Постанова № 37899797, 27.03.2014, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.03.2014
Номер справи
803/426/14
Номер документу
37899797
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2014 року Справа № 803/426/14

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Плахтій Н.Б.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Міндоходів у Волинській області до підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Міндоходів у Волинській області звернулося з позовом до підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 16900,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що в ході перевірки з питань дотримання вимог законодавства щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів продуктової крамниці «ІНФОРМАЦІЯ_1», розташованої за адресою: АДРЕСА_2, де здійснює торгівельну діяльність підприємець ОСОБА_1, було встановлено порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19 грудня 1995 року, Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 6 липня 1995 року, постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» №957 від 30.10.2008 року. Порушення зафіксовані в акті перевірки за №35/21-02/НОМЕР_1 від 15.03.2013 року, на підставі якого позивачем, в межах його повноважень, було прийнято рішення №030355-21 від 13 вересня 2013 року про застосування фінансових санкцій, яким до відповідача застосовано фінансові санкції на загальну суму 16900,00 грн. Відповідачем в добровільному порядку фінансові санкції в сумі 16900,00 грн. не сплачені, в зв'язку з чим дану суму заборгованості позивач просить стягнути з відповідача в примусовому порядку.

Відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судовий розгляд справи здійснювався в порядку скороченого провадження.

Відповідач заперечень проти позову не подав, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову.

Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований 16.06.2004 року як суб'єкт підприємницької діяльності, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи (а.с.24).

14 березня 2013 року на підставі наказу від 14 березня 2013 року №87 (а.с.10) та направлень на проведення фактичної перевірки від 14 березня №124 та №125 (а.с.8, 9) працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Волинській області було проведено фактичну перевірку дотримання вимог чинного законодавства щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів господарської одиниці продуктової крамниці «ІНФОРМАЦІЯ_1», розташованої за адресою: АДРЕСА_2, де здійснює торгівельну діяльність ОСОБА_1

За результатами перевірки складено акт №35/21-02/НОМЕР_1 від 15.03.2013 року, в якому зафіксовано порушення відповідачем вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв», статті 11, 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», статей 3, 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме встановлено:

- факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії;

- факт роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності відповідної ліцензії;

- факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від розміру мінімальних роздрібних цін на вітчизняні алкогольні напої;

- факт зберігання алкогольних напоїв, маркованих марками акцизного податку з ознаками підробки;

- факт не проведення розрахункової операції через реєстратора розрахункових операцій, не роздрукування розрахункового документа;

- факт невикористання при здійсненні розрахункових операцій РК чи КОРО;

- факт неведення обліку товарів за місцем реалізації та зберігання.

Зокрема, в ході перевірки було проведено контрольно-розрахункову операцію: придбано одну пляшку горілки «Всеградська м'яка» ТМ «Українська горілка», місткістю 0,5 дм3, вміст спирту 40%, роздрібною ціною 30,00 грн., 1 пляшку аналогічної горілки за роздрібною ціною 31,50 грн., 2 пачки сигарет з фільтром «Marlboro Gold» за роздрібною ціною 26,00 грн. та 2 пачки сигарет з фільтром «Winston American flavor» за роздрібною ціною 22,00 грн. на загальну суму 109,50 грн.

При розрахунку продавцем ОСОБА_2 реєстратор розрахункових операцій не був застосований, розрахунковий документ не роздруковано та не видано у зв'язку з відсутністю ЕККА у місці торгівлі, чим порушено пп.1, 2, 5 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

На алкогольні напої та тютюнові вироби, що зберігались та реалізовувались у торгівельному закладі на час перевірки були відсутні документи, що свідчили б про їх походження, облік даних товарів не вівся, чим порушено пункт 12 статті 3, статті 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», матеріали перевірки надіслано до Луцької ОДПІ для розгляду та відповідного реагування. 17.04.2013 року від Луцької ОДПІ позивачем отримано інформацію (лист від 16.04.2013 року №1232/8/21.6, вх.№589/7 від 17.04.2013 року) про застосування до підприємця ОСОБА_1 за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» фінансових санкцій згідно рішення №0001812206 від 05.04.2013 року в сумі 8276,00 грн.

Контрольно-розрахунковою операцією встановлено факт реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без відповідних ліцензій. Як зазначає позивач, згідно бази даних регіонального управління підприємцю ОСОБА_1 не видавались ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, доказів протилежного суду не було надано. Вартість отриманої партії алкогольних напоїв та тютюнових виробів встановити неможливо, оскільки відповідачем придбавались алкогольні напої і тютюнові вироби для реалізації в гуртовій мережі згідно накладних, а в роздрібній мережі - як кінцевий споживач.

Крім того, в ході контрольно-розрахункової операції під час перевірки встановлено факт продажу однієї пляшки горілки «Всеградська м'яка» ТМ «Українська горілка», місткістю 0,5 дм3, вміст спирту 40%, роздрібною ціною 30,00 грн., яка є нижчою за встановлений розмір мінімальних роздрібних цін на горілку згідно постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» №957 від 30.10.2008 року і повинна становити не нижче 30,10 грн.

В ході перевірки встановлено факт зберігання тридцяти трьох пляшок алкогольних напоїв, маркованих марками акцизного податку з ознаками підробки, що підтверджується висновком спеціаліста науково-дослідного експертно-криміналістичного центру УМВС України у Волинській області від 22.04.2013 року №25 (а.с.19-21). Згідно даного висновку марки акцизного податку, які були наклеєні на вилучену з обігу продукцію не відповідають аналогічним, які знаходяться в офіційному обігу, тобто є підробленими.

Підприємцем ОСОБА_1 та продавцем ОСОБА_2 факти порушень визнано та надано відповідні письмові пояснення (а.с.13, 14, 15).

13 вересня 2013 року начальником Головного управління Міндоходів у Волинській області прийнято рішення №030355-21 про застосування фінансових санкцій (а.с.23), згідно якого до відповідача у відповідності до абзаців 5, 13, 15 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в загальному розмірі 16900 грн., з яких :

- 1700 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії;

- 1700 грн. за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності відповідної ліцензії;

- 5000 грн. за роздрібну торгівлю горілкою за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на горілку;

- 8500 грн. за зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку.

Копія даного рішення із супровідним листом про роз'яснення порядку його оскарження, порядку та строків сплати фінансових санкцій була надіслана 13.09.2013 року на адресу підприємця ОСОБА_1 та отримана ним особисто 19.09.2013 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення (а.с.22). Рішення про застосування фінансових санкцій на час розгляду справи є чинним.

Частиною 1 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Відповідно до частини другої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу:

- за оптову або роздрібну торгівлю коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень;

- за оптову (включаючи імпорт та експорт) і роздрібну торгівлю спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень;

- за виробництво, зберігання, транспортування, реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 200 відсотків вартості товару, але не менше 8500 гривень;

Відповідно до частини п'ятої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790, визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Відповідач в добровільному порядку не сплатив фінансову санкцію згідно рішення №030355-21 від 13.09.2013 року, заборгованість по сплаті фінансових санкцій становить 16900,00 грн.

Аналізуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку про підставність позовних вимог позивача про стягнення з підприємця ОСОБА_1 16900,00 грн. фінансових санкцій відповідно до прийнятого рішення.

Керуючись ст.ст.158-163, 183-2, 186 КАС України, на підставі Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави заборгованість по фінансових санкціях в сумі 16900,00 грн. (шістнадцять тисяч дев'ятсот грн.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій