ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 березня 2014 рокуЛуганськ№ 812/2024/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ковальова Т.І., перевіривши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Нестор & С» до Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міністерства доходів і зборів у Луганській області про скасування податкового повідомлення-рішення від 18.02.2014 року № 0000042200, -
ВСТАНОВИВ:
21 березня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Нестор & С» до Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міністерства доходів і зборів у Луганській області про скасування податкового повідомлення-рішення від 18.02.2014 року № 0000042200.
Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ст. 87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
На підставі ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); не має інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
01 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір».
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп. 8 п.1 ст.40 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається в Законі про Державний бюджет на відповідний рік.
Розміри мінімальної заробітної плати на 2014 рік затверджено Законом України «Про державний бюджет України на 2014 рік» від 16 січня 2014 року № 719-VII, відповідно до якого мінімальна заробітна плата з 1 січня 2014 року складає 1218 гривень.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції Закону України № 590-\/ІІ від 19.09.2013 року, яка діє з 23 жовтня 2013 року) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
З позовної заяви вбачається, що позивач просить суд скасувати податкове повідомлення-рішення від 18.02.2014 року № 0000042200, тобто позовні вимоги є майновими.
Позивачем, при поданні позовної заяви, не надано суду доказів сплати судового збору за заявлені майнові вимоги, що не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.
Отже, позивачу слід сплатити судовий збір за майнові вимоги, а саме 10 відсотків розміру ставки судового збору у сумі 487,20 грн.
Пунктом 4 частини 1 статті 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч. 2 ст.106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Позивачем, крім акту перевірки № 13/22/34100403 від 05.02.2013 року та оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 18.02.2014 року, не надано суду жодних доказів на підтвердження обґрунтування позову (документів бухгалтерського обліку, первинних документів).
Крім того, позивачем не надано суду належним чином завірених копій реєстраційних документів (свідоцтво про реєстрацію в якості юридичної особи, статуту, довідки з ЄДРПОУ).
Враховуючи вищенаведене, адміністративний позов поданий без дотримання вимог ст. 106 КАС України та підлягає залишенню без руху.
Згідно з ч.1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст. 108 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Нестор & С» до Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міністерства доходів і зборів у Луганській області про скасування податкового повідомлення-рішення від 18.02.2014 року № 0000042200, - залишити без руху.
Запропонувати товариству з обмеженою відповідальністю «Нестор & С» усунути недоліки позовної заяви, шляхом надання до суду у строк до 24 квітня 2014 року належним чином завірених копій наступних документів:
- докази на підтвердження обґрунтування позову (документи бухгалтерського обліку, первинну документацію);
- реєстраційні документи (свідоцтво про реєстрацію в якості юридичної особи, статуту, довідки з ЄДРПОУ);
- оригінал документу про сплату судового збору у сумі 487,20 грн. (реквізити: отримувач - УДКСУ у м. Луганську, код ОКПО 37991503, МФО 804013, Банк отримувача ГУДКСУ у Луганській області, рахунок 31213206784006, по коду класифікації доходів (ККД) 22030001, символ 206 назва судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Зазначені документи надати суду в копіях відповідно до кількості сторін у справі.
У разі неусунення недоліків у зазначений строк адміністративний позов буде вважатися неподаним та буде повернутий позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяТ.І. Ковальова