Постанова № 37857926, 25.03.2014, Макарівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
25.03.2014
Номер справи
370/707/14-п
Номер документу
37857926
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Фрунзе, 35, смт. Макарів, Київська обл., 08000, т. (04578) 5-12-39

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" березня 2014 р. Справа № 370/707/14-п

Суддя Макарівського районного суду Київської області Тандир О.В., за участю прокурора Прокуратури Макарівського району Київської області Шабанова Є.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Прокуратури Макарівського району Київської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Кодра Макарівського району Київської області, українця, громадянина України, одруженого, освіта середня-спеціальна, тимчасово не працює, ІПН НОМЕР_1, зареєстрований АДРЕСА_1 проживає АДРЕСА_2, за ст. 172-7 КУпАП, -

в с т а н о в и в :

Рішенням сесії Забуянської сільської ради № 02-01-VI від 11.11.2010 року ОСОБА_2, визнано обраним депутатом Забуянської сільської ради Макарівського району VI скликання.

Згідно з рішенням Забуянської сільської ради № 05-01-VI від 11.11.2010 року «Про утворення постійних комісій ради, затвердження їх складу та обрання голів комісій», ОСОБА_2, обрано членом постійної комісії Забуянської сільської ради з питань агропромислового комплексу та земельних відносин (далі - Постійна комісія). Одночасно цим рішенням затверджено Положення про постійні комісії Забуянської сільської ради.

Відповідно до п.п. 1.1., 1.2. Положення про постійні комісії Забуянської сільської ради (далі - Положення) постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради. Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею.

Згідно з п. 1.9 Положення постійні комісії діють в межах своїх повноважень та керуються у своїй діяльності Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями сесії сільської ради.

Відповідно до п. 2.1. Положення постійні комісії за дорученням сільського голови або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку села, сільського бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного розвитку, інші питання, які вносяться на розгляд сільської ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях сільської ради з доповідями і співдоповідями.

Згідно з п. 5.6. Положення за результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії.

Відповідно до вимог п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» питання регулювання земельних відносин вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.

Згідно з ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель комунальної власності для ведення особистого селянського господарства, подають клопотання (заяву) до відповідного органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

Як встановлено перевіркою, проведеною прокуратурою Макарівського району в порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів у Забуянській сільській раді з питань додержання вимог законодавства у сферах земельних правовідносин та протидії корупції, 01.10.2013 року до Забуянської сільської ради звернувся ОСОБА_2, із заявою про надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 0,20 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована по АДРЕСА_3. Вказану заяву зареєстровано в Журналі реєстрації заяв до сесії Забуянської сільської ради 01.10.2013 року за №61.

Зазначену заяву було розглянуто 02.10.2013 року на засіданні Постійної комісії Забуянської сільської ради з питань агропромислового комплексу та земельних відносин, членом якої є вищевказаний депутат. На даному засіданні комісії було одноголосно прийнято рішення про винесення заяви ОСОБА_2, до сесії Забуянської сільської ради для її розгляду по суті. У розгляді заяви депутат Забуянської сільської ради ОСОБА_2, приймав участь як член вищевказаної Постійної комісії та голосував за прийняття позитивного для себе рішення по ній, а саме за винесення його заяви на розгляд сесії Забуянської сільської ради.

У подальшому, 03.10.2013 року відбулась 25-та сесія Забуянської сільської ради VI скликання, у засіданні якої брав участь ОСОБА_2, як депутат цієї ради. За результатами голосування на вказаній сесії одноголосно було прийнято рішення № 164-25-VI від 03.10.2013 року, згідно з яким було задоволено вищевказану заяву ОСОБА_2, та надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність останнього земельної ділянки площею 0,20 га для ведення особистого селянського господарства по АДРЕСА_3. ОСОБА_2 як депутат сільської ради VI скликанная голосував за прийняття на сесії позитивного рішення по його заяві.

При цьому, прокурорською перевіркою встановлено, що депутат Забуянської сільської ради VI скликання ОСОБА_2, письмово чи у будь-який інший спосіб не повідомляв ані виконуючого обов'язків Забуянського сільського голови Радченко Т.О., ані голову та членів Постійної комісії про те, що 02.10.2013 року на засіданні Постійної комісії розглядатиметься його заява про надання безпосередньо йому дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки в межах с. Забуяння Макарівського району Київської області, а також письмово чи у будь-який інший спосіб не повідомляв виконуючого обов'язків Забуянського сільського голови Радченко Т.О., та депутатів Забуянської сільської ради раду про те, що на 25-ій сесії Забуянської сільської ради VI скликання 03 жовтня 2013 року розглядатиметься його заява із вищевказаних питань по суті.

У той же час ОСОБА_2 брав безпосередню участь під час розгляду власної заяви, як під час засідання Постійної комісії від 02.10.2013 року, так і під час 25-ої сесії Забуянської сільської ради Макарівського району, яка відбулася 03.10.2013 року.

Також він брав безпосередню участь у голосуванні щодо розгляду його заяви і проголосував за прийняття позитивного для себе рішення по ній, як під час засідання Постійної комісії від 02.10.13, так і під час 25-ої сесії Забуянської сільської ради Макарівського району, яка відбулася 03.10.13.

Як пояснила секретар Забуянської сільської ради Радченко Т.О., (колишня виконуюча обов'язків Забуянського сільського голови), депутат Забуянської сільської ради ОСОБА_2 письмово чи у будь-який інший спосіб не повідомляв її, голову та членів Постійної комісії про те, що 02.10.2013 року на засіданні Постійної комісії розглядатиметься його заява про надання безпосередньо йому дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки в межах с. Забуяння Макарівського району Київської області, а також письмово чи у будь-який інший спосіб не повідомляв її та депутатів Забуянської сільської ради раду аро те, що на 25-ій сесії сільської ради VI скликання 03 жовтня 2013 року розглядатиметься його заява із вищевказаних питань по суті.

