КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 березня 2014 року 10:57 810/559/14-а
м. Київ
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючий суддя Журавель В.О., при секретарі судового засідання Ігнатко Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів" до Миронівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду надійшов позов Публічного акціонерного товариства "Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів" (далі-позивач, товариство) до Миронівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Київській області (далі-відповідач, податковий орган) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що спірне податкове повідомлення-рішення прийнято з порушенням норм законодавства, відповідачем надано неправильну оцінку фактичним обставинам, внаслідок чого зроблено помилкові висновки про нікчемність правочинів, укладених між позивачем та контрагентами про поставку товарів. Позивач зазначає, що податковому органу було надано усі первинні документи, які підтверджують господарські операції між позивачем та контрагентами. Позивач вказав, що на законних підставах сформував податковий кредит, а висновки податкового органу вважає безпідставними, оскільки господарські операції між ним і вказаними контрагентами мали реальний характер, що підтверджується належним чином оформленими первинними бухгалтерськими документами. Позивач просив суд податкове повідомлення-рішення визнати протиправним і скасувати.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив позов задовольнити. Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечив, у позові просив суд відмовити. Надав письмові заперечення, що ґрунтуються на висновках, викладених в акті перевірки.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, надавши оцінку доказам, суд встановив наступні обставини справи та правовідносини, що склалися між сторонами.
Публічне акціонерне товариство «Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів» є юридичною особою, що зареєстрована 13.06.1996 Миронівською районною державною адміністрацією Київської області, є платником податку на додану вартість з 29.06.1997.
На підставі наказу від 28.112013 №286 податковим органом проведено документальну позапланову виїзну перевірку публічного акціонерного товариства «Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів» з питань перевірки відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків ТОВ «Камелот» за серпень 2011 року, ТОВ «ТПК Август» - за листопад 2012 року, ПП «Марс-Н» - за березень, жовтень 2012 року, ТОВ «Агротехкомплекс» - за вересень-жовтень 2012 року, ТОВ «Агро систем» - за березень-травень, грудень 2012 року. За результатами перевірки складено акт від 21.11.2013 №207/22-011/00951770, згідно з яким зроблено висновок про порушення позивачем, зокрема: ч.1 ст.203, 215, 228, 662, 655, 656 ЦК України; ст.22, ст.185, п. 198.3 п.198.6 ст. 198, п. 201.4 п.201.6, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, що призвело до заниження суми податку на додану вартість на загальну суму 1235933,38 грн, та призвело до заниження суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню в сумі 1235933,38 грн, у т.ч.: березень 2012 року в сумі 275483,33 грн, квітень 2012 року в сумі 222230,49 грн, травень 2012 року в сумі 617386,13 грн, грудень 2012 року в сумі 120833,43 грн.
У ході перевірки встановлено, що податковим органом отримано від ДПІ у Приморському районі м. Одеси акт про неможливість проведення зустрічної звірки від 24.10.2011 №2677/23-5/31309501, яким визначено, що у ТОВ «Камелот» відсутні факти реального здійснення господарської діяльності, встановлено що підприємство ТОВ «Камелот» відноситься до категорії «податкова яма». Укладені правочини не були спрямовані на реальне настання правових наслідків, які були обумовлені по правочинах як з постачальниками, так і з покупцями, внаслідок чого угоди за серпень 2011 року між ТОВ «Камелот» та ПАТ «Миронівський ЗВКК» мають ознаки нікчемності.
ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська складено акт документальної позапланової невиїзної перевірки від 03.06.2013 № 2914/226/37454001, згідно з яким у ТОВ «ТПК «Август» неправомірно сформовано податковий кредит та податкові зобов’язання за 2012 рік, січень, лютий, березень 2013 року. Укладені правочини не було спрямовано на реальне настання правових наслідків, які обумовлені по правочинах як з постачальниками, так і з покупцями, внаслідок чого угоди за листопад 2012 року між ТОВ «ТПК Август» та ПАТ «Миронівський ЗВКК» мають ознаки «нікчемності». Неможливо дослідити рух активів у процесі здійснення господарських операцій ТОВ «ТПК Август», оскільки відсутні документи, які належить складати залежно від певного виду господарської операції: договори, акти виконаних робіт, документи про перевезення, зберігання варів, тощо. Неможливо встановити, який саме товар було транспортовано між ТОВ «ТПК «Август» та контрагентами та чи було фактичне транспортування, оскільки документи по товарних відносинах не надано.
ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська складено акт про неможливість проведення зустрічної звірки від 25.02.2013 №253/226/2194678, яким визначено, що у ПП «МАРС-Н» звіркою не встановлено фактів реального здійснення господарських операцій ПП «МАРС-Н» за лютий - жовтень 2012 року, встановлено відсутність об’єктів оподаткування при придбанні та продажу товарів (послуг). Укладені правочини не були спрямовані на реальне настання правових наслідків, які обумовлені по правочинах як з постачальниками, так і з покупцями, внаслідок чого угоди за березень, жовтень 2012 року між ПП «МАРС-Н» та ПАТ «Миронівський ЗВКК» мають ознаки «нікчемності». Звіркою не підтверджено реальність здійснення господарських відносин із контрагентами, їх вид, обсяг, якість та розрахунки, встановлено дефектність первинних документів та відсутність об’єктів оподаткування, неможливість реального здійснення платником податків операцій постачальників по ланцюгу постачання.
Жовтневою МДПІ Миколаївської області складено акт про неможливість проведення зустрічної звірки від 05.06.2013 №4/22-32884505, яким встановлено недодержання вимог в момент вчинення правочинів, які не спрямовані на реальне настання наслідків, що обумовлені ними по правочинах, здійснених ТОВ «Агротехкомплекс» при придбанні та продажу товарів (робіт, послуг). Встановлено відсутність об’єктів оподаткування при придбанні та продажу товарів (послуг) за період з 01.01.2012 по 29.02.2012.
ДПІ у Дарницькому районі м. Києва складено довідку про проведення зустрічної звірки від 23.08.2013 №209/26-5122-03/37332190, якою встановлено недодержання вимог при вчиненні правочинів, які не спрямовані на реальне настання наслідків, що обумовлені ними по правочинах, здійснених ТОВ «Агро Систем» при придбанні та продажу товарів (послуг). Для проведення зустрічної звірки, по господарських відносинах ТОВ «Агро Систем» на запит органу ДПС документи не надані.
Матеріалами справи встановлено, що реальність господарських операцій по поставці товару, укладених між позивачем та ТОВ «Камелот», ТОВ «ТПК Август», ПП «Марс-Н», ТОВ «Агротехкомплекс» та ТОВ «Агро систем» за 2011-2012 роки підтверджується укладанням договорів поставок. Факт надання товару (робіт, послуг) оформлювався податковими та видатковими накладними, товарно-транспортними накладними, довіреностями на осіб, які брали участь у виконанні господарських операцій. Всі документи мають заповнені необхідні реквізити, підписувались уповноваженими особами вказаного контрагента та позивача. Отримання товару позивачем від контрагентів підтверджується також журналом зважування надходження вантажів на автомобільних вагах, в якому зазначено дата прибуття автомобілів, їх вага та вага і найменування товару, постачальник товару, у т.ч. зазначено надходження товару від вказаних в акті контрагентів.
Оплата по цих операціях здійснювалось позивачем у безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунки контрагентів - ТОВ «Камелот», ТОВ «ТПК Август», ПП «Марс-Н», ТОВ «Агротехкомплекс» та ТОВ «Агро систем», що підтверджується реєстром документів про оплату товару.
Використання отриманої продукції у власній діяльності підтверджується накладними на відпуск сировини у виробництво та виробничими звітами по переробці соняшника, кукурудзи та пшениці.
Наявність у позивача товару на складських приміщеннях, а також відповідність послуг із зберігання товару підтверджується сертифікатом відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки, свідоцтвом про атестацію виробничо-технологічної лабораторії ПАТ «МЗВКК» та складськими квитанціями та картками аналізу на зерно. Це підтверджує також і власні можливості позивача здійснювати перевірку якості поставленої йому зернової продукції.
