Ухвала суду № 37791998, 24.03.2014, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.03.2014
Номер справи
808/2088/14
Номер документу
37791998
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

24 березня 2014 року Справа № 808/2088/14 м. Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Матяш О.В., розглянувши скаргу ОСОБА_1 до Комунарського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції, державного виконавця Алімової Є.А., заінтересована особа - об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Заможність 2009», про визнання незаконними дій та рішення й скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

21.03.2014 ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаною скаргою.

Відповідно до ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу, яка встановлює обов'язкові вимоги до позовної заяви.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України, «адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах».

Відповідно до ст. 104, ч. 1 ст. 105 КАС України, «позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.

Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою».

Згідно з ч. 1 ст. 181 КАС України, «учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб».

Всупереч зазначеному позивач звернувся до суду не з позовом, а зі скаргою на дії державного виконавця.

Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 106 КАС України, у позові зазначається ім'я (найменування) сторін, їх поштова адреса та засоби зв'язку, а відповідно до ч. 2 даної статті - до позову надаються докази на підтвердження зазначеного.

До скарги не надано копії паспорту на підтвердження зазначеного в ньому імені та адреси ОСОБА_1

Відповідно до ст. 53 КАС України, у разі якщо рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки іншої особи, таку особу залучають до участі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача або відповідача.

Всупереч зазначеному ОСОБА_1 зазначив об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Заможність 2009» в якості заінтересованої особи, а також не надав доказів на підтвердження найменування та адреси такої особи.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

ОСОБА_1 просить зупинити стягнення на підставі виконавчого листа; визнати дії державного виконавця Алімової Є.А. по примусовому виконанню рішення суду незаконними; визнати незаконною постанову про нарахування штрафних санкцій за примусове проведення виконавчих дій; скасувати постанову про стягнення виконавчого збору від 30.01.2014.

Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.

Зазначені вимоги не деталізовані та не конкретизовані - не зазначено дію якого оскаржуваного рішення необхідно зупинити; які саме дії ОСОБА_2 необхідно визнати незаконними, щодо якого рішення суду; не зазначено реквізитів оскаржуваної постанови про нарахування штрафних санкцій за примусове проведення виконавчих дій (номер та дату), постанови про стягнення виконавчого збору (номер).

Крім того, в обґрунтування вимог ОСОБА_1 посилається на норми ЦПК України, проте при зверненні до адміністративного позовні вимоги повинні бути обґрунтовані відповідними нормами КАС України.

Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

В скарзі зазначено, але не надано копій оскаржуваних постанови про нарахування штрафних санкцій за примусове проведення виконавчих дій та постанови про стягнення виконавчого збору, виконавчого листа, постанови про відкриття виконавчого провадження, доказів отримання ОСОБА_1 постанов у виконавчому провадженні.

Згідно з п. 14 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» № 3 від 13.12.2010, «позовні заяви про оскарження рішень, дій або бездіяльності посадових осіб державної виконавчої служби оплачуються судовим збором відповідно до Закону України "Про судовий збір". За подання таких позовних заяв судовий збір сплачується на загальних підставах».

Згідно із ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011, «судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі».

Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 зазначеного Закону, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору встановлюються у такому розмірі: 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати. Таким чином, мінімальний розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру дорівнює 1827 гривням (1218*1,5=1827).

Згідно з ч. 3 даної статті, «під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги». Відповідно до пп. 7 п. 3 ч. 2 ст. 4 вказаного Закону, за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, що дорівнює 121,8 гривні (0,1*1218=121,8).

Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14.10.2010 у справі «Щокін проти України» вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав. Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо скасування податкових повідомлень-рішень, рішень про накладення штрафу, тощо.

Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

ОСОБА_1 просить визнати незаконними постанову про нарахування штрафних санкцій за примусове проведення виконавчих дій; скасувати постанову про стягнення виконавчого збору, відповідно, йому необхідно сплатити 10 відсотків розміру ставки судового збору у розмірі 182,7 гривень за подачу вказаного позову майнового характеру та 121,8 гривень за подання клопотання про забезпечення позову.

Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин позовну заяву необхідно залишити без руху.

Керуючись ст.ст.106, 108 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

скаргу ОСОБА_1 до Комунарського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції, державного виконавця Алімової Є.А., заінтересована особа - об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Заможність 2009», про визнання незаконними дій та рішення й скасування рішення - залишити без руху, надавши ОСОБА_1 термін до 09 квітня 2014 року (з урахуванням строку на пересилання поштою) для усунення недоліків скарги.

Недоліки скарги можуть бути усунені шляхом надання позовної заяви з зазначенням об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Заможність 2009» в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог предмет спору, з зазначенням на чиїй стороні її залучено, з уточненими позовними вимогами; доказів на підтвердження найменування та адреси об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Заможність 2009» (статуту, свідоцтва про реєстрацію тощо); копії паспорту ОСОБА_1; копій оскаржуваних постанови про нарахування штрафних санкцій за примусове проведення виконавчих дій та постанови про стягнення виконавчого збору, виконавчого листа, постанови про відкриття виконавчого провадження, доказів отримання позивачем постанов у виконавчому провадженні; документу про сплату судового збору у розмірі 182,7 гривень за подачу вказаного позову майнового характеру та 121,8 гривень за подання клопотання про забезпечення позову на р/р 31215206784006, отримувач коштів: державний бюджет Ленінського району м. Запоріжжя, МФО 813015, ЄДРПОУ 38025423, банк отримувача - ГУДКС України у Запорізькій області, код бюджетної класифікації 22030001.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у п'ятиденний строк з дня отримання ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, що її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.В. Матяш