Ухвала суду № 37936696, 28.03.2014, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.03.2014
Номер справи
805/3787/14
Номер документу
37936696
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

28 березня 2014 року Справа № 805/3787/14

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Зінченко О.В., розглянувши позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання протиправною та скасування вимоги Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про сплату боргу від 21 лютого 2013 року № Ф-426-25 на суму 8 658,71 грн., зобов'язання Красноармійську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Донецькій області вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

26 березня 2014 року фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області (далі - відповідач) про визнання протиправною та скасування вимоги Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про сплату боргу від 21 лютого 2013 року № Ф-426-25 на суму 8 658,71 грн., зобов'язання Красноармійську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Донецькій області припинити нарахування єдиного соціального внеску ОСОБА_1, як особі, що досягла пенсійного віку і перебуває на пенсії у зв'язку з втратою годувальника, будучи фізичною особою-підприємцем, яка обрала спрощену систему оподаткування.

До позовної заяви позивачем додана квитанція про сплату судового збору у розмірі 73,08 грн.

Згідно статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

В порушення зазначених вимог позивачем до позовної заяви долучено документ про сплату судового збору у розмірі меншому, ніж встановлено законом.

Згідно вимог частини 2 статті 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлюється Законом України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08 липня 2011 року, який набрав чинності 01 листопада 2011 року.

Законом України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

При цьому, відповідно до частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Підпунктом 2 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Водночас, відповідно до частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Згідно зі статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» станом на 01 січня 2014 року мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 1 218,00 грн.

У позовній заяві позивач просить суд визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу від 21 лютого 2013 року № Ф-426-25 на суму 8 658,71 грн., а також зобов'язати Красноармійську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Донецькій області припинити нарахування єдиного соціального внеску ОСОБА_1, як особі, що досягла пенсійного віку і перебуває на пенсії у зв'язку з втратою годувальника, будучи фізичною особою-підприємцем, яка обрала спрощену систему оподаткування.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.

З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності вимог про сплату боргу платників єдиного внеску, рішень про стягнення штрафних санкцій тощо.

Отже, звернені до суду вимоги про скасування вимоги відповідача суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

За даних обставин, звернені до суду позовні вимоги позивача мають одночасно майновий і немайновий характер, тому судовий збір необхідно сплачувати за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Водночас, 2 відсотки розміру заявлених майнових вимог (173,17 грн.) є меншими ніж 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1 827,00 грн.), та не перевищують 4 розмірів мінімальної заробітної плати (4 872,00 грн.), тому позивачеві необхідно сплатити 10 відсотків розміру ставки судового збору від 1,5 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 182,70 грн.

Таким чином, судовий збір повинен бути сплачений за ставкою передбаченою за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, а саме 182,70 грн., та за ставкою передбаченою за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, а саме 73,08 грн.

Як вказувалося судом вище, у порушення зазначених вимог позивач до позовної заяви додав документ про сплату судового збору лише у розмірі 73,08 грн., що є меншим сумарного розміру судового збору, обчисленого за ставками за подання адміністративних позовів немайнового та майнового характеру, встановленими статтею 4 Закону України «Про судовий збір».

Підсумовуючи вищезазначене, позивачу під час усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 182,70 грн., який необхідно сплачувати за наступними реквізитами: отримувач: - Держбюджет Калінінського району м. Донецька, код ЕДРПОУ - 38034015, рахунок - 31217206784005, банк - ГУКСУ у Донецькій області, МФО банку - 834016, призначення платежу - «Судовий збір, код 35099148, п.3.1».

Враховуючи вищевикладене, подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху.

Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання протиправною та скасування вимоги Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про сплату боргу від 21 лютого 2013 року № Ф-426-25 на суму 8 658,71 грн., зобов'язання Красноармійську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Донецькій області вчинити певні дії, - залишити без руху і встановити строк до 28 квітня 2014 року для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви.

Роз'яснити позивачеві, що при невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде повернута.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення з позовом до суду у випадках, передбачених законом.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Зінченко О.В.