Усі вищезазначені документи належним чином оформлені та знаходяться в матеріалах справи (т.1 а.с.95-240, т.2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 а.с.1-80, а.с.97-176).
Суми податку на додану вартість за цими податковими накладними включено позивачем до складу податкового кредиту з податку на додану вартість у відповідний період.
Як вбачається з матеріалів справи та визнається сторонами, спірне податкове повідомлення-рішення винесено по взаємовідносинах позивача з ТОВ «Агро Систем».
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 215 Цивільного кодексу України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.
Якщо недійсність правочину встановлена законом, такий правочин вважається нікчемним (ч. 2 ст. 215 ЦК України).
В силу статті 228 Цивільного кодексу України правочин вважається таким, що порушує публічний порядок, якщо він був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним. Правочин, який порушує публічний порядок, є нікчемним.
Правовідносини, що виникають у зв’язку з формуванням платником податку на додану вартість, податкового кредиту, регулюються розділом V ПК України.
Так, п.198.2 ст.198 ПК України визначено, що датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше; дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Згідно з частиною другою статті 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Статтею 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-ХІV встановлено вимоги до первинних документів, які є підставою для бухгалтерського та податкового обліку. Згідно з даною нормою, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Підпунктом 1.2, п.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 за №88 (далі - Положення №88) визначено, що господарські операції відображаються в бухгалтерському обліку методом їх суцільного і безперервного документування. Записи в облікових регістрах провадяться на підставі первинних документів, створених відповідно до вимог даного Положення.
Відповідно до пп. 2.16, п. 2 Положення №88 забороняється приймати до виконання первинні документи на операції, що суперечать нормативно-правовим актам, встановленому порядку приймання, зберігання і витрачання грошових коштів, товарно-матеріальних цінностей та іншого майна, порушують договірну і фінансову дисципліну, завдають шкоди державі, власникам, іншим юридичним і фізичним особам. Такі документи повинні бути передані керівнику підприємства, установи для прийняття рішення.
Суд бере до уваги, що відповідачем не заперечується той факт, що первині документи позивача містять всі обов’язкові реквізити, як того вимагає законодавство.
Як вже зазначалось судом, рішення про визначення грошового зобов’язання з податку на додану вартість прийнято податковим органом у зв’язку з завищенням податкового кредиту за господарськими операціями з ТОВ «Камелот», ТОВ «ТПК Август», ПП «Марс-Н», ТОВ «Агротехкомплекс» та ТОВ «Агро систем» за відповідний період, які податковий орган вважає нікчемними. При цьому, висновок податкового органу про нікчемність договорів ґрунтується на твердженнях про безтоварність господарської операції, відсутністю наміру учасників правочину досягти реальних правових наслідків.
Таким чином, вирішення цієї справи залежить від доведеності суду фактів постачання товару за господарськими операціями, за результатами здійснення яких податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення.
Як встановлено судом, факт поставки товарів позивачу від ТОВ «Камелот», ТОВ «ТПК Август», ПП «Марс-Н», ТОВ «Агротехкомплекс» та ТОВ «Агро систем», використання отриманого товару у власній господарській діяльності та оплати їх вартості підтверджується документально, господарські операції належним чином відображено у бухгалтерському і податковому обліку позивача та його податковій звітності, а право позивача на віднесення понесених витрат до складу податкового кредиту підтверджується представленими суду первинними фінансово-господарськими документами та наявністю очевидного зв’язку витрат з господарською діяльністю позивача.
Відповідно до частини четвертої статті 91 ЦК України цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення. Отже, за змістом зазначеної норми, державна реєстрація юридичної особи є юридично значимою дією, з якою цивільне та господарське законодавство пов’язує виникнення цивільної правоздатності.
