Постанова № 37911118, 17.03.2014, Макарівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
17.03.2014
Номер справи
370/280/14-а
Номер документу
37911118
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

08000, Київська область, смт. Макарів, вул. Фрунзе, 35

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"17" березня 2014 р. Справа № 370/280/14-а

Суддя Макарівського районного суду Київської області Тандир О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Гавронщинської сільської ради Макарівського району Київської області до Голови Макарівської районної адміністрації Київської області Куцика Олександра Івановича, третя особа без самостійних вимог на предмет спору фізична особа-підприємець ОСОБА_2, про визнання дій протиправним, визнання нечинним та скасування розпорядження, -

в с т а н о в и в:

Гавронщинська сільська рада Макарівського району Київської області (далі - Гавронщинська сільська рада, позивач) звернулася із позовом до Голови Макарівської районної адміністрації Київської області (далі - Макарівська РДА) Гербута Анатолія Валентиновича, третя особа без самостійних вимог на предмет спору фізична особа-підприємець ОСОБА_2, в якому просила визнати протиправними дії голови Макарівської РДА Київської області Гербута Анатолія Валентиновича щодо надання дозволу на розробку технічної документації по передачі земельної ділянки в оренду ПП ОСОБА_2 для рибогосподарських потреб в межах Гавронщинської сільської ради, вчинені у формі листа голови Макарівської РДА від №6-15-6/3973; визнати протиправними дії голови Макарівської РДА Київської області Гербута Анатолія Валентиновича щодо прийняття розпорядження про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди земельної ділянки приватному підприємцю ОСОБА_2 площею 24,6989 га для риборозведення в межах Гавронщйнської сільської ради, в тому числі: землі водного фонду 13,31 га, землі прибережної охоронної смуги (пасовища) 11,38 га; визнати нечинним та скасувати розпорядження голови Макарівської РДА Гербута Анатолія Валентиновича від 19.05.2004р. №149 «Про передачу в оренду земельної ділянки приватному підприємцю ОСОБА_2 для риборозведення на території Гавронщинської сільської ради Макарівського району».

В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що на підставі листа голови Макарівської районної державної адміністрації Гербута Анатолія Валентиновича від 16.12.2003 №6-15-6/397з «Про надання дозволу на розробку технічної документації по передачі земельної ділянки в оренду ПП ОСОБА_2 для рибогосподарських потреб в межах Гавронщинської сільської ради» ТОВ «АТЛАНТ-К» було розроблено технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право оренди земельної ділянки приватному підприємцю ОСОБА_2 (третя особа по справі) для риборозведення на території Гавронщинської сільської ради Макарівського району Київської області.

В подальшому розпорядженням голови Макарівської РДА Гербута Анатолія Валентиновича від 19.05.2004р. №149 приватному підприємцю ОСОБА_2 затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди земельної ділянки для риборозведення на території Гавронщинської сільської ради Макарівського району Київської області та передано в оренду терміном на 49 років земельну ділянку площею 24,6989 га для риборозведення за рахунок існуючого ставка в межах Гавронщинської сільської ради, в тому числі: землі водного фонду 13,31 га, землі прибережної охоронної смуги (пасовища) 11,38 га.

На підставі вказаного розпорядження Макарівської РДА від 19.05.2004р. №149 та затвердженої технічної документації між Макарівською РДА та суб'єктом підприємницької діяльності-фізичною особою ОСОБА_2 23.06.2004р., було укладено договір оренди вказаної земельної ділянки, який посвідчено приватним нотаріусом Макарівського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_5, зареєстрованого в реєстрі вчинення нотаріальних дій за N92532.

Гавронщинська сільська рада як представницький орган територіальної громади села Гавронщина вважає, що дії голови Макарівської РДА Київської області Гербута А. В. щодо надання дозволу на розробку технічної документації по передачі земельної ділянки в оренду ПП ОСОБА_2, для рибогосподарських потреб в межах Гавронщинської сільської ради, вчинені у формі листа голови Макарівської РДА від 16.12.2003 №6-15-6/397з, а також дії щодо затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди земельної ділянки для риборозведення на території Гавронщинської сільської ради Макарівського району Київської області та передано в оренду терміном на 49 років земельну ділянку площею 24,6989 га для риборозведення за рахунок існуючого ставка в межах Гавронщинської сільської ради, є протиправними.

