4-с/225/5/2014
225/730/14-ц
УХВАЛА
24 лютого 2014 року Суддя Дзержинського міського суду Донецької області Геря О.Г., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 на дії державного виконавця,
ВСТАНОВИВ:
21.02.2014 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаною скарго.
Оскарження рішень, дій або бездіяльності державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби відбувається в порядку передбаченому розділом VII «Судовий контроль за виконанням судових рішень» ЦПК України.
Так, відповідно до ст. 383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Відповідно до листа № 24-152/0/4-13 від 28.01.2013 року Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення у цивільній справі" судам роз'яснено, що скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК, та містити відомості, перелічені в частині сьомій статті 82 Закону України "Про виконавче провадження".
Вивчивши матеріали поданої скарги, вважаю, що скарга не відповідає вимогам ст.119 ЦПК України з наступних підстав.
Заявник в своїй скарзі посилається на вирок Дзержинського міського суду від 03.08.2012 року, на виконавчий лист №1/512/310/2012 від 20.08.2012 року, виданий відповідно до цього вироку, постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 35446685 за цим виконавчим листом, однак не надала до скарги копії цих документів.
В скарзі не вказано усіх інших учасників виконавчого провадження, прав і обов'язків яких безпосередньо стосується зазначене звернення, як заінтересованих осіб.
Крім того, скарга на дії органів державної виконавчої служби повинна бути оплачена судовим збором в розмірі, визначеному в п.п. 2 п.1 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме 0,2 розміру мінімальної заробітної плати - 243 гривні 60 копійок.
Статтею 5 (пільги щодо сплати судового збору), а також ч.2 ст.3 цього Закону не передбачено пільг та підстав, за яких особа звільняється від сплати судового збору за подання до суду скарг на дії або бездіяльність державного виконавця.
Оскільки, скаржником не зазначено інших підстав звільнення від сплати судового збору, тому його слід сплатити на відповідний рахунок.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України позовна заява, подана без дотримання вимог, викладених у статтях 119-121 ЦПК України або не сплачено судовий збір, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати 5 днів з дня отримання позивачем ухвали.
Керуючись ст. 121 ЦПК України, суддя
УВАЛИВ:
Скаргу ОСОБА_1 на дії державного виконавця - залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність виправити зазначені недоліки заяви у строк, який не може перевищувати 5 днів з дня отримання ним ухвали.
Ухвала не оскаржується.
Суддя: