ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 березня 2014 рокуЛуганськ№ 812/1996/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м.Сєвєродонецьку Головного управління Міністерства доходів і зборів у Луганській області, реєстраційної служби Сєвєродонецького міського управління юстиції про визнання незаконними дій щодо складання вимоги №Ф-601/601 від 14.11.2013, скасування державної реєстрації ,-
ВСТАНОВИВ:
20 березня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м.Сєвєродонецьку Головного управління Міністерства доходів і зборів у Луганській області, реєстраційної служби Сєвєродонецького міського управління юстиції про визнання незаконними дій щодо складання вимоги №Ф-601/601 від 14.11.2013, скасування державної реєстрації, в якому позивач просить:
- визнати незаконними дії особи з назвою «Державна податкова інспекція у м.Сєвєродонецьку Головного управління Міністерства доходів і зборів у Луганській області ( код ЄДРПОУ 38579521) щодо складання вимоги № 601/601 від 14.11.2013 у зв'язку з відсутністю у останнього обсягу повноважень.
- скасувати державну реєстрацію особи з назвою «Державна податкова інспекція у м.Сєвєродонецьку Головного управління Міністерства доходів і зборів у Луганській області ( код ЄДРПОУ 38579521), як таку, що проведена на підставі нечинних установчих документів з порушенням вимог ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».
Згідно п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
На виконання вимоги частини 1 статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві не зазначено яким чином пов'язані між собою вищевикладені позовні вимоги.
Відповідно до ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Станом на 01 листопада 2011 року набрав чинності Закон України "Про судовий збір " від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI), який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно ч. 2. ст. 4 Закону № 3674-VI, ставки судового збору, за подання до адміністративного суду адміністративного позову, встановлюються у таких розмірах:
- майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати;
- немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч.1 ст.4 вищезазначеного закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01.01.2014 року мінімальна заробітна плата визначена у розмірі 1218,00 грн., що був встановлений станом на 01.12.2013 року Законом України "Про державний бюджет України на 2013 рік".
З вищевикладеного вбачається, що позивач у даному випадку повинен сплатити судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру в сумі 73,08 грн.( 1218,00 грн. *0,06 грн.) в дохід Державного бюджету України.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем при подачі позову не надано до суду документ про сплату судового збору.
Отже, позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно зі статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки зазначені обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, вищезазначений адміністративний позов підлягає залишенню без руху, а позивачу слід встановити строк для усунення вказаних недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м.Сєвєродонецьку Головного управління Міністерства доходів і зборів у Луганській області, реєстраційної служби Сєвєродонецького міського управління юстиції про визнання незаконними дій щодо складання вимоги №Ф-601/601 від 14.11.2013, скасування державної реєстрації - залишити без руху, надавши позивачу строк на усунення недоліків, шляхом надання:
- документу про сплату судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру в сумі 73,08 грн., сплаченого за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ у м.Луганську
Код ОКПО: 37991503
МФО: 804013
Банк отримувача: ГУДКСУ у Луганській області
Рахунок: 31213206784006
По коду класифікації доходів (ККД): 22030001
Символ звiтностi банку: 206
Призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація,050), а також письмове посилання, як між собою пов'язані позовні вимоги до різних відповідачів.
Недоліки повинні бути усунені протягом 5 днів з моменту отримання цієї ухвали. У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовну заяву повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.
Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяС.М. Чиркін