У Х В А Л А
Справа № 817/856/14
24 березня 2014 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Сало А.Б., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою
ОСОБА_1 доВідділу державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції про скасування постановВ С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції про скасування постанов.
Як встановлено судом із вказаного адміністративного позову, позивач просить суд скасувати постанову державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції Анненкової О.Ю. від 17.12.2013 про стягнення ОСОБА_1 виконавчого збору в розмірі 40694,49 грн та скасувати останову державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції Анненкової О.Ю. від 03.02.2014 про відкриття виконавчого провадження №41837052.
Ознайомившись з позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Оспорювана постанова про стягнення з виконавчого збору від 17.12.2013 може породжувати підстави для зміни майнового стану позивача. Зокрема, реалізація такого рішення може призвести до зменшення або збільшення майна позивача.
За практикою Європейського Суду з прав людини (справа "Щокін проти України", рішення від 10.10.2010) - вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Відповідно до ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 цього ж Закону встановлено, що розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1720,50 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (4588,00 грн.).
Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 цього ж Закону встановлено, що розмір судового збору за подання адміністративного позову не майнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (73,08 грн.)
Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" №5515-VI від 06.12.2012 року мінімальна заробітна плата на 2013 рік у місячному розмірі: з 1 січня становить 1147 гривень.
Зважаючи на те, що позивачем заявлено вимоги майнового та не майнового характеру, останньому необхідно сплатити судовий збір у розмірі, виходячи з розміру майнових та немайнових вимог.
Позивачем до матеріалів справи долучено квитанцію №1649.671.1 від 21.02.2014 про сплату судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 73,08 грн.
Однак, всупереч ч. 3 статті 106 КАС України позивач не додав до позовної заяви документа про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру, сплаченого у відповідності до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 року, чи доказів звільнення від його сплати.
За наведених обставин, слід запропонувати позивачу усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду документа про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру.
Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 07 квітня 2014 року
Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції про скасування постанови - залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви - до 07 квітня 2014 року
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Сало А.Б.