Як встановлено судом, на момент вчинення та виконання господарських договорів ТОВ «Камелот», ТОВ «ТПК Август», ПП «Марс-Н», ТОВ «Агротехкомплекс» та ТОВ «Агро систем» є належним чином зареєстрованими юридичними особами, які мають право вчиняти правочини, на дату здійснення господарських операцій з позивачем були зареєстровані платником податку на додану вартість і мали право виписувати податкові накладні.
При цьому суд враховує вимоги статті 18 Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», згідно з якою відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, були внесені до нього, вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Відповідачем не надано суду доказів, що підтверджують наявність в Єдиному державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення реєстрації юридичної особи ТОВ «Камелот», ТОВ «ТПК Август», ПП «Марс-Н», ТОВ «Агротехкомплекс» та ТОВ «Агро систем» на час вчинення цих правочинів.
Суд зазначає, що чинним законодавством України на сторону цивільно-правової угоди, яка є платником податків, не покладено обов’язку з перевірки відповідності законодавству установчих документів іншого учасника правовідносин та дотримання ним вимог податкового законодавства.
Оскільки ст. 228 ЦК України передбачено, що для правочину, який порушує публічний порядок, передбачено наявність умислу сторін на незаконний результат, а також суперечність його публічно-правовим актам держави, то такий умисел повинен встановлюватися під час розслідування кримінальної справи і розгляду її судом або у момент винесення постанови про адміністративне правопорушення.
Таким чином, визначенню правочину як такого, що порушує публічний порядок, повинен передувати вирок суду про притягнення учасників такого правочину до кримінальної відповідальності, який набрав законної сили, чи постанова суду (компетентних органів) про притягнення названих осіб до адміністративної відповідальності. Відомостей про наявність таких судових рішень відповідачем не надано.
Під час розгляду даної справи судом встановлено, що укладені між позивачем та його контрагентом правочини не віднесено законом до нікчемних та відсутні судові рішення про визнання їх недійсними.
Позивачем на підставі первинних документів по господарських відносинах з ТОВ «Камелот», ТОВ «ТПК Август», ПП «Марс-Н», ТОВ «Агротехкомплекс» та ТОВ «Агро систем» було сформовано податковий кредит з податку на додану вартість.
Пунктом 198.3 ст.198 ПК України встановлено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Пунктом 198.6 ст. 198 ПК України встановлено, що не відноситься до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу).
Податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (пункти 201.4, 201.6, 201.10 статті 201 ПК України).
Вимоги до податкової накладної визначено, зокрема, пунктом 201.1 статті 201 ПК України.
В Акті перевірки відповідачем наведено перелік податкових накладних, які були виписані ТОВ «Камелот», ТОВ «ТПК Август», ПП «Марс-Н», ТОВ «Агротехкомплекс» та ТОВ «Агро систем» для позивача. Таким чином, при отриманні податкових накладних від ТОВ «Камелот», ТОВ «ТПК Август», ПП «Марс-Н», ТОВ «Агротехкомплекс» та ТОВ «Агро систем», які засвідчують отримання товарів (робіт, послуг), у позивача виникло право на податковий кредит з ПДВ у відповідному періоді.
Суду не надано доказів того, що на момент складання податкових накладних контрагент позивача не був зареєстрований як платник податку на додану вартість у встановленому законодавством порядку, а тому не мав права видавати податкові накладні на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг).
Податкові накладні, які надавались для проведення перевірки, є документами, що засвідчують факт придбання платником податків товару, з дати отримання яких, згідно із приписами статті 201 ПК України, у платника виникає право на податковий кредит та які, підтверджують право платника податку на включення до податкового кредиту будь-яких витрат по сплаті податку на додану вартість.
Суд бере до уваги, що наявність укладеного між учасниками господарської операції цивільно-правового договору або відсутність визнання такого договору недійсним або нікчемним сама собою не свідчить про реальність вчинення відповідної операції.
Отже, дослідженими у справі доказами підтверджено рух активів позивача у процесі здійснення господарських операцій, установлено наявність спеціальної податкової правосуб’єктності учасників господарських операцій, підтверджено зв’язок між фактом придбання товарів і господарською діяльністю платника податку.
