10.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Про зупинення провадження
24 лютого 2014 року ЛуганськСправа № 812/8280/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Ковальової Т.І.,
при секретарі судового засідання - Ворошило О.Є.,
за участю :
представника позивача - ОСОБА_1 - ОСОБА_2,
представника першого відповідача - управління Пенсійного Фонду України в м.
Сєвєродонецьку Луганської області - Котова А.С.,
другого відповідача - Сєвєродонецького міського управління юстиції
Луганської області (реєстраційна служба) - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, Сєвєродонецького міського управління юстиції Луганської області (реєстраційна служба) про визнання незаконними дій, скасування державної реєстрації,-
ВСТАНОВИВ:
24 грудня 2013 року з Донецького апеляційного адміністративного суду до Луганського окружного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 812/8280/13-а за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про скасування вимоги № Ф/1000 від 03.05.2013 р. про сплату недоїмки.
13 лютого 2014 року за вх. № 4836 до Луганського окружного адміністративного суду від позивача надійшла уточнена позовна заява.
Разом з уточненою позовною заявою позивачем заявлено клопотання про витребування доказів в порядку статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України.
В обґрунтування заявленого клопотання позивач зазначив, що управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області ніколи не утворювалось, а його державна реєстрація має фіктивний характер. Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області не є органом виконавчої влади, оскільки його не було утворено і зареєстровано на підставі відповідного розпорядчого акта, яким у даному випадку може бути постанова або наказ Пенсійного фонду України. Відсутність розпорядчого акта, за твердженням позивача, доводить те, що такої юридичної особи ніколи не створювалось, а відповідно такої юридичної особи не існує і внесення даних про неї у Державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців здійснено незаконно. З огляду на зазначене, позивач вважає, що управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області є фіктивно зареєстрованою приватною юридичною особою.
З метою встановлення правоздатності та дієздатності управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, а також з'ясування обставин, ким утворено та зареєстровано управління та чи дійсно управління є органом Пенсійного фонду України, позивач просить витребувати:
1) від Реєстраційної служби Сєвєродонецького міського управління юстиції Луганської області із реєстраційної справи управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області для огляду та дослідження у судовому засіданні оригінали наступних документів, що знаходяться в реєстраційній справі юридичної особи з назвою «Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку» (код ЄДРПОУ 21792459) і підтверджують факт її утворення, як «УПФУ в м. Сєвєродонецьку», та на підставі яких про неї внесені відомості до ЄДРЮОіФОП, а саме :
- заповненої реєстраційної карти форми № 1, на підставі якої зареєстровано юридичну особу з назвою «управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку» (код ЄДРПОУ 21792459) та внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відомості про неї;
- рішення засновників або розпорядчого акта компетентного органу про утворення юридичної особи з назвою «управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку» (код ЄДРПОУ 21792459);
- статуту або положення юридичної з назвою «управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку» (код ЄДРПОУ 21792459), затвердженого рішенням засновників або розпорядчим актом компетентного органу;
- відповідної довіреності уповноваженої особи, яка подавала документи для проведення державної реєстрації управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (код ЄДРПОУ 21792459), у разі якщо документи для державної реєстрації подавались не його засновником, а уповноваженою ним особою;
2) від Управління статистики у м. Сєвєродонецьку належним чином завірені копії документів, що підтверджують факт утворення СПД управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області та на підставі яких про нього внесені відомості до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України:
- рішення засновників або розпорядчого акта компетентного органу про утворення СПД управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку (код ЄДРПОУ 21792459);
- статуту або положення про управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку (код ЄДРПОУ 21792459), затвердженого рішенням засновників або розпорядчим актом компетентного органу;
- заповненої реєстраційної карти, на підставі якої до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України внесені відомості про СПД управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку.
Представник позивача у судовому засіданні, підтримав клопотання про витребування доказів та просив суд його задовольнити.
Також, представником позивача заявлено клопотання про зупинення провадження у розгляді адміністративної справи строком на один місяць для можливості надання другим відповідачем - Сєвєродонецьким міським управлінням юстиції Луганської області (реєстраційна служба) та Управлінням статистики у м. Сєвєродонецьку Луганської області документів, які просить витребувати позивач.
Представник першого відповідача - управління Пенсійного Фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області у судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання про витребування доказів, просив суд відмовити у його задоволенні.
Клопотання щодо зупинення провадження у розгляді адміністративної справи залишив на розсуд суду.
Представник другого відповідача - Сєвєродонецького міського управління юстиції Луганської області (реєстраційна служба), належним чином повідомлений про дату, час та місце слухання справи, у судове засідання не прибув, причини неявки суду не повідомив.
