуватися законодавства про закупівлю товарів, послуг за державні кошти;
- відобразити в обліку дебіторську заборгованість за понесені витрати по наданню комунальних послуг без укладання договорів з 2-ма Орендарями на загальну суму 352585 грн 28 коп. Вжити заходів щодо стягнення понесених витрат по наданню комунальних послуг з ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» на суму 140777 грн 76 коп. та TOB «Статпостач» на суму 211807 грн 51 коп. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у покриття за рахунок бюджетних коштів витрат сторонніх юридичних осіб, шкоду у порядку та розмірі встановленому статтями 130-136 Кодексу законів про працю України;
- збільшити в обліку вартість активів на суму 191338 грн 00 коп.;
- відобразити в обліку дебіторську заборгованість по оплаті завищеної вартості робіт з реконструкції та переоснащення котельні. Вжити заходів щодо стягнення понесених витрат по оплаті завищеної вартості робіт з ПП ОСОБА_6 на загальну суму 2076 грн 94 коп. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у оплаті завищеної вартості відповідних робіт, шкоду у порядку та розмірі встановленому статтями 130-136 Кодексу законів про працю України;
- відобразити в обліку дебіторську заборгованість за недоотриману орендну плату. Вжити заходів щодо стягнення заборгованості за недоотриману орендну плату з орендарів ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» на суму 18187 грн 23 коп. та ТзОВ «Статпостач» на суму 4051 грн 57 коп., а разом на суму 22238 грн 80 коп. В іншому випадку стягнути з осіб винних у недоотриманні орендної плати, шкоду у порядку та розмірі встановленому статтями 130-136 Кодексу законів про працю України. (а.с.155-157).
Відмовляючи у задоволені позовних вимог , суд першої інстанції виходив з того , що відділ освіти Народицької РДА самостійно оплатив експлуатаційні витрати на утримання орендованого майна замість орендарів та не уклав з орендарями договори на відшкодування експлуатаційних витрат на утримання орендованого майна. Дії відділу освіти Народицької РДА призвели до покриття за рахунок бюджетних коштів витрат сторонніх юридичних осіб, в результаті чого було завдано збитків державі, тому вимоги Овруцької МДФІ щодо відображення в обліку дебіторської заборгованості за понесені витрати по наданню комунальних послуг без укладання договорів з двома орендарями на загальну суму 352585 грн. 28 коп. та вжиття заходів щодо стягнення понесених витрат по наданню комунальних послуг з ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» на суму 140777 грн. 76 коп. та ТОВ «Статпосач» на суму 211807 грн 51 коп. є правомірними.
Оцінюючи таку позицію суду першої інстанції колегія суддів виходить з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України від 26 січня 1993 року №2939-XII «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» (далі - Закон України №2939-XII) головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України №2939-XII інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
У пункті 7 частини 1 статті 10 Закону України №2939-XII закріплено право органу державного фінансового контролю надається пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Таким чином орган державного фінансового контролю уповноважений здійснювати перевірки фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ та пред'являти цим установам обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, що також передбачено Положенням про Державну фінансову інспекцію України, затвердженим Указом Президента України від 23 квітня 2011 року №499/2011.
Пунктом 3 Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, спільної власності територіальних громад, сіл, селища району, затвердженої рішенням 13 сесії XXIV скликання Народицької районної ради від 21 квітня 2004 року (далі - Методика 2004 року), встановлено, що до орендної плати не включаються експлуатаційні витрати на отримання орендованого майна та плата за послуги, які відповідно до укладених угод про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг надає орендодавець. Такі суми сплачуються орендарем окремо, пропорційно розміру займаної загальної площі. Крім пропорційно займаної площі, договір може передбачати і інші критерії розподілу і оплати споживчих послуг, один з яких обирається за взаємною згодою сторін, а саме: пропорційно кількості користувачів, за кількістю джерел електрообладнання тощо. (а.с 78-87).
Також пунктом 2.2 Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селища району, затвердженої рішенням 5 сесії VI скликання Народицької районної ради від 15 червня 2011 року № 68 (далі - Методика 2011 року), встановлено, що до орендної плати не включаються експлуатаційні витрати на утримання орендованого майна та плата за послуги, які, відповідно до укладених угод, надає балансоутримувач. Такі суми сплачуються орендарем окремо, пропорційно розміру орендованої загальної площі або за окремими приладами обліку.
Таким чином у порушення пункту 3 Методики 2004 року та у порушення пункту 2 Методики 2011 року відділ освіти Народицької РДА самостійно оплатив експлуатаційні витрати на утримання орендованого майна замість орендарів.
В той же час відповідно до умов договорів оренди обов"язок укласти договір про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг покладено на орендаря ( п.5.8).
