ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.03.2014 року Справа № 904/7190/13
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Пархоменко Н.В. (доповідач)
суддів: Коваль Л.А, Чередка А.Є.
при секретарі судового засідання: Губенко Ю.Е.
за участю прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області: Карпенко О.І., посвідчення №017866 від 19.06.2013р.;
представників сторін:
від відповідача: Костиріна С.В., представник, довіреність № 64/10-13 від 14.10.2013р.;
представники позивача та третої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача у судове засідання не з'явились, про час та місце судового засідання повідомлені належним чином.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕВЛ" на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 03.12.2013р. у справі № 904/7190/13
за позовом Криворізького міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері в інтересах держави в особі Криворізької міської ради, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕВЛ", м. Кривий Ріг Дніпропетровської області
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Криворізька північна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області
про стягнення 73 992, 64 грн.
ВСТАНОВИВ:
Криворізький міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері в інтересах держави в особі Криворізької міської ради звернувся до господарського суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕВЛ" в якому просив суд стягнути з відповідача на користь держави в особі Криворізької міської ради заборгованість по орендній платі за земельну ділянку, розташовану по вул. Соціалістичній, 4а, в Жовтневому районі м. Кривого Рогу в розмірі 73 992,64грн.
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 03.12.2013р. у справі № 904/7190/13 яке підписано і оформлено відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України 09.12.2013р. (суддя Загинайко Т.В.) позов задоволено.
Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕВЛ" на користь Криворізької міської ради заборгованість у сумі 73 992,64 грн.
Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕВЛ" в доход Державного бюджету України судовий збір у сумі 1 720,50 грн.
Рішення суду мотивоване обов'язком відповідача сплачувати орендну плату відповідно до умов договору оренди. Пунктами 10-12 договору сторони визначили, що зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки та її індексація проводиться без внесення змін та доповнень до цього договору, у разі в т.ч. зміни (збільшення або зменшення за рішенням міської ради) розмірів річної орендної плати за землю, базової вартості 1 кв. м. земель міста, розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, але відповідачем орендну плату сплачено частково.
Не погодившись із зазначеним рішенням Товариство з обмеженою відповідальністю "СЕВЛ" звернулось з апеляційною скаргою, в якій просить рішення господарського суду Дніпропетровської області від 03.12.2013р. у справі № 904/7190/13 скасувати та винести нове рішення яким в задоволені позовних вимог відмовити. Апеляційна скарга мотивована тим, що прокурор просить стягнути з відповідача орендну плату за користування земельною ділянкою за період з 01.07.2010р. по 31.03.2013р., розраховану на підставі рішення Криворізької міської ради № 3884 від 14.05.2010р. Згідно довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №1033/2/7 від 21.03.2012р. прокурором був здійснений розрахунок орендної плати за землю і цей розрахунок починався з червня 2010р., а довідка була складена лише у березні 2012р., вважають, що на підставі довідки виданої в 2012р. неможливо здійснити розрахунок за 2010 рік. Посилаються на визнання постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 01.11.2011р. рішення Криворізької міської ради № 3884 від 14.05.2010р. нечинним. Вважають, що належним чином виконують свої зобов'язання за договором оренди, що підтверджується податковими деклараціями та платіжними дорученнями за 2010-2013р.р.( а.с.99-114). Також на виконання ухвали господарського суду Дніпропетровської області від 20.09.2013р. Криворізькою північною ОДПІ було проведено звірку щодо розрахунків по орендній платі та встановлено відсутність податкового боргу за період з 01.06.2010р. по 31.12.2013р.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 06.02.2014р. апеляційна скарга була прийнята до розгляду колегією суду у складі головуючий суддя: Пархоменко Н.В.(доповідач), суддів: Коваль Л.А., Чередко А.Є. розгляд скарги було призначено на 04.03.2014р.
03.03.2014р. від Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕВЛ" надійшло клопотання про відкладення розгляду апеляційної скарги у зв'язку з хворобою представника відповідача (вх.№1473/14).
