№ 252/693/14-ц
Справа № 2/252/899/14
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 березня 2014 року Микитівський районний суд м. Горлівки Донецької області у складі:
Головуючого судді Орчелоти А.В.
при секретарі Кузяєвій Н.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Горлівці цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» до ОСОБА_1, «про стягнення вартості електричної енергії спожитої без обліку внаслідок порушення «Правил користування електричною енергією для населення»,-
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись до суду з позовом, Публічне акціонерне товариство «ДТЕК Донецькобленерго» просить стягнути з відповідача на свою користь суму електроенергії не облікованої внаслідок порушення споживачем ПКЕЕН у розмірі 446,68 грн., а також витрати пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 243,60 грн., посилаючись на те, що 19 серпня 2011 року при перевірці представниками позивача виконання вимог Закону України „Про електроенергетику", Правил користування електричною енергією для населення, за місцем мешкання відповідача за адресою АДРЕСА_1 були виявлені порушення відповідачем п. 48 Правил, а саме: «Самовільне підключення електроустановок (струмоприймачів чи електропроводки) до електричної мережі іншого споживача (власника мереж) з порушенням схеми обліку. Накид на мережевий ввід. Електрична енергія споживається, електролічильником не враховується». Виявлене порушення було зафіксовано в Акті про порушення правил користування електричною енергією для населення № 155997 від 19 серпня 2011 року.
Згідно з п. 53 Правил та Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих постачальнику електричної енергії внаслідок порушення споживачем Правил, по зазначеному акті про порушення правил була нарахована сума без обліково спожитої електроенергії у розмірі 446,68 гривень. До теперішнього часу сума без обліково спожитої електроенергії відповідачем не сплачена.
Представник позивача Ставінова Е.С. у судове засідання надала заяву з клопотанням розглядати справу без участі представника позивача, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, в судове засідання надала заяву про розгляд справи без її участі та копію довідки МСЕК № 009574 про встановлення їй ІІ групи інвалідності безстроково, позовні вимоги визнала в повному обсязі та проти них не заперечувала.
Дослідивши всі обставини справи, та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню за наступних підстав.
Відповідно до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана майну юридичної особи відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Пунктами 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ від 26 липня 1999 року № 1357 передбачено, що споживач несе відповідальність згідно із законодавством за розкрадання електричної енергії в разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку. У разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергію, зокрема фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник Акту вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до Акту свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представника енергопостачальника.
У судовому засіданні встановлено, що ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» є постачальником електроенергії ОСОБА_1, про що свідчить особовий рахунок № НОМЕР_2, відкритий на її ім'я (а.с.10) та згідно відомостей адресно-довідкового підрозділу ГУДМС УДМС України в Донецькій області, вона є зареєстрованою за адресою АДРЕСА_1 (а.с.15)
Відповідно до Акту про порушення правил користування електричною енергією для населення № 155997 від 19 серпня 2011 року, при перевірці представниками позивача 19 серпня 2011 року виконання вимог Закону України „Про електроенергетику", Правил користування електричною енергією для населення, за місцем мешкання відповідача за адресою АДРЕСА_1, були виявлені порушення відповідачем п. 48 Правил, а саме: «Самовільне підключення електроустановок (струмоприймачів чи електропроводки) до електричної мережі іншого споживача (власника мереж) з порушенням схеми обліку. Накид на мережевий ввід. Електрична енергія споживається, електролічильником не враховується» (а.с. 7,8)/
Відповідно до Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, що була затверджена постановою НКРЕ № 526 від 04.05.2006 р. розрахунок збитків здійснюється: за добовою величиною розрахункового споживання електроенергії; за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань приладу обліку чи його технічної перевірки і до дня усунення порушення, але не більше терміну позовної давності; тривалістю використання електроприладу чи електропроводки, підключених поза приладами обліку, але не менш 8 годин на добу; за тарифами для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків.
Виходячи саме з положень зазначеного нормативно-правового акту, позивач нарахував суму без обліково спожитої електроенергії за Актом № 155997 від 19 серпня 2011 року, у розмірі 446,68 гривень, тому вказане нарахування суд вважає правильним.
За таких обставин, суд вважає необхідним стягнути з ОСОБА_3 на користь ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» суму без обліково спожитої електроенергії у розмірі 446,68 гривень.
Згідно копії довідки МСЕК № 009574 наданої відповідачем ОСОБА_1 (а.с. 30) їй (ОСОБА_1.) за загальним захворюванням 21.03.2003 року була встановлена ІІ група інвалідності безстроково.
Відповідно до п. 9 ч. 5 ЗУ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються інваліди І та ІІ груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів І та ІІ груп.
Оскільки відповідач є інвалідом ІІ групи та згідно до ЗУ «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору, то понесені позивачем судові витрати не підлягають стягненню з відповідача, тому вимога позивача ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» про стягнення на свою користь з відповідача ОСОБА_1 судового збору в розмірі 243,60 грн. задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 214-215ЦПК України, п. 9 ч. 5 ЗУ «Про судовий збір», суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний код № НОМЕР_1, на користь Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» суму без обліково спожитої електроенергії в розмірі 446 (чотириста сорок шість) грн. 48 коп. на поточний рахунок із спеціальним режимом користування № 260313381560 "Ощадбанк", МФО 335106, код ОКПО 00131268.
В іншій частині позову відмовити.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Донецької області через Микитівський районний суд м. Горлівки протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя А.В. Орчелота
Судове рішення № 37893110, Микитівський районний суд м. Горлівки було прийнято 26.03.2014. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти важливі відомості про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити важливі відомості.
Це рішення відноситься до справи № 252/693/14-ц. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: