ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 березня 2014 року Справа № 813/2413/14
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р. одержав позовну заяву Територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській області про застосування заходів реагування до Товариства з додатковою відповідальністю «Шляхове ремонтно-будівельне управління № 65»,-
в с т а н о в и в :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській області до товариства з додатковою відповідальністю «Шляхове ремонтно-будівельне управління № 65» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до відповідача, а саме: повне зупинення виконання робіт на під’їзній залізничній колії № 25 до усунення відповідачем зазначених вище порушень та отримання у встановленому порядку рішення суду на відновлення роботи.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» (із змінами та доповненнями внесеними Законом України № 590-VII від 19.09.2013 року) судовий збір – збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються, зокрема, у разі необхідності – клопотання про звільнення або відстрочення від сплати судового збору.
З тексту позову встановлено, що Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Львівській області заявлене клопотання про відстрочення сплати судового збору з покликанням на те, що позивач є бюджетною організацією, фінансування якої здійснюється з Державного бюджету України Державною казначейською службою України, яка затримує можливість оплати судового збору за подання адміністративного позову позивачем.
Згідно зі ст. 2 вищевказаного Закону платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно з підп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2014 року становить 1218,00 грн.
Враховуючи вищенаведене, позивачем не долучено документ щодо сплати судового збору при зверненні до Львівського окружного адміністративного суду, що свідчить про невиконання вимог ст. 106 КАС України.
Керуючись ст.ст. 2, 106, 107, 108, 158 – 160, 165 КАС України, -
у х в а л и в :
1. Позовну заяву Територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській області про застосування заходів реагування до Товариства з додатковою відповідальністю «Шляхове ремонтно-будівельне управління № 65» – залишити без руху до 14 квітня 2014 року включно, для усунення недоліків вказаних у мотивувальній частині даної ухвали суду, а саме: шляхом подання до канцелярії суду документу про сплату судового збору.
2. Роз’яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків, заява буде вважатися неподаною та повернута.
3. Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в строк та в порядку передбаченому ст. 186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України
Суддя Кравців О.Р.