№ 317/803/14-П
№/п 3/317/253/2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
« 24» березня 2014 р. м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Яркіна С.В., розглянувши матеріал, який надійшов з прокуратури Запорізького району Запорізької області про притягнення до адміністративної відповідальності начальника юридичного відділу Запорізької обласної ради ОСОБА_1, 1982 р. н., проживаючого за адресою: АДРЕСА_1.
Інші відомості суду не відомі.
За ст. 212-3 ч. 1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 1, складеному 21.02.2014 р. прокурором Хлистовим О.А. встановлені наступні обставини.
28.11.2013 до Новоолександрівської сільської ради ОСОБА_2 рекомендованим листом з повідомленням направлено запит на інформацію стосовно надання копй рішень Новоолександрівської сільської ради з усіма додатками до них №20 від 07.06.2012, №21 від 07.06.2012, всіх інших рішень та додатків до них, на підставі яких надано дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадянам для ведення садівництва та для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель запасу, що фактично розташовані на території земель, зазначених у п.7 розпорядження голови Запорізької РДА №1133 від 07.09.2009.
Вказаний запит 03.12.2014 з поштового відділення отриманий уповноваженою особою ОСОБА_3, про що є відповідна відмітка.
Вивченням журналу вхідної та вихідної кореспонденції Новоолександрівської сільської ради встановлено, що відомості стосовно отримання запиту ОСОБА_2 та подальшого надання відповіді на нього відсутні.
Вказані обставини підтверджуються поясненням секретаря виконкому Новоолександрівської сільської ради Каніщевої А.М.
Частиною 1 ст.5 Закону України «Про інформацію» встановлено, що кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод та законних інтересів.
Таким чином, в порушення вимог Законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації» Новоолександрівським сільським головою ОСОБА_1 приховано факт надходження запиту ОСОБА_2, що розцінюється, як неправомірна відмова в наданні інформації на запит про інформацію ОСОБА_2
На підставі викладеного, в діях Новоолександрівського сільського голови ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення - неправомірна відмова у наданні інформації, у випадках, коли така інформація підлягає наданню на запит громадянина чи юридичної особи відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
В судове засіданні ОСОБА_1 не з'явився, пояснень суду не надав, про день та час розгляду адміністративного матеріалу повідомлявся належним чином, про що свідчить розписка про отримання судової повістки.
Суддя розглянувши матеріали справи, вислухавши прокурора, вбачає в діях ОСОБА_1 ознаки правопорушення, передбаченого ст. 212-3 ч.1 КУпАП, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 1 від 21.02.2014 року, скаргами на протиправні дії голови посадових осіб Новоолександрівської сільської ради, запитом на інформацію.
Таким чином встановлено, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ст. 212-3 ч.1 КУпАП, згідно з якою передбачена адміністративна відповідальність за неправомірну відмову в наданні інформації у випадках коли така інформація підлягає наданню на запит громадянина чи юридичної особи відповідно до законів України «Про інформацію» (2657-12), «Про доступ до публічної інформації» (2939-17), «Про звернення громадян» (393/96-ВР), «Про доступ до судових рішень» (3262-15) та «Про засади запобігання і протидії корупції» (3206-17).
Згідно з вимогами ст. 33 КУпАП при накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу винної, обставини здійснення нею правопорушення, інші обставини у справі, суд вважає необхідним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді - штрафу у розмірі 425 грн.
Керуючись ст. ст. 33, 212-3 ч.1, 283, 284, 287-289, 294 КУпАП, суддя -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212-3 КУпАП України та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425 грн.
Стягнути з ОСОБА_1, в ГУДКСУ у Запорізькій області; код банку (МФО) 813015; отримувач ГУК у Запорізькій області 21081300; код ЄДРПОУ отримувача: 37941997; номер рахунку отримувача: 31113149700001 - штраф в сумі 425 грн.
Стягнути з ОСОБА_1, в УДКСУ у Запорізькому районі Запорізької області, номер рахунку 31214206700122, банк отримувача: ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 38025393, код класифікації доходів бюджету 22030001 - суму судового збору за адміністративне правопорушення в розмірі 36,54 гривні.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим та може бути опротестовано прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.В.Яркіна