ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
18 березня 2014 року 11:16 № 826/1104/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Аблова Є.В.;
при секретарі Мальчик І.Ю.,
за участю сторін:
представника позивача - Наумова Д.І.,
представника відповідача - Рябошапки С.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Іноземного підприємства «Шерп ІЛС» до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м.Києві про визнання протиправними наказу та дій,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м.Києві про визнання протиправними наказу та дій, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що оскаржуваний наказ був отриманий після перевірки.
В позовній заяві позивач просить суд визнати протиправним наказ №1907 від 26.12.13 р. про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Іноземного підприємства «Шерп ІЛС», виданий начальником ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м.Києві та визнати протиправними дій ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м.Києві щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Іноземного підприємства «Шерп ІЛС» на підставі наказу №1907 від 26.12.13 р.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити в задоволенні позовних вимог, вважаючи оскаржувані дії та рішення законними та такими, що вчинені та прийняті, на підставі та на виконання вимог діючого податкового законодавства України, просили суд відмовити в задоволенні позовних вимог
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м.Києві проведено позапланову документальну невиїзну перевірку ІП «Шерп ІЛС» з питань правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податку на додану вартість та податку на прибуток по фінансово-господарським взаємовідносинам з ТОВ «Індепендент Груп» за період з 01.04.12 по 30.09.12 р. за результатами якої складено акт від 13.01.14р. №3/1-22-08-34422637.
Перевірка проведена на підставі повідомлення від 26.12.2013р. №318/10/22-08 та наказу ДПІ у Голосіївському районі міста Києва №1907 від 26.12.2013р.
Відповідно до пп. 20.1.4. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до п.75.1. ст.75 Податкового кодексу України (далі-Кодекс) органи державної податкової служби мають право, зокрема, проводити документальні - планові або позапланові; виїзні або невиїзні перевірки.
Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків (пп.75.1.2. п.75.1. ст.75 Кодексу).
Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин,визначених цим Кодексом. Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби.
Відповідно до пп.78.1.1. п.78.1. ст.78 Кодексу, документальна позапланова виїзна (невиїзна) перевірка здійснюється, зокрема, за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язків письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
Результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка (п.86.1. ст.86 Кодексу).
Акт (довідка) документальної невиїзної перевірки складається у двох примірниках, підписується посадовими особами органу державної податкової служби, які проводили перевірку, та реєструється в органі державної податкової служби протягом п'яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів).
Акт (довідка) документальної невиїзної перевірки після його реєстрації вручається особисто платнику податків або його законним представникам. У разі відмови платника податків або його законних представників від підписання акта (довідки) перевірки посадовими особами органу державної податкової служби складається відповідний акт, що засвідчує факт такої відмови. Відмова платника податків або його законних представників від підписання акта перевірки не звільняє такого платника податків від обов'язку сплатити визначені органом державної податкової служби за результатами перевірки грошові зобов'язання (п.86.4. ст.86 Кодексу).
З матеріалів справи встановлено, що відповідачем на адресу місцезнаходження позивача було надіслано запит від 30.09.13р. № 5277\10/22-08 про надання пояснень та їх документального підтвердження з питань взаємовідносин з його контрагентами. На виконання запиту позивач надав відповідь №17595/10 від 10.12.13 р.
ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві видано Наказ №1907 від 26.12.2013 про проведення перевірки та було надіслано платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Також Відповідачем було надіслано рекомендованим листом із повідомленням про вручення письмове повідомлення №318/10/22-08 від 26.12.2013 р. про дату початку та місце проведеної такої перевірки.
Таким чином, відповідачем правомірно проведено документальну позапланову невиїзну перевірку Іноземного підприємства «Шерп ІЛС» щодо правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податку на додану вартість та податку на прибуток по фінансово-господарським взаємовідносинам з ТОВ «Індепендент Груп» за період з 01.04.12 по 30.09.12 р.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що Державна податкова інспекція у Голосіївському районі міста Києва при призначенні та проведенні перевірки, на підставі якої було складено акт перевірки діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому суд приходить до висновку щодо необґрунтованості позовних вимог позивача та відсутності підстав для їх задоволення .
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України суд ,-
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позовних вимог Іноземного підприємства «Шерп ІЛС» - відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.
Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Є.В. Аблов