Ухвала суду № 37809615, 25.03.2014, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.03.2014
Номер справи
814/801/14
Номер документу
37809615
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

25 березня 2014 р. № 814/801/14

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Желєзний І. В., ознайомившись з позовною заявою:

за позовомОСОБА_1, (АДРЕСА_1)

доУправління Укртрансінспекції у Миколаївській області, (вул. Будівельників, 15-А, м. Миколаїв, 54034)

проскасування постанови про застосування фінансових санкцій від 11.06.2013року,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом про скасування постанови Управління Укртрансінспекції у Миколаївській області про застосування фінансових санкцій від 11.06.2013року.

Зазначена позовна заява подана з порушенням вимог, передбачених ч.3 ст.106 КАС України, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Надана позивачем квитанція від 20.03.2014року про сплату судового збору в сумі 73 грн. 08 коп. не може вважатися належним доказом сплати судового збору при зверненні до адміністративного суду зважаючи на наступне.

У листі Вищого адміністративного суду України №165/11/13-12 від 18.01.2012р. зазначено, що зі змісту Рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.

Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визнання грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративного-господарських та інших штрафних санкцій тощо.

Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача-суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

За подання адміністративного позову майнового характеру сплачується складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати. Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Таким чином, заявнику слід сплатити судовий збір в розмірі 182 гривні 70 копійок.

Відповідно до ст.108 КАС України позовна заява подана із порушенням вимог ст.106 цього Кодексу підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.

Отже, заявнику слід надати суду доказ сплати судового збору за подання позову майнового характеру.

Керуючись ч. 3 ст. 106, ч.1 ст.108 КАС України, -

У Х В А Л И В:

Залишити позовну заяву без руху.

Встановити позивачу строк до 03.04.14 р. для усунення недоліків позовної заяви.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів в порядку ст. 186 КАС України.

Суддя І. В. Желєзний