МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Фрунзе, 35, смт. Макарів, Київська обл., 08000, т. (04578) 5-12-39
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" березня 2014 р. Справа № 370/680/14-п
Суддя Макарівського районного суду Київської області Тандир О.В., за участю прокурора Прокуратури Макарівського району Київської області Шабанова Є.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Прокуратури Макарівського району Київської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Набережні Челни, республіки Татарстан, українця, громадянина України, одруженого, має на утриманні чотирьох дітей, з яких троє є неповнолітніми, освіта середня-спеціальна, працює на посаді майстра лісу Бишівського лісництва Державного підприємства «Макарівське лісове господарство», ІПН НОМЕР_1, зареєстрований та проживає по АДРЕСА_1, за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
Відповідно до наказу директора ДП «Макарівське лісове господарство» №14-к від 28.01.2010 року ОСОБА_2, переведено з посади лісника на посаду майстра лісу дільниці № 3 Бишівського лісництва ДП «Макарівське лісове господарство» з 28.01.2010 року. Відповідно до посадової інструкції майстра лісу Бишівського лісництва, затвердженої директором ДП «Макарівське лісове господарство», ОСОБА_2, входить до складу державної лісової охорони та зобов'язаний, зокрема, здійснювати державний контроль за станом, використанням, відтворенням, охороною і захистом лісів, що перебувають у користуванні сільськогосподарських підприємств, організацій, закладів та громадян (незалежно від форм власності). Для цього він як майстер лісу має право: 1) перевіряти документи на право рубок лісу, проведення полювання, сінокосіння, випасу худоби і інших видів користування в лісі; 2) затримувати в лісі або по шляху прямування з лісу незаконно добутий лісопорушником матеріал, а також накладати арешт на вивезений матеріал в тих випадках, коли вивозка його порушником до місця використання безпосередньо прослідкована лісовою охороною; 3) складати акти (протоколи) про лісопорушення, лісові пожежі, порушення термінів і правил полювання і надавати їх у відповідні органи для притягнення порушників до відповідальності.
Згідно з довідкою про доходи від 12.03.2014 року, виданою ДП «Макарівське лісове господарство», ОСОБА_2, працюючи на посаді майстра лісу, за період 2013 року та січня-лютого 2014 року одержав заробітну плату в загальному розмірі 22046,04 грн., з яких 4739,04 грн., - за рахунок коштів Державного бюджету України.
Згідно з додатком до Положення про державну лісову охорону, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 976 від 16.09.2009 року, майстер лісу державного лісогосподарського підприємства, яким є ДП «Макарівське лісове господарство», відноситься до посадових осіб державної лісової охорони, яка діє у складі підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагенства.
Відповідно до ч. 2 ст. 89 Лісового кодексу України державна лісова охорона, яка діє у складі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства та підприємств, установ і організацій, що належать до сфери їх управління, має статус правоохоронного органу. Відповідний статус державної лісової охорони також визначено статтею 2 Закону України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів», згідно з якою до поняття правоохоронного органу віднесено державну лісову охорону, а також інші органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції.
Таким чином, ОСОБА_2, як майстер лісу Бишівського лісництва ДП «Макарівське лісове господарство», що належить до сфери управління Держлісагенства, є посадовою особою державного органу, так як займає посаду в правоохоронному органі, одержує заробітну плату за рахунок державних коштів та постійно здійснює функції представника влади на підставі вищевказаних нормативно-правових актів.
У зв'язку з цим, відповідно до підпункту «ж» пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ОСОБА_2, як майстер лісу є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, і на нього поширюються обмеження, передбачені статтею 7 вказаного Закону, а саме заборона щодо зайняття підприємницькою діяльністю або іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту).
Разом з тим, прокурорською перевіркою встановлено, що згідно свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця серії НОМЕР_2 від 23.06.2010 року та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АГ № 179482, виданого 12.03.2014 року державним реєстратором Макарівської РДА, ОСОБА_2, з 23.06.2010 року до цього часу зареєстрований як фізична особа-підприємець з основним видом економічної діяльності - лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві (КВЕД 02.10). Як фізична особа-підприємець він перебуває на обліку в Макарівському відділенні Ірпінської ОДГЛ ГУ Міндоходів у Київській області на спрощеній системі оподаткування.
