ОКРЕМА УХВАЛА
Справа № 819/404/14-a
20 березня 2014 року м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Осташа А.В. при секретарі судового засідання Костецькій Н.Т.
за участю:
представника позивача - Гураля Р.В.
представника відповідача - Чорнописької В.В.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Тернополі адміністративну справу
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія ЛАН»
до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області
про скасування наказу «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Компанія ЛАН» по взаємовідносинах з ТОВ «Техно-Груп» від 28 січня 2014 року №333, визнання протиправними дій по проведенню позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Компанія ЛАН» по взаємовідносинах з ТОВ «Техно-Груп» та визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 10 лютого 2014 року №0000592201, -
ВСТАНОВИВ:
В ході судового розгляду адміністративної справи за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія ЛАН» до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області про скасування наказу «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Компанія ЛАН» по взаємовідносинах з ТОВ «Техно-Груп» від 28 січня 2014 року №333, визнання протиправними дій по проведенню позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Компанія ЛАН» по взаємовідносинах з ТОВ «Техно-Груп» та визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 10 лютого 2014 року №0000592201, судом встановлено ряд порушень вимог Податкового кодексу України зі сторони службових осіб Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції, які виразились в наступному:
Відповідно до п. 79.2 ст. 79 ПК України документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки. Виконання умов цієї статті надає посадовим особам органу державної податкової служби право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.
Враховуючи викладене, обов'язковою умовою проведення документальної невиїзної перевірки платника податків є отримання платником податків наказу про проведення перевірки до початку її проведення.
Вищезазначений обов'язок податкового органу кореспондує з передбаченими п.17.1.6 ст.17 Податкового кодексу України правами позивача як платника податків бути присутнім під час проведення перевірок та надавати пояснення з питань, що виникають під час таких перевірок, ознайомлюватися та отримувати акти (довідки) перевірок, проведених контролюючими органами, перед підписанням актів (довідок) про проведення перевірки, у разі наявності зауважень щодо змісту (тексту) складених актів (довідок) підписувати їх із застереженням та подавати контролюючому органу письмові заперечення.
З акту перевірки слідує, що перевірка проводилася з 29.01.2014 року по 30.01.2014 року. Зі штампу відділення зв'язку на поштовому конверті слідує, що поштове відправлення на адресу позивача здійснене 29.01.2014 року. Штрихкодовий ідентифікатор відправлення 4600305047580. Вказаним поштовим відправленням на адресу позивача направлено копію наказу №333 від 28.01.2014 року. При цьому письмове повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки на адресу позивача не направлялося.
Згідно інформації on-line сервісу Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» поштове відправлення з штрихкодовим ідентифікатором 4600305047580 було відправлено з відділу поштового зв'язку «Тернопіль 3» 29.01.2014 року о 17 год. 36 хв., а вручене позивачу 03.02.2014 року о 14 год. 31 хв. (а.с.26).
Таким чином, позивач дізнався про проведення перевірки та отримав наказ про її проведення уже після того як перевірка була проведена.
Внаслідок таких дій Тернопільської ОДПІ позивач був позбавлений можливості скористатися правами, передбаченими п.17.1.6 ст.17 Податкового кодексу України.
Враховуючи викладене, відповідачем порушено порядок повідомлення позивача про проведення позапланової невиїзної перевірки, тобто не дотримано необхідну умову для її проведення.
З метою недопущення таких порушень надалі, суд вважає, що Головному управлінню Міндоходів в Тернопільській області Пенсійного фонду України як вищестоящому органу, необхідно вжити заходів щодо недопущення в майбутньому таких порушень з боку працівників Тернопільської ОДПІ шляхом проведення відповідних навчань на предмет знання чинного законодавства.
Керуючись ст.166 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Направити окрему ухвалу в Головне управління Міндоходів у Тернопільській області .
Головному управлінню Міндоходів у Тернопільській області вжити відповідних заходів з метою недопущення в майбутньому порушень вимог норм Податкового кодексу України, що регламентують порядок проведення позапланових невиїзних перевірок платників податків зі сторони посадових осіб Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області.
Повідомити Тернопільський окружний адміністративний суд про вжиті заходи до 1 травня 2014 року.
Відповідно до ч.3 ст.166 КАС України окрема ухвала може бути оскаржена особами, інтересів яких вона стосується.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги ухвала якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня постановлення ухвали апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Повний текст ухвали виготовлено та підписано 24 березня 2014 року.
Суддя Осташ А. В.
копія вірна
Суддя Осташ А. В.