Постанова № 37803125, 14.03.2014, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.03.2014
Номер справи
809/791/14
Номер документу
37803125
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" березня 2014 р. Справа № 809/791/14

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Суддя Остап'юк С.В.,

за участю секретаря Руміша В.Я.,

представника позивача: Мартинюка Ю.І.,

представника відповідача: Дем'яніва П.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка до відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про скасування постанови про арешт коштів боржника від 23.01.2014 року та зняття арешту з рахунків, -

ВСТАНОВИВ:

11.03.2014 року Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана Франка (далі - позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції (далі - відповідач) про скасування постанови про арешт коштів боржника від 23.01.2014 року та зняття арешту з рахунків.

Позовні вимоги мотивовані тим, що у зв'язку з виникненням несприятливої фінансової ситуації та накладенням арешту на рахунки постановою про арешт коштів боржника від 23.01.2014 року, неможливо виконати рішення суду у виконавчому провадженні за № 41476047. Просить скасувати оскаржувану постанову та зняти арешт з рахунків, що містяться в банківських установах.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з мотивів викладених в позовній заяві. Крім того, суду пояснив, що позивач є неприбутковою установою, фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету. З квітня 2013 року знаходиться на капітальному ремонті, однак ремонтні роботи не проводяться у зв'язку арештом коштів на, які здійснюється фінансування з місцевого бюджету.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову не заперечив, вважає можливим зняття арешту з рахунків позивача.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, оглянувши в судовому засідання витребуване виконавче провадження, суд встановив наступне.

15.01.2014 року головним державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції винесено постанову про відкриття виконавчого провадження за ВП №41476047 з примусового виконання виконавчого листа за №2а-1870/10/0970 виданого 26.12.2013 року Івано-Франківським окружним адміністративним судом про стягнення з Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка на користь Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції та пені в сумі 75 797, 49 гривень та надано боржнику добровільно виконати виконавчий документ в строк до 22.01.2014 року.

23.01.2014 року головним державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції винесено постанову про арешт коштів боржника.

23.01.2014 року Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана Франка звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду із заявою про відстрочення та розстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за №2а-1870/10/0970, за наслідками розгляду якої, 04.02.2014 року судом ухвалено рішення про відстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі за №2а-1870/10/0970 до 01.09.2014 року.

Підставою для прийняття 04.02.2014 року рішення про відстрочення виконання рішення суду у зазначеній справі слугували висновки суду про те, що Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана-Франка фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету, є неприбутковою установою, знаходиться на капітальному ремонті, згідно довідок банківських установ на поточних рахунках позивача залишок коштів станом на 23.01.2014 року становить 8,85 гривень.

06.02.2014 року відповідачем винесено постанову про зупинення виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа за №2а-1870/10/0970, однак арешт з рахунків не знято.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначає Закон України «Про виконавче провадження» (далі - Закон).

Відповідно статті 1 Закону виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).

Згідно частин 1, 2 статті 2 Закону примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, визначені Законом України "Про державну виконавчу службу".

Державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб (частина 1 статті 6 Закону).

Статтею 11 Закону визначені права і обов'язки державних виконавців, згідно якої державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Главою 4 Закону України «Про виконавче провадження» встановлений загальний порядок звернення стягнення на майно боржника.

Стаття 65 Глави 5 Закону України «Про виконавче провадження» визначає звернення стягнення на кошти боржника - юридичної особи, у відповідності до частини 3 якої, державний виконавець звертає стягнення на кошти боржника - юридичної особи, що перебувають у банках або інших фінансових установах, у порядку, встановленому цим Законом. Інформацію про наявні у боржника рахунки і вклади державний виконавець отримує в органах доходів і зборів, інших органах державної влади, підприємствах, установах та організаціях, які зобов'язані надати йому інформацію у триденний строк, а також за повідомленнями стягувача.

Як встановлено судом, боржник фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету. З квітня 2013 року знаходиться на капітальному ремонті, однак ремонтні роботи не проводяться у зв'язку з відсутністю коштів на рахунках та з накладенням арешту на його рахунки відповідачем, на які здійснюється фінансування з місцевого бюджету.

У відповідності до частини 5 статті 52 Закону України «Про виконавче провадження» у разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається також на належне боржнику інше майно, за винятком майна, на яке згідно із законом не може бути накладено стягнення.

Згідно частини 2 статті 60 Закону України «Про виконавче провадження» у випадках незавершеного виконавчого провадження арешт з майна чи коштів може бути знятий за рішенням суду.

У відповідності до частин 1, 2 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), сторона виконавчого провадження може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

У зв'язку із прийняттям судом рішення про відстрочку виконання рішення суду державним виконавцем зупинено виконавче провадження. Зупинення виконавчого провадження у відповідності до Закону України «Про виконавче провадження» не є підставою для зняття арешту з рахунків боржника.

Однак, враховуючи, що Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана Франка фінансується з місцевого бюджету, здійснює капітальний ремонт, продовження дії арешту його рахунків є тією обставиною, що унеможливлює досягнення мети відстрочення виконання рішення суду, що було спрямоване на створення умов для його виконання та надання боржнику можливості виконати свої обов'язки.

Відповідно частини 2 статті 60 Закону України «Про виконавче провадження» у разі прийняття судом рішення про зняття арешту з майна арешт з майна знімається за постановою державного виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини. Копія постанови про зняття арешту з майна надсилається боржнику та органу (установі), якому була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно боржника.

За таких обставин, суд вважає за необхідне скасувати постанову відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про арешт коштів боржника від 23.01.2014 року за ВП №41476047 та зняти арешт з коштів, що містяться на рахунках Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка, відкритих в банках та фінансових установах.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов підлягає до задоволення.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Скасувати постанову відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про арешт коштів боржника від 23.01.2014 року за ВП №41476047 та зняти арешт з коштів, що містяться на рахунках Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка (код ЄДРПОУ 02225447), відкритих в банках та фінансових установах:

- ПАТ «Укрсоцбанк» МФО 300023;

- Івано-Франківська філія ПАТ КБ «Приватбанк», м. Івано-Франківськ, МФО 336677;

ГУ ДКСУ в Івано-Франківській області, МФО 836014.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя: Остап'юк С.В.

Постанова складена в повному обсязі 19.03.2014 року.