Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 березня 2014 р. Справа № 805/1882/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шинкарьової І.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькі області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 168,03грн., -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Маріупольська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькі області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 168,03грн.
В обґрунтування позову посилається на те, що за результатами невиїзної документальної перевірки встановлено, що відповідачем несвоєчасно сплачено до бюджету узгоджене податкове зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб. Відповідно до розрахунку фінансових санкцій відповідачу нарахована штрафна санкція у сумі 170,00грн. На даний час, з урахуванням переплати в сумі 2,00 грн. та нарахованої пені в сумі 0,03 коп. сума заборгованості в розмірі 168,03 грн. платником податків не сплачена.
Просить суд стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету Іллічівського району м.Маріуполя заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 168,03 грн., за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок №33215801700053, код платежу 11010500, отримувач: Маріуп.УК/Іллічів.р-н/11010500, код отримувача 37989721, банк отримувача ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО одержувача: 834016.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, дату і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, заяви про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності до суду не надходили.
Приймаючи до уваги, що не всі особи, які беруть участь у справі, прибули у судове засідання та належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України суд розглядає справу у письмовому провадженні.
Дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області 23 вересня 2010 року, ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_1 (а.с.3,4), перебуває на податковому обліку у ДПІ в Іллічівському районі м.Маріуполя з 24 вересня 2010 року №991 (а.с.6).
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Державною податковою інспекцією у м. Краматорську, було проведено камеральну перевірку відповідача з питань своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб. За наслідками перевірки складено акт від 06 вересня.2012 року №298/17-1/НОМЕР_1 (а.с.9).
В ході перевірки своєчасності подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2011 рік по строку 09 лютого 2012 року встановлено порушення п.п.49.18.5 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України - несвоєчасно надано податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2011 рік по строку 09 лютого 2012 року. Фактично податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2011 рік надано 30 травня 2012 року.
На підставі вказаного акту перевірки податковим органом прийняте податкове повідомлення-рішення про нарахування штрафних санкцій від 11 вересня 2012 року №0037181701 на суму 170,00 грн. (а.с.11), яке отримане відповідачем особисто, про що свідчить відповідна відмітка на корінці податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.п.31.1 ст.31 кодексу строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
В п.57.3 ст.57 кодексу вказано, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Підпунктом 14.1.175 п.14.1 ст.14 Кодексу встановлено, що суми грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважаються податковим боргом.
Пунктом 38.1 ст.38 Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до п.58.1 ст.58 Податкового кодексу України, у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Згідно п.58.2 ст.58 цього кодексу, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Пунктом 58.3 ст.58 кодексу передбачено, що податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Пунктом 56.18 статті 56 Податкового кодексу України передбачено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення.
При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
В судовому засіданні судом встановлено, що податкові повідомлення - рішення за якими стягується сума податкового боргу відповідачем не оскаржувалися, тому є узгодженими.
В порушення вищевказаних вимог Податкового кодексу України відповідач, у строки визначені законодавством, не сплатив в повному обсязі узгоджену суму податкового зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб у розмірі 168,00 грн., про що свідчить зворотній бік облікової картки платника податків (а.с.12).
Також, податковим органом була нарахована сума пені за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб у розмірі 0,03грн., що підтверджено зворотнім боком облікової картки платника податків по податку на додану вартість. Відповідачем сума пені по податку на додану вартість не сплачена (а.с.12).
Керуючись п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України, пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.
Також відповідно до п.п.129.1.3 у день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента.
Згідно з п.129.4 ст.129 кодексу, пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Відповідно до ст.50 Бюджетного кодексу України податки, збори (обов'язкові платежі) та інші доходи до державного бюджету визнаються зарахованими в доход державного бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок державного бюджету.
На час розгляду справи податковий борг відповідачем не сплачений, у зв'язку з чим рахується сума заборгованості у розмірі 168,03грн.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькі області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 168,03грн. - задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету Іллічівського району м.Маріуполя заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 168,03 грн., за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок №33215801700053, код платежу 11010500, отримувач: Маріуп.УК/Іллічів.р-н/11010500, код отримувача 37989721, банк отримувача ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО одержувача: 834016.
Постанова може бути оскаржена через Донецький окружний адміністративний суд в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Шинкарьова І.В.