04.03.2014р. представник Криворізької міської ради надав відзив в якому заперечував проти апеляційної скарги та просив залишити рішення господарського суду Дніпропетровської області від 03.12.2013р. у справі № 904/7190/13 без змін. Відзив обґрунтовано тим, що згідно з пунктом 12 договору у разі зміни (збільшення або зменшення за рішенням міської ради розмірів річної орендної плати за землю, базової вартості 1 кв. м земель міста, розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, розмір та сума орендної плати переглядається без внесення змін до договору. 14.05.2010р. Криворізькою міською радою ухвалено рішення №3884 відповідно до якого застосування базової вартості 1кв. м земель міста буде здійснюватись в три етапи. Положення договору оренди земельної ділянки погоджені та підписані сторонами і жодні його пункти не оскаржувались. Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 26.02.2013р. роз'яснено, що дія рішення Криворізької міської ради № 3884 від "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу" може бути припинена тільки на бюджетний період з 2014 року. Отже, протягом 2010-2013р. років рішення Криворізької міської ради № 3884 від 14.05.2010р. є чинним та підлягає застосуванню при визначенні розміру орендної плати починаючи з червня 2010р.
Посилання скаржника на факт відсутності заборгованості по сплаті податкових зобов'язань з орендної плати не відповідає фактичним обставинам справи, оскільки податкові зобов'язання визначаються та декларуються землекористувачем на власний розсуд. У зв'язку із тим, що сума орендної плати яка підлягає сплаті не відповідає сплаченим та задекларованим сумам відповідача на цій підставі виникла заявлена заборгованість. З урахуванням рішення Криворізької міської ради №3884 від 14.05.2010р. сума по сплаті орендної плати повинна складати 247 593,39 грн. (по 7 502,83 грн. на місяць), проте в порушення вимог закону відповідачем задекларована і сплачена орендна плата у сумі 171 288,48 грн. (по 5 190,56 грн. на місяць). Таким чином, згідно розрахунку різниці плати за землю по договору оренди земельної ділянки різниця між фактично сплаченими сумами орендної плати та сумами орендної плати за період з 01.06.2010р. по 31.12.2013р. склала 78 617,18 грн. Отже, суд виніс обґрунтоване і законне рішення.
Враховуючи неявку представника відповідача та заявлене клопотання про відкладення розгляду апеляційної скарги розгляд скарги було відкладено на 27.03.2014р.
26.03.2014р. від скаржника надійшло клопотання про зупинення провадження у справі (вх.№60536) у зв'язку із зверненням до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом щодо визначення правомірності довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №1033/2/7 від 21.03.2012р., що була складена на підставі рішення Криворізької міської ради № 3884 від 14.05.2010р. "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу".
Від Криворізької міської ради 26.03.2014р. (вх. №2024/14) надійшов відзив на апеляційну скаргу в якому міська рада заперечує проти задоволення апеляційної скарги та просить розглянути справу без участі їх представника.
В судовому засіданні 27.03.2014р. представник скаржника підтримав апеляційну скаргу, прокурор заперечив проти доводів апеляційної скарги.
У судовому засіданні 27.03.2014р. було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено господарським судом та підтверджується матеріалами справи 27.11.2008р. між Криворізькою міською радою (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "СЕВЛ" (орендар) було укладено договір оренди земельної ділянки від 27.11.2008р.
Відповідно до пункту 1 орендодавець на підставі рішення міської ради від 25.06.2008р. №2611 надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для розміщення адміністративного будинку, яка знаходиться на вул. Соціалістична, 4а в Жовтневому районі м. Кривого Рогу.
Вказаний договір оренди земельної ділянки зареєстрований у Криворізькому відділі Дніпропетровської регіональної філії державного підприємства "Центр державного земельного кадастру", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 03.02.2009р. за №040910800050.
Відповідно до пункту 2 договору оренди земельної ділянки в оренду передається земельна ділянка площею 0,1659 га.