Твердження податкового органу про відсутність факту поставки товарів на користь позивача у судовому засіданні було спростовано.
Що стосується посилання відповідача в Акті перевірки на акти про неможливість проведення зустрічної звірки зазначених контрагентів позивача, то суд не визнає ці акти належними та допустимими доказами в розумінні приписів ст. 70 КАС України.
Так, відповідно до п.73.5 ст.75 ПК України з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків. Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.
Отже, як вбачається з Акта перевірки, податкові органи, які надіслали відповідачу акти про неможливість провезення зустрічної звірки контрагентами позивача, безпосереднього дослідження первинних бухгалтерських та інших документів цього суб'єкта господарювання не здійснював, наявність у нього виробничих потужностей, місць зберігання і відпуску товару, орендованих транспортних засобів чи осіб, які працюють за наймом або на підставі інших договорів, не перевіряв, відтак висновки, викладені в цьому акті, суперечать приписам п.73.5 ст.73 ПК України та не є належними і допустимими доказами відсутності вчинених цим контрагентом господарських операцій з позивачем.
Отже, податковим органом всупереч вимог статті 71 КАС України не доведено суду належними та достатніми доказами, що зазначені господарські операції є фіктивними чи безтоварними, не доведено фактів неправильного формування позивачем податкового кредиту по господарських операціях з ТОВ «Камелот», ТОВ «ТПК Август», ПП «Марс-Н», ТОВ «Агротехкомплекс» та ТОВ «Агро систем» та неправомірне віднесення коштів, сплачених за придбання товару (робіт та послуг) до податкового кредиту, не спростовано твердження позивача з цих обставин справи, не надано суду належних та достатніх доказів, які б свідчили про наявність законодавчо визначених обставин, що позбавляли б позивача права на формування податкового кредиту, не доведено недобросовісності позивача, оскільки позиція відповідача про нікчемність угоди ґрунтується виключно на припущеннях, які не підтверджено належними доказами і не мають фактичного та правового обґрунтування, а відтак, не доведено правомірності прийняття спірного податкового повідомлення-рішення.
Судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення винесено за порушення, вчинені позивачем при взаємовідносинах з ТОВ «Агро Систем».
Під час судового розгляду справи суду було надано всі первинні документи, що підтверджують реальність господарських операцій та виконання договору, укладених між позивачем та ТОВ «Агро систем», а отже твердження відповідача про порушення позивачем вимог ч.1 ст.203, 215, 228, 662, 655, 656 ЦК України; ст.22, ст.185, п. 198.3 п.198.6 ст. 198, п. 201.4 п.201.6, п.201.10 ст.201 ПК України є безпідставними.
Зазначена позиція узгоджується і з практикою Європейського Суду з прав людини. Так, у справі "БУЛВЕС" АД проти Болгарії" (заява №3991/03) Європейський Суд з прав людини у своєму рішенні від 22 січня 2009 року зазначив, що платник податку не повинен нести наслідків невиконання постачальником його зобов'язань зі сплати податку і в результаті сплачувати податок на додану вартість другий раз, а також сплачувати пеню. На думку Суду, такі вимоги стали надмірним тягарем для платника податку, що порушило справедливий баланс, який повинен підтримуватися між вимогами суспільного інтересу та вимогами захисту права власності.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суд вважає, що відсутність або недостатність відповідних доказів з урахуванням змісту підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 ПК України (презумпція правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов’язків платників податків) є підставою для висновку про неправомірність оскарженого рішення контролюючого органу.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з частиною першою статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Позивачем за подання позовної заяви сплачено судовий збір, доказів понесення ним інших судових витрат суду не надано. Таким чином, на користь позивача підлягає стягненню сплачена ним сума судового збору.
Керуючись статтями 11-14, 69-71, 79, 86, 94, 122, 159-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0004292200 від 23.12.2013, видане Миронівською об'єднаною державною податковою інспекцією ГУ Міндоходів у Київській області.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства "Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів" судовий збір у сумі 487 (чотириста вісімдесят сім) грн 20 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Журавель В.О.
Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 21 березня 2014 р.