Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
27 березня 2014 р. р. Справа № 820/5623/14
Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Панченко О.В. розглянувши матеріали адміністративного позову Територіального управління державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельно-монтажне Управління "ТЕРМОСПЕЦМОНТАЖ" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,-
ВСТАНОВИВ:
Суб’єкт владних повноважень - Територіальне управління державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Харківській області, в порядку, визначеному 183-2 КАС України, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельно-монтажне Управління "ТЕРМОСПЕЦМОНТАЖ", код ЄДРПОУ - 24334361, розташованого за адресою: м.Харків, вул.Андрія Ощепкова, буд.29, шляхом зупинення експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме: вантажопідіймальних кранів Т 10432, Т 10332, ТЭ 05,5 ВЗ-П, у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю людей.
В позовній заяві позивачем порушено питання про поновлення пропущеного строку для подачі даного адміністративного позову, в обґрунтування якого останній вказав, що Держгірпромнагляд України є бюджетною установою і утримується за рахунок коштів Державного бюджету України. Згідно видатків кошторису, територіальному управлінню на 11 місяців 2014 року передбачено фінансування на сплату судового збору у сумі 20 тис. грн. У зв'язку з неможливістю виконати норму ст. 106 КАС України в частині оплати судового збору в сумі 73, 08 грн. за дану позовну заяву, було порушено строки звернення до адміністративного суду. Вказане позивач вважає поважною причиною для поновлення строку для подачі позову.
Вивчивши матеріали адміністративного позову, суддя зазначає наступне:
За приписами п. 5 ч. 1 ст. 183-2 , суд застосовує скорочене провадження в адміністративних справах щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Питання щодо строку звернення до адміністративного суду унормовані статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до п. 2 ч. 2 якої, для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень щодо справ, зазначених у пункті 5 частини першої статті 183-2 цього Кодексу, встановлюється 15-денний строк, який обчислюється з дня виявлення суб'єктом владних повноважень підстав для звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, 28.02.2014 року Територіальним управлінням державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Харківській області проведено перевірку суб'єкту господарювання - ТОВ "Термоспецмонтаж", результати якої оформлені актом від 28.02.2014 року № 08-08-04/56.
03.03.2014 року з посиланням на згаданий вище акт перевірки позивачем винесено припис № 08-08-04/56 про усунення виявлених під час перевірки порушень.
Отже, останнім днем подачі позову, як то передбачено п. 5 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, є 18.03.2014 року.
Згідно платіжного доручення № 59 від 24.03.2014 року, судовий збір за подання адміністративного позову сплачений 24.03.2014 року.
І лише 26.03.2014 року Територіальне управління державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Харківській області звертається з даним адміністративним позовом до суду.
Слід також зауважити, що для своєчасного звернення до суду, враховуючи відсутність асигнувань, позивач не скористався наданим йому ст. 88 КАС України правом поставити на вирішення судом питання щодо відстрочення або розстрочення сплати судових витрат.
За таких підстав, слід дійти висновку, що визначений ст. 99 КАС України строк звернення позивача до суду з адміністративним позовом пропущено без поважних причин, і тому наявні обґрунтовані підстави для застосування наслідків, визначених ч. 1 ст. 100 КАС України.
Керуючись ст. ст. 11, 12, 99, 100, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов Територіального управління державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельно-монтажне Управління "ТЕРМОСПЕЦМОНТАЖ" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду - залишити без розгляду.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу - Територіальному управлінню державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Харківській області разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку згідно з ст. 186 КАС України, а саме: до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги з поданням її копії до апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили згідно з ст. 254 КАС України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя Панченко О.В.