Головою Макарівської РДА Київської області Геобутом Анатолієм Валентиновичем було порушено порядок відведення земельних ділянок у власність, передбачений земельним законодавством. Розпорядження голови Макарівської РДА Гербута Анатолія Валентиновича від 19.05.2004р. №149 «Про передачу в оренду земельної ділянки приватному підприємцю ОСОБА_2 для риборозведення на території Гавронщинської сільської ради Макарівського району» було прийнято за відсутності належним чином розробленого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що є грубим порушенням норм cm. ст. 118,124 ЗК України, ч. 4 ст. 16 Закону України «Про оренду землі». Розпорядження голови Макарівської РДА Гербута Анатолія Валентиновича від 19.05.2004р. №149 «Про передачу в оренду земельної ділянки приватному підприємцю ОСОБА_2 для риборозведення на території Гавооншинської сільської ради Макарівського району» прийнято з грубими порушеннями норм земельного та водного законодавства в частині дотримання водоохоронних заходів та вимог.

Згідно письмової заяви представник позивача Ганенко Р.А., позовні вимоги підтримав та просили їх задовольнити з підстав, викладених у позові.

Залучений до участі у справі в порядку процесуального правонаступника чинний Голова Макарівської РДА Куцик О.І., як і третя особа фізична особа-підприємець ОСОБА_2, в судове засідання не з'явилися, представника не направили, заяв, клопотань чи заперечень не подавали, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

На підставі листа голови Макарівської районної державної адміністрації Гербута Анатолія Валентиновича від 16.12.2003 №6-15-6/397з «Про надання дозволу на розробку технічної документації по передачі земельної ділянки в оренду ПП ОСОБА_2 для рибогосподарських потреб в межах Гавронщинської сільської ради» ТОВ «АТЛАНТ-К» було розроблено технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право оренди земельної ділянки приватному підприємцю ОСОБА_2 (третя особа по справі) для риборозведення на території Гавронщинської сільської ради Макарівського району Київської області.

В подальшому розпорядженням голови Макарівської РДА Гербута Анатолія Валентиновича від 19.05.2004р. №149 приватному підприємцю ОСОБА_2 затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди земельної ділянки для риборозведення на території Гавронщинської сільської ради Макарівського району Київської області та передано в оренду терміном на 49 років земельну ділянку площею 24,6989 га для риборозведення за рахунок існуючого ставка в межах Гавронщинської сільської ради, в тому числі: землі водного фонду 13,31 га, землі прибережної охоронної смуги (пасовища) 11,38 га.

На підставі вказаного розпорядження Макарівської РДА від 19.05.2004р. №149 та затвердженої технічної документації між Макарівською РДА та суб'єктом підприємницької діяльності-фізичною особою ОСОБА_2 23.06.2004р. було укладено договір оренди вказаної земельної ділянки, який посвідчено приватним нотаріусом Макарівського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_5, зареєстрованого в реєстрі вчинення нотаріальних дій за №92532.

В той же час дії голови Макарівської РДА Київської області Гербута А.В., щодо надання дозволу на розробку технічної документації по передачі земельної ділянки в оренду ПП ОСОБА_2, для рибогосподарських потреб в межах Гавронщинської сільської ради, вчинені у формі листа голови Макарівської РДА від 16.12.2003 №6-15-6/397з є протиправними з огляду на нижченаведене.

Зокрема, відповідно до положень п. 7 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» до відання місцевих державних адміністрацій у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, належить вирішення питань щодо використання землі, природних ресурсів, охорони довкілля.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 15 Закону в управлінні відповідних місцевих державних адміністрацій перебувають об'єкти державної власності, передані їм в установленому законом порядку.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 21 Закону місцева державна адміністрація розпоряджається землями державної власності відповідно до закону.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 28 Закону України для реалізації наданих повноважень місцеві державні адміністрації мають право давати згідно з чинним законодавством обов'язкові для виконання розпорядження керівникам підприємств, установ, організацій, їх філіалів та відділень незалежно від форм власності і громадянам з контрольованих питань, порушувати питання про їх відповідальність у встановленому законом порядку.

Відповідно до положень ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» голови місцевих державних адміністрацій видають розпорядження одноособово і несуть за них відповідальність згідно із законодавством.

Відповідно до ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Таким чином єдиною правовою підставою для розроблення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право оренди земельної ділянки приватному підприємцю ОСОБА_2, для риборозведення на території Гавронщинської сільської ради Макарівського району Київської області, могло слугувати розпорядження голови Макарівської РДА.

В той же час розпорядження «Про надання дозволу на розробку технічної документації по передачі земельної ділянки в оренду ПП ОСОБА_2, для рибогосподарських потреб в межах Гавронщинської сільської ради» Макарівською РДА не приймалось. Розробку технічної документації було здійснено на підставі листа голови Макарівської РДА Гербута В. А. від 16.12.2003 N96-15-6/3973, що є порушенням норм чинного законодавства.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Дії голови Макарівської РДА Київської області Гербута А.В., щодо надання дозволу на розробку технічної документації по передачі земельної ділянки в оренду ПП ОСОБА_2, для рибогосподарських потреб в межах Гавронщинської сільської ради, вчинені у формі листа голови Макарівської РДА від 16.12.2003 №6-15-6/397з є протиправними, оскільки нормами ст. ст. 13, 15, 21, 28 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст. 124 Земельного кодексу України чітко визначено, що надання дозволу на розробку технічної документації по передачі в оренду земельної ділянки може бути прийнято лише у формі мотивованого рішення (розпорядження) голови відповідної державної адміністрації.

Разом із тим, розпорядження голови Макарівської РДА Гербута Анатолія Валентиновича від 19.05.2004р. №149 «Про передачу в оренду земельної ділянки приватному підприємцю ОСОБА_2 для риборозведення на території Гавронщинської сільської ради Макарівського району» було прийнято за відсутності належним чином розробленого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з огляду на нижченаведене.

Відповідно до ст. 124 ЗК України (в редакції, чинній на час прийняття вказаного розпорядження) передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118,123 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 4 ст. 16 Закону України «Про оренду землі» передача земельної ділянки, межі якої визначено в натурі (на місцевості), в оренду без зміни її цільового призначення здійснюється без розроблення проекту її відведення.

В той же час аналіз технічної документації щодо складання документів, які посвідчують право оренди земельної ділянки приватному підприємцю ОСОБА_2, для риборозведення на території Гавронщинської сільської ради, вказує на те, що межі спірної земельної ділянки не було визначено в натурі (на місцевості), а тому передача вказаної земельної ділянки в оренду ПП ОСОБА_2, мала відбуватись лише на підставі проекту відведення земельної ділянки, розробленого відповідно до статей 118, 124 Земельного кодексу України.

Також судом встановлено, що вказана технічна документація щодо складання документів, які посвідчують право оренди земельної ділянки приватному підприємцю ОСОБА_2, для риборозведення на території Гавронщинської сільської ради, розроблена з порушеннями вимог чинного законодавства щодо її складання.

Зокрема, в технічній документації відсутнє розпорядження Макарівської РДА щодо надання дозволу на розробку даної технічної документації, в той же наявний лист Макарівської районної державної адміністрації №6-15-6/397з від 16.12.2003 «Про надання дозволу на розробку технічної документації по передачі земельної ділянки в оренду ПП ОСОБА_2, для рибогосподарських потреб в межах Гавронщинської сільської ради».

Це свідчить про порушення вимог ст. ст. 13, 15, 21, 28 та 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст. 124 Земельного кодексу України, та п. 1.16 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного Комітету України по земельних ресурсах від 04.05.99р. №43. Відповідно до вказаних норм законодавства підставою для розробки технічної документації може слугувати розпорядження місцевого органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, яке є невід'ємною частиною такої технічної документації.

Технічне завдання на виконання робіт по земельно-кадастровій інвентаризації земель та розробку технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують оренду земельної ділянки ПП ОСОБА_2, не мітить дати видачі, дати погодження Київським обласним головним управлінням земельних ресурсів, а також дати затвердження технічного завдання замовником.

Висновок Макарівської районної санітарно-епідеміологічної станції від 09.12.2003р. №2509 було погоджено надання земельної ділянки в оренду ПП ОСОБА_2, терміном на 5 років, в той же час розпорядженням Макарівської РДА від 19.05.2004р. №149, спірну земельну ділянку передано в оренду строком на 49 років, що не узгоджується з висновком Макарівської районної СЕС.

Слід звернути особливу увагу на ту обставину, що вказаний висновок СЕС датовано 09.12.2003 року, тоді як лист Макарівської районної державної адміністрації №6-15-6/397з «Про надання дозволу на розробку технічної документації по передачі земельної ділянки в оренду ПП ОСОБА_2, для рибогосподарських потреб в межах Гавронщинської сільської ради» датовано 16.12.2003р. Окрім того, як вбачається з відмітки на титульному аркуші технічної документації, її було розроблено ТОВ «АТЛАНТ-К» на замовлення ПП ОСОБА_2, на підставі договору №1/23, укладеного 26.01.2004р.