Кадастровий номер земельної ділянки 1211000000:04:405:001 (пункт 3 договору оренди земельної ділянки).
Відповідно до пункту 5 договір укладено на 5 років; після закінчення строку договору орендар, який належно виконував обов'язки відповідно до умов договору, має за інших рівних умов переважне право на поновлення його на новий строк; у цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію; поновлення договору здійснюється на підставі ухваленого орендодавцем відповідного рішення.
Згідно з пунктом 6 договору оренди земельної ділянки річна орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі незалежно від результатів діяльності орендаря у трикратному розмірі земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю", на підставі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виконаного Криворізьким міським управлінням земельних ресурсів, на рахунок Управління держказначейства у Жовтневому районі.
Орендна плата вноситься щомісячно протягом 30-ти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця; за неповний календарний місяць орендна плата сплачується за дні фактичного користування земельною ділянкою; річна орендна плата за користування земельною ділянкою за період з дати закінчення договору оренди від 28.07.2013р. №2682 до укладення цього договору провадиться орендарем на умовах договору оренди від 08.07.2003р. №2682 та відповідно до Закону України "Про оренду землі", зі мінами та доповнення (пункт 8 договору).
Згідно пункту 14 договору оренди земельної ділянки орендар (крім громадян) самостійно обчислює суму орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Відповідно до пункту 10 договору оренди земельної ділянки розмір нормативної грошової оцінки не є сталим і змінюється у зв'язку з проведенням її щорічної індексації та на підставі інших вимог діючого законодавства; орендар самостійно зобов'язується щорічно відповідно до інформації Держкомзему про коефіцієнт індексації грошової оцінки земель, опублікований в засобах масової інформації, здійснювати індексацію грошової оцінки земельної ділянки; зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки та її індексація проводиться без внесення змін та доповнень до цього договору.
Отже, умовами договору сторони передбачили перегляд суми орендної плати і нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
У пункті 11 договору оренди земельної ділянки сторони погодили, що обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахування її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженою Кабінетом Міністрів формою, що заповнюється під час укладання або зміни умов договору чи продовження його дії.
Пунктом 12 договору оренди земельної ділянки встановлено, що розмір та сума орендної плати переглядається без внесення змін до цього договору у разі, в т.ч. зміни (збільшення або зменшення за рішенням міської ради) розмірів річної орендної плати за землю, базової вартості 1 кв. м. земель міста, розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.
Відповідно до рішення Криворізької міської ради від 14.05.2010р. №3884 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу" базова вартість 1 кв.м. земель міста складає 240, 05 грн. за кв.м.; застосування базової вартості 1 кв.м. земель міста буде здійснюватись в три етапи: - перший з 01.06.2010р. у розмірі 150 грн. за кв.м.
Згідно з пунктом 3.1 рішення Криворізької міської ради вирішено з урахуванням поетапного впровадження затвердженої грошової оцінки земель управлінню Держкомзему у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області забезпечити надання юридичним та фізичним особам довідок щодо грошової оцінки земельних ділянок.
Відповідно до довідки Управління Держкомзему у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 21.03.2012р. №1033/2/7, підготовленої на підставі рішення Криворізької міської ради від 14.05.2010р. №3884 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу", нормативна грошова оцінка даної земельної ділянки становить 3 001 131,00 грн.
Отже, за спірний період з 01.08.2010р. по 31.03.2013р. відповідач повинен був сплатити орендну плату у загальній сумі 240 090,56 грн., із розрахунку 7 502,83 грн. щомісячно.
Як вбачається з матеріалів справи відповідачем орендну плату сплачено частково у сумі 166 097, 92 грн., що не спростовано відповідачем.
Таким чином, заборгованість відповідача по орендній платі становить 73 992 ,64 грн.
Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Отже, строк сплати орендної плати вважається таким, що настав.
На момент розгляду справи доказів погашення заборгованості з орендної плати відповідачем не надано.