Згідно поданої податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, отриманої Макарівським відділенням Ірпінської ОДГП ГУ Міндоходів у Київській області 09.01.2014 року, ОСОБА_2, як фізична особа - підприємець задекларував за звітний 2013 рік дохід від здійснення підприємницької діяльності в розмірі 699188,53 грн.
Крім того встановлено, що упродовж 2013 року із ОСОБА_2, як фізичною особою підприємцем перебували у трудових відносинах четверо найманих працівників, з якими у 2010-2011 роках укладено трудові договори, що зареєстровані в Макарівському районному центрі зайнятості, а саме з ним перебували у трудових відносинах ОСОБА_3 (бухгалтер), ОСОБА_4 (лісоруб), ОСОБА_5 (лісоруб) та ОСОБА_6 (лісоруб). За інформацією Макарівського відділення Ірпінської ОДГП ГУ Міндоходів у Київській області упродовж 2013 року фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2, було сплачено податок на Доходи фізичних осіб із вищевказаних найманих працівників в загальній сумі 8618,58 грн., а також єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за найманих працівників з 01.10.2013 року по 01.01.2014 року в загальній сумі 5889,60 грн.
Також перевіркою встановлено, що фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 упродовж 2013 року укладались договори із ДП «Макарівське лісове господарство» №№ 2, 3, 4 від 02.01.2013 року, № 39 від 18.01.2013 року та № 56 від 11.02.2013 року щодо надання платних послуг у лісовому господарству, пов'язаних із заготівлею деревини, навантаженням дров тощо. За надання вказаних послуг ФОП ОСОБА_2, отримував від ДП «Макарівське лісове господарство» грошові кошти згідно актів приймання-здавання виконаних робіт.
Таким чином, ОСОБА_2, перебуваючи на посаді майстра лісу дільниці № 3 Бишівського лісництва ДП «Макарівське лісове господарство» згідно наказу директора ДП «Макарівське лісове господарство» № 14-к від 28.01.2010 року, будучи посадовою особою державної лісової охорони та здійснюючи при цьому функції представника державного органу за спеціальними повноваженнями, тобто посадовою особою інших державних органів, а отже будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до підпункту «ж» пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», свідомо та умисно порушив обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачені п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме упродовж 2013 року займався та до цього часу займається підприємницькою діяльністю з метою отримання прибутку, чим скоїв адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-4 КУпАП.
При розгляді справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, вину свою визнав повністю, щиро розкаявся у скоєному, пояснив, що не знав про заборону суміщення займаної посади.
Вина ОСОБА_2, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-4 КУпАП підтверджується також протоколом № 1 про адміністративне правопорушення від 13.03.2014 року та іншими документами, наявними у матеріалах справи про притягнення ОСОБА_2, до адміністративної відповідальності.
Дії ОСОБА_2, суд кваліфікує за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП, як порушення встановлених законом обмежень щодо зайняття підприємницькою діяльністю.
Обставиною, яка пом'якшує відповідальність є щире розкаяння винного.
Обставин, які обтяжують відповідальність не встановлено.
Враховуючи особу правопорушника, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає, що ОСОБА_2, слід призначити адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 172-4 КУпАП у виді штрафу у розмірі п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без застосування конфіскації отриманого доходу, оскільки вказане додаткове покарання не може бути застосовано з огляду на вимоги ст. 29 КУпАП, так як не знаходиться у приватній власності порушника.
Згідно ст. 401 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 401, ч. 1 ст. 172-4, 221, 283, 284 КУпАП,-
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_2 за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-4 КУпАП піддати адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави ( УДКСУ Макарівський район 22030001, код отримувача 38007165, на рахунок 31214206700385, банк отримувача ГУ ДКСУ у Київській області м. Київ, код банку отримувача 821018 ) у розмірі 36,54 грн.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови через Макарівський районний суд Київської області.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 КУпАП.
Суддя О.В. Тандир