ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
з питань відстрочення виконання рішення суду
25 березня 2014 року 2а-4718/09/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Брильовського P.M.,
при секретарі Косів М.Б.
за участю:
представників заявника - Депа Ю-М.Р., Кушнір Л.О.
представника Інспекції ДАБК у Львівській області - Лешик І.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Львові заяву управління капітального будівництва Львівської міської ради про відстрочку виконання постанови суду, -
Встановив:
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 31.08.2010 року задоволено позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до управління капітального будівництва Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради про стягнення 139 280,20 грн.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 20.03.2014 року замінено сторону виконавчого провадження із управління капітального будівництва Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради на Управління капітального будівництва Львівської міської ради (ідентифікаційний код №04056049).
21.03.2014 року управління капітального будівництва Львівської міської ради звернулось до суду з заявою про відстрочку виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 31.08.2010 року по справі №2а-4718/09/1370.
У заяві заявник просить суд відстрочити виконання рішення суду про стягнення коштів в сумі 139 280,20 грн. терміном до кінця 2014 року.
В обґрунтування заяви зазначає, що в управління капітального будівництва Львівської міської ради склалася важка фінансова ситуація, так як Управління є лише розпорядником коштів і власними коштами не володіє, фінансується з державного та місцевого бюджетів, а питання щодо передбачення видатків управління капітального будівництва Львівської міської ради для плати штрафів в розмірі 139 280,20 грн. стане можливим при перегляді міського бюджету м. Львова за підсумками роботи першого півріччя у третьому кварталі 2014 року.
В судовому засіданні представники заявника заяву підтримали з мотивів, викладених у ній.
В судовому засіданні представник позивача - Інспекції ДАБК у Львівській області проти заяви заперечив, мотивуючи тим, що штраф на управління капітального будівництва Львівської міської ради було накладено ще у 2009 році, а рішення суду по стягнення цього штрафу було прийнято у 2010 році, тому закласти ці кошти у бюджет могло значно раніше. Крім того, надання відстрочки призведе до неможливості Інспекції ДАБК у Львівській області пред'явити виконавчий лист до виконання, так як закінчиться строк для пред'явлення його до виконання.
Вважає клопотання заявника необгрунтованим, просить в його задоволенні відмовити.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Заслухавши представників заявника та представника Інспекції ДАБК у Львівській області, дослідивши заяву про відстрочку виконання постанови, суд прийшов до висновку про необґрунтованість поданої заяви, оскільки заявником не подано жодного доказу, які підтверджують складне фінансове становище заявника. Крім того, питання про закладення коштів у бюджет для сплати вищевказаного штрафу могло і повинно бути вирішено ще у липні 2013 року, після набрання чинності постанови Львівського окружного адміністративного суду від 31.08.2010 року
За таких підстав, суд приходить до висновку про відстуність підстав для задоволення заяви про відстрочку виконання рішення суду.
Керуючись ст.ст. 157-163, 167, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Ухвалив:
В задоволенні заяви управління капітального будівництва Львівської міської ради про відстрочку виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 31.08.2010 року у справі №2а-4718/09/1370 відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя Брильовський Р.М.