Тобто висновок Макарівської районної санітарно-епідеміологічної станції від 09.12.2003р. №2509 було надано, ще до того, як відповідна технічна документація була розроблена, що є порушенням вимог ст. 19 Конституції України, ст. 118, 124 Земельного кодексу України. Макарівська районна санітарно-епідеміологічна станція не мала права надавати вказаний висновок за відсутності відповідно технічної документації.

Технічна документація не погоджувалась Київським обласним виробничим управлінням меліорації та водного господарства. В технічній документації наявний лист Київського обласного виробничого управління меліорації та водного господарства від 15.03.2004р., №117 про попереднє погодження місця розташування земель водного Фонду. В цьому ж листі зазначено, що орендар зобов'язаний погодити відповідну технічну документацію з Київським облводгоспом після її розроблення. В той же час в технічній документації відсутні будь-які висновки даного органу щодо погодження технічної документації після надання попереднього висновку від 15.03.2004р. №117.

Висновок №013 Макарівського районного відділу земельних ресурсів від 19.01.2004р., про наявні обмеження на використання земельної ділянки ПП ОСОБА_2, видано з порушенням вимог ст. 19 Конституції України, ст. 118 Земельного кодексу, п. 1.16 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі.

Як вбачається з відмітки на титульному аркуші технічної документації, її було розроблено ТОВ «АТЛАНТ-К» на замовлення ПП ОСОБА_2, на підставі договору №1/23, укладеного 26.01.2004р.

Тобто висновок Макарівського районного відділу земельних ресурсів від 19.01.2004р. №013 було надано, ще до того, як відповідна технічна документація була розроблена. Макарівський районний відділ земельних ресурсів не мав права надавати вказаний висновок за відсутності відповідно технічної документації.

Висновок відділу архітектури та містобудування Макарівської РДА від 19.01.2004р. (який не містить номеру реєстрації) про наявні обмеження на використання земельної ділянки ПП ОСОБА_2, видано з грубим порушенням вимог ст. 19 Конституції України, ст. 118 Земельного кодексу, п. 1.16 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі.

Як вбачається з відмітки на титульному аркуші технічної документації, її було розроблено ТОВ «АТЛАНТ-К» на замовлення ПП ОСОБА_2, на підставі договору №1/23, укладеного 26.01.2004р.

Тобто висновок відділу архітектури та містобудування Макарівської РДА від 19.01.2004р. було надано, ще до того, як відповідна технічна документація була розроблена. Відділ архітектури не мав права надавати вказаний висновок за відсутності відповідно технічної документації.

Зважаючи на викладене, технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право оренди земельної ділянки приватному підприємцю ОСОБА_2, для риборозведення на території Гавронщинської сільської ради Макарівського району Київської області розроблено з грубими порушеннями чинного на той час законодавства України, всупереч ст.ст. 17, 118, 124 Земельного кодексу України, ст. ст. 13, 15, 21, 28 та 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст. 16 Закону України «Про оренду землі».

Судом також встановлено, що розпорядження голови Макарівської РДА Гербута Анатолія Валентиновича від 19.05.2004р. №149 «Про передачу в оренду земельної ділянки приватному підприємцю ОСОБА_2 для риборозведення на території Гавооншинської сільської ради Макарівського району» прийнято з порушеннями норм земельного та водного законодавства в частині дотримання водоохоронних заходів та вимог.

Так, відповідно до ст. 87 Водного кодексу України для створення сприятливого режиму водних об'єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм встановлюються водоохоронні зони.

Водоохоронна зона є природоохоронною територією господарської діяльності, що регулюється.

Відповідно до ч. 5 ст. 87 Водного кодексу України зовнішні межі водоохоронних зон визначаються за спеціально розробленими проектами.

Відповідно до ст. 88 Водного кодексу України, ст. 60 Земельного кодексу України вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності у межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги.

У п. 2 вказаного розпорядження Макарівської РДА від 19.05.204р. №149 зазначено, що орендарю передається земельна ділянка площею 24,6989 га, в тому числі: землі водного фонду 13,31 га, землі прибережної охоронної смуги (пасовища) 11,38 га.

В той же час чинне на той час законодавства не містить поняття прибережної охоронної смуги. Оскільки відповідно до наведених норм ст. ст. 87, 88 Водного кодексу України та ст. 60 Земельного кодексу України окремо визначається поняття та правовий статус охоронних зон та прибережних захисних смуг.