Згідно статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до вимог договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Частинами 1 та 2 статті 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору; не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язань; кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу; порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Таким чином, апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції дійшов до правильного висновку про стягнення з відповідача на користь Криворізької міської ради орендної плати за період з 01.08.2010р. по 31.03.2013р. у розмірі 73 992 ,64 грн.
Апеляційний суд відхиляє доводи апелянта щодо незаконного посилання суду першої інстанції на рішення Криворізької міської ради № 3884 від 14.05.2010р. та в тій частині, що розрахунок орендної плати не може бути здійснений на підставі довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 21.03.2012р. № 1033/2/7, оскільки вона не є тотожна витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, та відповідно спірної довідки не може бути розрахована орендна плата в 2010році, оскільки ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 26.02.2013р. дія рішення Криворізької міської ради № 3884 від 14.05.2010р. "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу" припинена тільки на бюджетний період з 2014р., ухвалою Вищого Адміністративного Суду України від 20.06.2013р. вищезазначена ухвала залишена в силі, отже протягом 2010-2013р.р. рішення Криворізької міської ради № 3884 від 14.05.2010р. є чинним та підлягає застосуванню при визначенні розміру орендної плати.
Стосовно застосування довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 21.03.2012р. № 1033/2/7, слід зазначити, що відповідно до статті 5 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Згідно частини 2 статті 12 цього Закону нормативно-правові акти з проведення оцінки земель які розробляються з урахуванням вимог положень національних стандартів, затверджуються Кабінетом Міністрів України. Нормативно грошова оцінка земельних ділянок в силу положень статті 13 названого Закону приводиться, зокрема, у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Відповідно до положень статей 20 та 23 цього Закону за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюється як витяг з технічної документації з нормативно грошової оцінки земель.
Технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативно грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Витяг з технічної документації про нормативно грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Порядок проведення нормативної грошової оцінки землі урегульований "Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів", затвердженим спільним наказом Державного комітету по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Українською академією аграрних наук від 27.01.2006р. за № 18/15/21/11.
Пунктом 1.3 Порядку передбачено, що нормативна грошова оцінка земель використовується для визначення розміру земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Пунктом 286.2 Податкового Кодексу України визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Крім того, слід зазначити, що рішенням Криворізької міської ради № 3884 від 14.05.2010р. "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу", затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу, та рекомендовано управлінню Держкомзему у м. Кривий Ріг забезпечити надання юридичним та фізичним особам, довідок щодо грошової оцінки земельних ділянок, та рекомендовано управлінню Держкомзему у м. Кривий Ріг надавати юридичним та фізичним особам довідки про грошову оцінку земель.
З огляду на викладене, довідка про нормативну грошову оцінку земельної ділянки тотожна витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, довідка про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 21.03.2012р. № 1033/2/7 є підставою для розрахунку орендної плати з 14.05.2010р. (з дня затвердження нормативної грошової оцінки), а отримання цієї довідки в 2012р. не спростовує, що з 14.05.2010р. по 21.03.2012р. була інша нормативно грошова оцінка земельної ділянки.
Апеляційний суд відхиляє і доводи скаржника в тій частині, що перегляд розміру та суми орендної плати за землю неможливо без внесення змін до договору оскільки, як зазначалось вище умовами договору, сторони передбачили перегляд суми орендної плати і нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Крім того, як на час укладання спірного договору оренди земельних ділянок, так і на час виникнення спору, обов'язковим елементом визначення розміру орендних платежів є нормативна грошова оцінка земельних ділянок (стаття 5 Закону України "Про оцінку земель"), яка у відповідності до положень статті 18 цього Закону, проводиться не рідше ніж на 5 - 10 років. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок не залежить від волевиявлення сторін договору оренди землі, а є способом регулювання державою плати за користування землею. Зміна нормативної грошової оцінки земельних ділянок не може ототожнюватися як зміна розміру орендної плати, а є лише її передумовою. Не внесення сторонами договору оренди землі змін до його умов в частині, що встановлюються у законодавчому порядку, не звільняє сторін від обов'язку їх виконання, оскільки відповідно до положень ст.11 Цивільного кодексу України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
Акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності (статті 5 Цивільного кодексу України). Так як зміна нормативної грошової оцінки землі проведена у межах правових норм, що діяли на момент укладення договору оренди землі, не може оцінюватися як зміна правових норм, що регулюють відносини з орендної плати землі, а тому розповсюджуються як на відносини, що склалися, так і на відносини, що виникають у майбутньому.