Разом з тим, згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися правил депутатської етики, зокрема: 1) керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади чи виборців свого виборчого округу, від яких його обрано; 2) не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях.

Згідно з підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» ОСОБА_2, як депутат місцевої ради є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, і відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на нього поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Статтею 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах «а», «б» пункту 2 частини першої статті 4 даного Закону, в тому числі і депутати місцевих рад, зобов'язані: уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів; невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника/про наявність конфлікту інтересів.

Згідно зі ст. 15 Закону України «Про правила етичної поведінки», особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, незважаючи на особисті інтереси, вживають вичерпних заходів щодо недопущення конфлікту інтересів, а також не допускають вчинення дій чи бездіяльності, що можуть спричинити виникнення конфлікту інтересів або створити враження його наявності. Вони також не можуть прямо чи опосередковано спонукати у будь-який спосіб підлеглих до прийняття рішень, вчиняти дії або бездіяльність на користь своїх особистих інтересів та/або інтересів третіх осіб.

Відповідно до ч. 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та ч. 2 примітки до ст. 172-7 КУпАП під конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.

Таким чином, факт безпосередньої участі депутата Забуянської сільської ради ОСОБА_2, в розгляді Постійною комісією та сесією Забуянської сільської ради власної заяви про надання безпосередньо йому дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки в с. Забуяння Макарівського району Київської області та безпосередньої участі в голосуванні щодо її розгляду свідчить про наявність конфлікту інтересів. Зокрема, існує суперечність між його особистими інтересами (отримання собі у власність земельної ділянки) та службовими повноваженнями (можливість внесення на розгляд постійної комісії своєї заяви, передати її на розгляд сесії та проголосувати за прийняття позитивного для себе рішення як у якості члена постійної комісії, так і в якості депутата сільської ради), наявність яких може вплинути на чи дії, прийняті або вчинені ОСОБА_2

Відповідно до пунктів 2, 7, 8 частини 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський голова: 1) організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету; 2) здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету; 3) скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради та Інше. Тобто, сільський голова фактично здійснює керівництво місцевою радою та її апаратом. Виходячи з положень ч.ч. 1, 2 ст. 42 , ч. З ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» секретар місцевої ради здійснює повноваження сільського голови у разі дострокового припинення ним своїх повноважень.

Рішенням Забуянської сільської ради № 53-07-ІУ від 01.06.2011 року посадові обов'язки та функціональні повноваження Забуянського сільського голови було тимчасово покладено на секретаря Забуянської сільської ради Радченко Т.О., яка здійснювала повноваження сільського голови до 25.12.2013 року, а саме до обрання Забуянським сільським головою Герасименка М.Ю., згідно з рішенням Забуянської сільської ради № 177-28-УІ від 25.12.2013 року. Отже, упродовж 2013 року повноваження Забуянського сільського голови здійснювала секретар даної сільської ради Радченко Т.О., яка фактично здійснювала керівництво місцевою радою та її апаратом у зазначений період.

Проте, в порушення вищевказаних норм та вимог ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» ОСОБА_2, письмово чи у будь-який інший спосіб не повідомив ані виконуючого обов'язків Забуянського сільського голови Радченко Т.О., ані голову та членів Постійної комісії Забуянської сільської ради з питань агропромислового комплексу та земельних відносин про те, що на засіданні Постійної комісії розглядатиметься його заява про надання безпосередньо йому дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки в межах с. Забуяння Макарівського району Київської області, а також письмово чи у будь-який інший спосіб не повідомляв виконуючого обов'язків Забуянського сільського голови Радченко Т.О. та депутатів Забуянської сільської ради раду про те, що на 25-ій сесії сільської ради VI скликання 03 жовтня 2013 року розглядатиметься по суті його заява із вищевказаних питань.

Враховуючи викладене, ОСОБА_2, будучи депутатом Забуянської сільської ради Макарівського району VI скликання, тобто будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно з підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», всупереч вимог ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» не повідомив Забуянську сільську раду про наявність у нього конфлікту інтересів при розгляді на 25-ій сесії Забуянської сільської ради 03.10.2013 року його заяви про надання безпосередньо йому дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 0,20 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована по АДРЕСА_3 чим порушив вимоги ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та скоїв адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 172-7 КУпАП.

При розгляді справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, останній свою вину визнав повністю, щиро розкаявся у скоєному, пояснив, що не знав про вказані вимоги закону.

Вина ОСОБА_2, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП підтверджується також протоколом № 2 про адміністративне правопорушення від 19.03.2014 року та іншими документами, наявними у матеріалах справи про притягнення ОСОБА_2, до адміністративної відповідальності.

Діяння ОСОБА_2, суд кваліфікує за ст. 172-7 КУпАП, як неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.

Обставиною, яка пом'якшує відповідальність є щире розкаяння винного.

Обставин, які обтяжують відповідальність не встановлено.

Враховуючи особу правопорушника, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає, що ОСОБА_2, слід призначити адміністративне стягнення у межах санкції ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ст. 401 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 401, ст. 172-7, 221, 283, 284 КУпАП,-

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_2 за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-7 КУпАП піддати адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави (УДКСУ Макарівський район 22030001, код отримувача 38007165, на рахунок 31214206700385, банк отримувача ГУ ДКСУ у Київській області м. Київ, код банку отримувача 821018 ) у розмірі 36,54 грн.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови через Макарівський районний суд Київської області.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 КУпАП.

Суддя О.В. Тандир