Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 березня 2014 року Справа № 805/3725/14
Приміщення суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кравченко Т.О., ознайомившись з адміністративним позовом Київської районної у місті Донецьку ради до Відділу реєстрації майнових прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Ворошиловського районного управління юстиції у м. Донецьку про скасування державної реєстрації права власності, а також з матеріалами, доданими до нього, перевіривши дотримання вимог ст.ст.105-106 Кодексу адміністративного судочинства України, -
встановив:
25 березня 2014 року Київська районна у місті Донецьку рада звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відділу реєстрації майнових прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Ворошиловського районного управління юстиції у м. Донецьку, в якому просило:
- визнати незаконною та скасувати державну реєстрацію права власності на торгівельний комплекс по АДРЕСА_1
- зобов'язати Відділ державної реєстрації майнових прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Ворошиловського районного управління юстиції у м. Донецьку скасувати запис про державну реєстрацію права власності на торговельний комплекс по АДРЕСА_1 за ОСОБА_1.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, окрім іншого, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що вказана позовна заява належить до об'єктів справляння судового збору, відповідно до ч.1 ст.1 Закону України "Про судовий збір", а особа, яка звернулася з нею до суду, не належить до кола суб'єктів, яким згідно з нормами ст.5 Закону України "Про судовий збір", встановлені пільги щодо його сплати.
Заявлені Київською районною у місті Донецьку радою позовні вимоги за своєю сутністю є немайновими.
Ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; за позовні вимоги немайнового характеру 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" визначено, що мінімальний розмір заробітної плати в місячному розмірі станом на 01 січня 2014 року становить 1 218 грн.
Таким чином, судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 73,08 грн. (1 218 грн. х 0,06 = 73,08 грн.).
Судовий збір за подання адміністративного позову до Донецького окружного адміністративного суду сплачується за наступними реквізитами: р/р 31217206784005, отримувач - Держбюджет Калінінського району м. Донецька, код ЄДРПОУ 38034015, банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, МФО 834016.
До позовної заяви додана квитанція № 171 від 19 березня 2014 року про сплату судового збору в розмірі 1,00 грн.
Наведене вище зумовлює висновок, що в порушення вимог ч.3 ст.106 КАС України, позивач не в повному обсязі сплатив судовий збір за подання вказаного позову та, як наслідок, не надав документ про сплату судового збору у повному обсязі.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків, що передбачено ч.1 ст.108 КАС України.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені позивачем шляхом доплати судового збору в розмірі 72,08 грн. (73,08 грн. - 1,00 грн. = 72,08 грн.) за реквізитами, вказаними в цій ухвалі, та надання суду документа про доплату судового збору.
Крім того, суд вважає за необхідне звернути увагу позивача на наступне.
Спеціальним законом, що визначає правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим Законом, та їх обтяжень і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна є Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01 липня 2004 року № 1952-IV (далі - Закон № 1952).
Відповідно до ч.1 ст.6 Закону № 1952 систему органів державної реєстрації прав становлять: Міністерство юстиції України; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав; органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку.
П.1 ч.1 ст.8 Закону № 1952 визначено, що до повноважень органу державної реєстрації прав належить проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень або відмова у їх реєстрації.
П.2 ч.2 ст.9 Закону № 1952 встановлено, що державний реєстратор приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про відмову в державній реєстрації, про її зупинення, внесення змін до Державного реєстру прав.
Зважаючи на те, що саме позивачу належить процесуальне право визначити відповідача у справі, тобто суб'єкта владних повноважень, який своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю порушує права та інтереси, за захистом яких позивач звертається до суду, суд вважає за необхідне визначитись з належним відповідачем у справі з урахуванням наведених вище роз'яснень.
Враховуючи викладене та керуючись ч.3 ст.106, п.3 ч.1 ст.107, ч.1 ст.108, п.1 ч.4 ст.160, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
1. Позовну заяву Київської районної у місті Донецьку ради до Відділу реєстрації майнових прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Ворошиловського районного управління юстиції у м. Донецьку про скасування державної реєстрації права власності - залишити без руху.
2. Встановити особі, яка звернулася з позовною заявою, строк до 25 квітня 2014 року для усунення недоліків позовної заяви шляхом доплати судового збору в розмірі 72,08 грн. за реквізитами, вказаними в цій ухвалі, та надання суду документа про доплату судового збору.
3. Роз'яснити особі, яка звернулася з позовною заявою, що у випадку неусунення недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута; у разі усунення недоліків у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься поданою у день її первинного подання.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка звернулася з позовною заявою.
5. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
6. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Кравченко Т.О.