Стосовно посилання скаржника на відсутність податкового боргу, апеляційний суд зазначає, що відсутність податкового боргу не звільняє відповідача від оплати орендної плати.
У постанові пленуму Вищого господарського суду України, від 29 травня 2013 року № 8 "Про внесення змін і доповнень до постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17 травня 2011 року № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" зазначено, що системний аналіз норм законодавства України дає підстави для висновку про те, що орендна плата за земельну ділянку, яка перебуває в державній або в комунальній власності, має подвійну правову природу, оскільки, з одного боку, є передбаченим договором оренди землі платежем, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (частина перша статті 21 Закону України "Про оренду землі", підпункт 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, далі - ПК України), з іншого - є однією з форм плати за землю як загальнодержавного податку нарівні із земельним податком (підпункт 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).
Разом з тим підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є саме договір оренди такої земельної ділянки (частина друга статті 21 Закону України "Про оренду землі", пункт 288.1 статті 288 Податкового кодексу України).
У даному випадку підставою позову є саме договір оренди земельної ділянки, за яким відповідач повинен перераховувати орендну плату за користування земельною ділянкою на рахунок орендодавця - Криворізької міської ради, яка є належним позивачем у даній справі.
Розглянувши клопотання скаржника про зупинення провадження у справі у зв'язку із зверненням до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом щодо визначення правомірності довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №1033/2/7 від 21.03.2012р., що була складена на підставі рішення Криворізької міської ради № 3884 від 14.05.2010р. "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу" і на підставі якої проведено розрахунок боргу у даній справі, апеляційний суд вважає, що клопотання не підлягає задоволенню, а справа зупиненню з наступних підстав.
Відповідно до пункту 3.16. постанови пленуму Вищого господарського суду України, від 26.12.2011р. №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" статтею 79 Господарського процесуального кодексу встановлено вичерпний перелік підстав зупинення провадження у справі. Зупинення провадження у справі з інших підстав є неправомірним. Зокрема, відповідно до частини першої статті 79 Господарського процесуального кодексу України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом. При цьому пов'язаною з даною справою є така інша справа, у якій інший суд встановлює обставини, що впливають чи можуть вплинути на подання і оцінку доказів у даній справі; в тому числі йдеться про факти, які мають преюдиціальне значення (частини друга - четверта статті 35 Господарського процесуального кодексу України). Під неможливістю розгляду даної справи слід розуміти неможливість для даного господарського суду самостійно встановити обставини, які встановлюються іншим судом в іншій справі, у зв'язку з непідвідомчістю або непідсудністю іншої справи даному господарському суду, одночасністю розгляду двох пов'язаних між собою справ різними судами або з інших причин.
Апеляційний суд вважає, що справа може бути розглянути до вирішення спору адміністративним судом, оскільки апеляційний господарський суд може самостійно встановити обставини, що впливають на оцінку доказів у даній справі.
Враховуючи викладене, апеляційний суд не вбачає підстав для скасування чи зміни рішення суду відповідно до статті 104 Господарського процесуального кодексу України, апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а рішення господарського суду Дніпропетровської області без змін.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України, витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги покладаються на скаржника.
Керуючись статтями 99, 101, 103-105 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний суд,-
ПОСТАНОВИВ :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕВЛ" на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 03.12.2013р. у справі № 904/7190/13 залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Дніпропетровської області від 03.12.2013р. у справі № 904/7190/13 без змін.
Постанова складена повністю
31.03.2014р.
Головуючий суддя Н.В. Пархоменко
Суддя Л.А. Коваль
Суддя А.Є. Чередко