Як встановлено судом, договори на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг орендарями не були укладені , умови нарахування та визначення розміру відповідних сум не визначені, а тому колегія суддів прийшла до висновку , що нарахування витрат по наданню комунальних послуг можливе лише при наявності відповідних угод, на підставі яких виникають цивільно-правові відносини та можливе стягнення коштів за надання комунальних послуг.
При цьому чинним законодавством не передбачено можливість відображення в бухгалтерському обліку дебіторської заборгованості за понесені витрати по наданню комунальних послуг за відсутності відповідних угод.
Крім того, колегія суддів зазначає, що фінансовою інспекцією нарахування зайвих витрат по наданню комунальних послуг проведено без належного обгрунтування в зв"язку з чим не можливо встановити, яким чином та за якими критеріями були визначені суми заборгованості.
Враховуючи викладене колегія суддів прийшла до висновку , що вимога фінансової інспекції в частині зобов"язання відділу освіти відобразити в обліку дебіторську заборгованість за понесені витрати по наданню комунальних послуг без укладання договорів з двома орендарями на загальну суму 352585 грн. 28 коп. та вжиття заходів щодо стягнення понесених витрат по наданню комунальних послуг з ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» на суму 140777 грн. 76 коп. та ТОВ «Статпостач» на суму 211807 грн. 51 коп. є протиправною і підлягає скасуванню.
В той же час колегія суддів вважає, що вимога в частині необхідності відображення в обліку дебіторської заборгованості за недоотриману орендну плату та вжиття заходів щодо стягнення заборгованості за недоотриману орендну плату з орендаря ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» на суму 18187 грн 23 коп. є законною і підстав для її скасування не має.
Так, відповідно до частини 1 статті 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Частиною 1 статті 762 Цивільного кодексу України передбачено, що за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Частиною 1 статті 286 Господарського кодексу України визначено, що орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством.
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України від 10 квітня 1992 року №2269-XII «Про оренду державного та комунального майна» (далі - Закон України №2269-XII) орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.
Згідно з частиною 3 статті 18 Закону України №2269-XII орендар зобов'язаний вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі.
Статтею 30 Закону України №2269-XII встановлено, що у разі банкрутства орендаря він відповідає за свої борги майном, яке належить йому на праві власності, відповідно до законодавства України.
Пунктом 5.2 Договорів оренди, укладених з ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» закріплений обов'язок орендаря своєчасно та у повному обсязі сплачувати орендну плату, однак , на час проведення ревізії і винесення рішення суду ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» заборгував відділу освіти орендну плату в розмірі 18187,23 грн., що сторонами не заперечується.
Відсутність на рахунках відділу освіти Народицької РДА коштів для оплати судового збору при подачі позовних заяв про стягнення вказаних сум заборгованості не може бути підставою для невиконання вимог Овруцької МДФІ та повернення вказаної заборгованості та відображення її в обліку дебіторської заборгованості, а тому вимоги Овруцької МДФІ стосовного відображення в обліку дебіторської заборгованості за недоотриману орендну плату та вживання заходів щодо стягнення заборгованості за недоотриману орендну плату з орендаря ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» в сумі 18187 грн 23 коп. є правомірною.
З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку про часткову обґрунтованість заявленого позову, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Відповідно до ст.198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати їх та прийняти нову постанову суду.
Відповідно до ст. 202 КАС України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
За таких підстав апеляційна скарга підлягає задоволенню частково, а постанова суду першої інстанції скасуванню з прийняттям нової постанови.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 202, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Відділу освіти Народицької районної державної адміністрації Житомирської області задовольнити частково.
Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "20" листопада 2013 р. скасувати та прийняти нову постанову.
Позовні вимоги задовольнити частково.
Визнати незаконною та скасувати вимогу Овруцької МДФІ у Житомирській області від 15 квітня 2013 року за №65-17/490 про усунення порушень, виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності відділу освіти Народицької РДА за період з 1 жовтня 2010 року до 1 січня 2013 року, частково в пункті 3, а саме :
відобразити в обліку дебіторську заборгованість за понесені витрати по наданню комунальних послуг без укладання договорів з двома орендарями на загальну суму 352585 грн. 28 коп. Вжити заходів щодо стягнення понесених витрат по наданню комунальних послуг з ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» на суму 140777 грн. 76 коп. та ТОВ «Статпостач» на суму 211807 грн. 51 коп.
В іншій частині постанову залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя С.М.Хаюк
судді: І.Ф.Бондарчук
Б.С. Моніч
Повний текст cудового рішення виготовлено 31.03.2014 року
З оригіналом згідно: суддя _______ С.М.Хаюк
Повний текст cудового рішення виготовлено "31" березня 2014 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: Відділ освіти Народицької районної державної адміністрації Житомирської області вул.Свердлова, 188,смт.Народичі,Народицький район, Житомирська область,11400
3- відповідачу/відповідачам: Овруцька міжрайонна державна фінансова інспекція в Житомирській області вул. Радянська,31 а,м.Овруч,Овруцький район, Житомирська область,11101