_____________________
Справа № 520/2630/14-а
Провадження № 2-а/520/195/14
УХВАЛА
21.03.2014 року суддя Київського районного суду м. Одеси Літвінова І.А., ознайомившись з адміністративною позовною заявою ОСОБА_1 до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області в особі начальника інспекції Рябоконь П.М. «про скасування постанови № 741 від 04.09.2013 року по справі про адміністративне правопорушення»,
В С Т А Н О В И В:
12 березня 2014 року до Київського районного суду м. Одеси надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_1, якою позивач просить:
1. «Прийняти адміністративний позов до свого розгляду.
2. Поновити строк для оскарження постанови № 741 від 04.09.2013 року на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання.
3. Відкрити провадження у справі.
4. Визнати дії Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області: з проведення позаланової перевірки, проведеної за адресою Біляївський район, с. Градениці, вул. Шевченка, 59; з складання Акту перевірки від 28.08.2013 року, Протоколу про адміністративне правопорушення від 28.08.2013 року - неправомірними.
5. Скасувати постанову № 741 від 04.09.2013 року по справі про адміністративне правопорушення».
За правилами ч. 2 ст. 19 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Відповідачем по справі позивач визначив юридичну особу - Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 549 «Про утворення територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції» інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області, утворена як юридична особа публічного права територіального органу Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
Місцезнаходження відповідача Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області значиться за адресою: 65059, м. Одеса, Адміральський проспект, 33-А, що територіально відноситься до Київського району м. Одеси.
Справа підсудна Київському районному суду м. Одеси.
Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Повноваження представника підтверджені належним чином.
За правилами п. 3 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
При ознайомлені з позовною заявою ОСОБА_1 встановлені підстави для залишення позовної заяви без руху, у зв'язку з недодержанням вимогам ст. 106 КАС України при її оформлені.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Із змісту ст. 28 ЦК України, вбачається, що ім'я фізичній особі надається відповідно до закону та у громадян України воно складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національних меншин, до яких вона належить.
В позовній заяві ОСОБА_1 ім'я начальника інспекції, як особи, в особі якої вказаний відповідач, зазначено як «Рябоконь П.М.», при тому, що наявними в матеріалах справи документами, підтверджено, що начальником інспекції є «Рябоконь Петро Мусійович».
При реалізації правоздатності, набутті і захисті суб'єктивних прав істотне значення має ім'я фізичної особи, під яким вона набуває прав та обов'язків та здійснює їх.
В позовній заяві обов'язково має вказуватись повне ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача та відповідача. Зазначення лише ініціалів, замість імен, не відповідає вимогам закону.
Отже, позивачу необхідно в цій частині позову внести відповідні уточнення та належним чином виконати вимоги п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України.
Також п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України в позовній заяві вимагається зазначати адресу відповідача, адресу електронної пошти та номер засобу зв'язку.
За своєю суттю адреса - це умовна кодифікація місця знаходження об'єкту, яка застосовується з метою поштового зв'язку. Правила написання адреси, встановлені Міністерством зв'язку, для забезпечення якнайшвидшого пересилання, зберігання і доставляння поштових відправлень. На всіх адресах пишеться: назва вулиці, номер будинку і квартири; назва населеного пункту, міста; назва району; назва області, індекс.
Індекс, існує як набір символів, що додається до поштової адреси для полегшення сортування та пристави пошти.
Позивач зазначає в адресі відповідача індекс « 65000», що не співпадає з офіційно встановленим індексом, закріпленим за цією адресою.
Дані обставини мають істотне значення для здійснення в наступному судових викликів та направлення поштової кореспонденції за правилами ст. 33 КАС України.
Також в заяві не зазначені номери засобу зв'язку відповідача та адреса електронної пошти, незважаючи на те, що додані до заяви акт та протокол такі дані містять.
Положеннями п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України позивач зобов'язується зазначати зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу.
Частиною четвертою та п'ятою статті 105 КАС України встановлено, що адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Проаналізуваши позовні вимоги ОСОБА_1, встановлено, що вимоги, які містяться в п.п. 4 та 5 узгоджуються із п.п. 1 та 6 ч. 1 ст. 106 КАС України. Однак вимоги, які позивач ставить в п. 1, п. 2 та п. 3 КАС України за своєю суттю не є позовними та суперечать нормам зазначеної статті цього Кодексу. Отже позивачу пропонується привести позовну заяву у відповідність до ст. 105 та п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України.
Відповідно до п. 6 ч. 12 ст. 106 КАС України позовна заява повинна містити перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Перелік документів в позовній заяві ОСОБА_1 не відповідає фактично доданим до заяви, оскільки в перелік не внесена копія картки ДПІ від 11.03.2009 р., яка додана позивачем до матеріалів справи.
За правилами ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
За положеннями ст. 1 та ч. 1, п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» адміністративна позовна заява є об'єктом справляння судового збору, розмір ставки якого дорівнює 0,06 розміру мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року.
Позовна заява ОСОБА_1 подана до суду у 2014 році.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» станом на 01 січня 2014 року, встановлений показник мінімальної заробітної плати в розмірі 1218 гривень. Тобто саме цей показник необхідно взяти позивачу при розрахуванні судового збору.
Платiжнi реквізити для перерахування судового збору: отримувач коштів ГУДКСУ в Одеській області (Київський р-н м. Одеси), код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37607526, банк отримувача - ГУДКСУ у Одеській області, код банку отримувача (МФО) - 828011, рахунок отримувача - 31218206700005, код класифікації доходів бюджету 22030001. Призначення платежу: Судовий збір, за позовом ОСОБА_5. Київський районний суд м. Одеси, код ЄДРПОУ 02892928.
При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору - фізичною особою зазначається ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Позовна заява підписана та подана представником позивача за довіреністю ОСОБА_4 Однак, всупереч вимогам ч. 5 ст. 106 КАС України, в заяві не зазначені необхідні дані представника - його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти. Також в заяві не зазначено і про відсутність останніх.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 106-108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області в особі начальника інспекції Рябоконь П.М. «про скасування постанови № 741 від 04.09.2013 року по справі про адміністративне правопорушення».
Зобов'язати позивача усунути недоліки шляхом повного та належного виконання вимог ст. 106 КАС України відповідно до мотивувальної частини цієї ухвали та надати до суду докази належного виконання протягом п'яти днів з дня одержання копії ухвали.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою до суду, роз'яснивши, що у випадку виконання ухвали та усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона буде вважатись поданою у день первинного її подання до адміністративного суду. Інакше позовна заява буде повернута позивачеві разом із доданими до неї матеріалами, що не позбавить позивача права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Питання про наявність підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними вирішити у разі приведення позовної заяви у відповідність до вимог, встановлених статтею 106 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, шляхом подання апеляційної скарги через Київський районний суд м. Одеси з одночасним надісланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Літвінова І. А.