При чому виходячи з визначення, наведеного у ст. 88 Водного кодексу України, ст.60 Земельного кодексу України прибережна захисна смуга знаходиться в межах охоронної зони, тобто є частиною земельної ділянки, яка має бути відведена під охоронну зону водного об'єкта.

В той же час, як зазначалось вище, відповідно до ч. 5 ст. 87 Водного кодексу України зовнішні межі водоохоронних зон визначаються за спеціально розробленими проектами.

Однак всупереч вказаним вимогам закону проект відведення земельної ділянки для визначення меж охоронної зони водного об'єкту (ставка), який передавався в оренду ПП ОСОБА_2, не розроблявся.

Таким чином вказане розпорядження голови Макарівської РДА Київської області від 19.05.2004р. №149 «Про передачу в оренду земельної ділянки приватному підприємцю ОСОБА_2, для риборозведення на території Гавронщинської сільської ради Макарівського району» прийнято з порушеннями вимог ст. 60 Земельного кодексу України, ст. ст. 87, 88 Водного кодексу України.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано.

Вказані вище факти порушення вимог земельного та водного законодавства свідчать про протиправність дій голови Макарівської РДА Київської області Гербута А.В., щодо надання дозволу на розробку технічної документації по передачі земельної ділянки в оренду ПП ОСОБА_2, для рибогосподарських потреб в межах Гавронщинської сільської ради, вчинені у формі листа голови Макарівської РДА від 16.12.2003 №6-15-6/397з, а також щодо прийняття розпорядження Макарівської РДА від 19.05.2004р. №149 «Про передачу в оренду земельної ділянки приватному підприємцю ОСОБА_2, для риборозведення на території Гавронщинської сільської ради Макарівського району», та додатково підтверджуються висновком Державної інспекції сільського господарства у Київській області № 14-13/258 від 21.01.2014 року.

Щодо порушених прав позивача, то відповідно до статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Відповідно до статті 10 Закону сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до статті 145 Конституції України права місцевого самоврядування захищаються в судовому порядку.

Таким чином, суд погоджується із доводами позивача про те, що права територіальної громади с. Гавронщина порушені, а тому Гавронщинська сільська рада як представницький орган територіальної громади села Гавронщина має право на звернення із таким позовом.

Щодо підсудності даної справи Макарівському районному суду Київської області як адміністративному суду першої інстанції слід зазначити наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 КАС України справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації.

Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади.

Відповідно до положень ст. 21 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.

З огляду на те, що предметом оскарження по даній справі є дії (рішення) посадової особи місцевого органу виконавчої влади - голови Макарівської РДА Київської області - дана справа підсудна Макарівському районному суду як адміністративному суду першої інстанції.

Враховуючи викладене, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 9, 17, 158-163, 167, 185, 186 КАС України, суд-

п о с т а н о в и в :

Позовні вимоги Гавронщинської сільської ради Макарівського району Київської області до Голови Макарівської районної адміністрації Київської області Куцика Олександра Івановича, третя особа без самостійних вимог на предмет спору фізична особа-підприємець ОСОБА_2, про визнання дій протиправним, визнання нечинним та скасування розпорядження - задовольнити.

Визнати протиправними дії голови Макарівської РДА Київської області Гербута Анатолія Валентиновича щодо надання дозволу на розробку технічної документації по передачі земельної ділянки в оренду ПП ОСОБА_2 для рибогосподарських потреб в межах Гавронщинської сільської ради, вчинені у формі листа голови Макарівської РДА від 16.12.2003 року №6-15-6/3973.

Визнати протиправними дії голови Макарівської РДА Київської області Гербута Анатолія Валентиновича щодо прийняття розпорядження про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди земельної ділянки приватному підприємцю ОСОБА_2 площею 24,6989 га для риборозведення в межах Гавронщйнської сільської ради, в тому числі: землі водного фонду 13,31 га, землі прибережної охоронної смуги (пасовища) 11,38 га.

Визнати нечинним та скасувати розпорядження голови Макарівської РДА Гербута Анатолія Валентиновича від 19.05.2004р. №149 «Про передачу в оренду земельної ділянки приватному підприємцю ОСОБА_2 для риборозведення на території Гавронщинської сільської ради Макарівського району».

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд, що її ухвалив, протягом 10 днів з моменту її проголошення, а особами, що не були присутні при її проголошенні - з моменту отримання її копії.

Постанова суду набирає законної сили по закінченню строку на її оскарження, у разі, якщо не подано апеляційну скаргу. В інакшому випадку - після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий О.В. Тандир