Заслухавши думку представника позивача, представника першого відповідача - управління Пенсійного Фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, розглянувши у судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів, клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі, суд дійшов висновку, що дані клопотання підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до частини 1 статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Статтею 70 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази. Про витребування доказів або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про відмову у витребуванні доказів окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи (частина 3 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України).
Таким чином, суд вважає за можливе задовольнити клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, Сєвєродонецького міського управління юстиції Луганської області (реєстраційна служба) про визнання незаконними дій, скасування державної реєстрації.
Згідно п.4 ч.2 ст. 156 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі за наявності інших причин за обгрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Кодекс адміністративного судочинства України не містить положень, підстав і можливості відкладення розгляду справи за межами місячного строку чи продовження строку вирішення спору по справі.
З огляду на вищенаведене та з урахуванням того, що для надання суду витребуваних доказів Сєвєродонецьким міським управлінням юстиції Луганської області (реєстраційна служба) та Управлінням статистики у м. Сєвєродонецьку Луганської області може бути витрачено значний час, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача та зупинити провадження у розгляді адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, Сєвєродонецького міського управління юстиції Луганської області (реєстраційна служба) про визнання незаконними дій, скасування державної реєстрації - до 26 березня 2014 року.
Стаття 71 КАС України зокрема зазначає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 120 Кодексу адміністративного судочинства України суд може постановити ухвалу про обов'язковість особистої участі сторін чи третіх осіб у судовому засіданні. Викликати сторону чи третю особу для особистих пояснень можна і тоді, коли у судовому розгляді беруть участь їхні представники.
З урахуванням вищевказаних норм Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне визнати обов'язковою участь представника Сєвєродонецького міського управління юстиції Луганської області (реєстраційна служба) у наступному судовому засіданні, яке відбудеться 26 березня 2014 року о 10 годині 00 хвилин у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою : м. Луганськ, вул. Поштова,1.
Керуючись статтями 10, 11, 70, 71, 120, 156, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, Сєвєродонецького міського управління юстиції Луганської області (реєстраційна служба) про визнання незаконними дій, скасування державної реєстрації, - задовольнити.
Клопотання представника позивача про зупинення провадження у розгляді справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, Сєвєродонецького міського управління юстиції Луганської області (реєстраційна служба) про визнання незаконними дій, скасування державної реєстрації, - задовольнити.
Зобов'язати Сєвєродонецьке міське управління юстиції Луганської області (реєстраційна служба) надати до Луганського окружного адміністративного суду у судове засідання - 26 березня 2014 року із реєстраційної справи юридичної особи - управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (код ЄДРПОУ 21792459) копії та оригінали документів, що підтверджують факт утворення управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців, а саме :
- заповнену реєстраційну карту форми № 1, на підставі якої зареєстровано юридичну особу - управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (код ЄДРПОУ 21792459) та внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відомості про неї;
- рішення компетентного органу про утворення юридичної особи - управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (код ЄДРПОУ 21792459);
- статут або положення юридичної особи - управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (код ЄДРПОУ 21792459) та інші документи, які маються в реєстраційній справі.
Зобов'язати Управління статистики у м. Сєвєродонецьку Луганської області надати до Луганського окружного адміністративного суду у строк до 26 березня 2014 року належним чином завірені копії документів, що підтверджують факт утворення управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області та на підставі яких про нього внесені відомості до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України:
- рішення компетентного органу про утворення управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку (код ЄДРПОУ 21792459);
- статут або положення про управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку (код ЄДРПОУ 21792459);
- реєстраційну карту, на підставі якої до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України внесені відомості про управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області.
Зупинити провадження у розгляді адміністративної справи № 812/8280/13-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, Сєвєродонецького міського управління юстиції Луганської області (реєстраційна служба) про визнання незаконними дій, скасування державної реєстрації до 26 березня 2014 року.
Наступне судове засідання призначити на 26 березня 2014 року о 10 годині 00 хвилин у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою : м. Луганськ, вул. Поштова,1.
Визнати обов'язковою участь представника Сєвєродонецького міського управління юстиції Луганської області (реєстраційна служба) у судовому засіданні, яке відбудеться 26 березня 2014 року о 10 годині 00 хвилин у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою : м. Луганськ, вул. Поштова,1.
Ухвала в частині витребування доказів набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Відповідно до частини 2 статті 185 Кодексу адміністративного судочинства України заперечення на ухвали суду першої інстанції, які не можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від постанови суду, можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Ухвала в частині зупинення провадження по справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмову провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п`ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Повний текст ухвали складено та підписано 25 лютого 2014 року.
СуддяТ.І. Ковальова