Постанова № 37778664, 19.03.2014, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.03.2014
Номер справи
809/1346/13-а
Номер документу
37778664
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" березня 2014 р. Справа № 809/1346/13-a

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Микитюка Р.В.

за участю секретаря судового засідання Котик Д.М.,

представників позивача - Гриньківа І.М., Павлюк Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області

до відповідача: Комунального підприємства " Івано-Франківськліфт"

про зобов`язання вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

25.04.2013 року Державна фінансова інспекція в Івано-Франківській області (надалі-позивач) звернулася в суд з позовною заявою до Комунального підприємства "Івано-Франківськліфт" (далі - КП "Івано-Франківськліфт" - відповідач) про зобов'язання вчинення дій.

Позовні вимоги мотивовані тим, що працівниками державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства "Івано-Франківськліфт" за період з 01.01.2009 року по 01.01.2013 року, якою встановлено ряд порушень та недоліків, що відображені в акті ревізії від 08.02.2013 №810-21/03.

З метою повного усунення виявлених порушень, попередження їх виникнення в подальшому Комунальному підприємству "Івано-Франківськліфт" надіслано обов'язкові вимоги про усунення порушень за № 810-14/408., однак Комунальне підприємство "Івано-Франківськліфт" звернулося в суд із адміністративним позовом щодо визнання незаконною та скасування вимоги від 06.03.2013 №810-14/08 про усунення порушень в частині пунктів 2,3,4,8,11 та 13.

Заявою від 17.03.2014 року позивач зменшив позовні вимоги та просив зобов`язати Комунальне підприємство "Івано-Франківськліфт" виконати пункти 2, 3, 4, 6, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 18 Вимоги про усунення порушень виявлених ревізію фінансово-господарської діяльності КП "Івано-Франківськліфт" від 06.03.2013 року №810-14/08 (т. 1, а.с. 229-238).

Представники позивача в судовому засіданні вимоги викладені в позовній заяві та в заяві про зменшення позовних вимог підтримали в повному обсязі. Просили позов задовольнити повністю.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча відповідач належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується корінцем рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення. Своїм правом на подання письмового заперечення проти позову не скористався.

За змістом частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону від 17.11.2011 року) у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Судом, за умови належного повідомлення відповідача про розгляд справи у відповідності до вимог частини 3 статті 33 та частини 3 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, продовжено розгляд справи за відсутності відповідача на підставі частини 4 статті 128 коментованого Кодексу.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши думку представників позивача, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши і оцінивши докази, судом встановлено наступне.

Статус, функції та правові основи діяльності державної фінансової інспекції України визначаються Законом України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" від 26 січня 1996 року №2939-ХІІ (далі - Закон № 2939-ХІІ), Положенням про Державну фінансову інспекцію України, затвердженим Указом Президента України від 23 квітня 2011 року №499/2011 "Про Положення про Державну фінансову інспекцію України".

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 8 Закону №2939-ХІІ, підпункту 5 пункту 6 Положення про Державну фінансову інспекцію України, підпункту 6.5 пункту 6 Положення про державні фінансові інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, підпункту 6.5 пункту 6 Положення про державні фінансові інспекції у районах, містах та міжрайонні, об'єднані в районах та містах державні фінансові інспекції, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 03 жовтня 2011 року №1236, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2011 року за №1212/19950, всі фінансові інспекції і їх структурні підрозділи - державні фінансові інспекції у районах, містах та міжрайонні, об'єднані в районах та містах державні фінансові інспекції, мають право здійснювати державний фінансовий контроль шляхом проведення інспектування у формі планових та позапланових ревізій фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ - місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, державних фондів, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установ і суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також підприємств, установ, організацій, які отримують кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують державне чи комунальне майно (частина 1 статті 2 Закону №2939-ХІІ).

На виконання п. 2.3.4.1 Плану контрольно-ревізійної роботи апарату Івано-Франківської об`єднаної державної фінансової інспекції на IV квартал 2012 року працівниками державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства "Івано-Франківськліфт" за період з 01.01.2009 року по 01.01.2013 року, якою встановлено ряд порушень та недоліків, що відображені в акті ревізії від 08.02.2013 №810-21/03 (а.с. 16-55).

Згідно ст. 2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

В силу ч.2 вказаної норми державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування.

Частиною 5 вищенаведеної статті передбачено, що інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності контрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

З метою повного усунення виявлених порушень та попередження виникнення їх в подальшому, керуючись п. 7 ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 року № 2930-XII, п. 4.3 Положення про Івано-Франківську об`єднань державну фінансову інспекцію, директору Комунальному підприємству "Івано-Франківськліфт" Квасу Я.Ф., надіслано обов'язкові вимоги про усунення порушень за № 810-14/408.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.05.2013 року провадження у даній справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №809/870/13-а за позовом Комунального підприємства "Івано-Франківськліфт" до Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області про визнання незаконною Вимоги № 810-14/408 від 06.03.2013р. про усунення порушень, виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності КП "Івано-Франківськліфт" за період з 01.01.2009 року по 01.01.2013 року (т. 1, а. с. 185-186).

06.03.2014 року за ініціативи суду поновлено провадження в даній справі, оскільки відпали обставини, які були підставою для зупинення провадження (т. 1, а. с. 221-222).

Рішенням (постановою) Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 31.05.2013 року у справі №809/870/13-а за позовом комунального підприємства "Івано-Франківськліфт" до Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними щодо включення Івано-Франківською об'єднаною державною фінансовою інспекцією до акту ревізії №810-21/0 від 08.02.2013 року та у висновок на заперечення від 04.03.2013 року необґрунтованої інформації, визнання незаконними та скасування пунктів 3,4,13 вимог про усунення порушень фінансової дисципліни № 810-14/408 від 06.03.2013 року - задоволено повністю (т. 1, а. с. 200-210 ).

Визнано протиправними дії Івано-Франківської об'єднаної державної фінансової інспекції Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області щодо включення до акту ревізії №810-21/0 від 08.02.2013 року та у висновок на заперечення від 04.03.2013 року необґрунтованої інформації, на яку були подані заперечення до акту ревізії фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства "Івано-Франківськліфт" за період з 01.01.2009 року по 01.01.2013 року.

Скасовано вимоги Івано-Франківської об'єднаної державної фінансової інспекції про усунення порушень фінансової дисципліни № 810-14/408 від 06.03.2013 року в частині пунктів 3,4,13.

Позов третьої особи, яка заявляла самостійні вимоги на предмет спору ОСОБА_4 до Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними щодо включення Івано-Франківською об'єднаною державною фінансовою інспекцією до акту ревізії №810-21/0 від 08.02.2013 року окремих висновків по вчиненню порушень колишнім директором ОСОБА_4 за період з 01.01.2009 року по 01.01.2013 року - задоволено повністю.

Визнано дії Івано-Франківської об'єднаної державної фінансової інспекції Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області протиправними щодо включення до акту ревізії №810-21/0 від 08.02.2013 року висновків по вчиненню колишнім директором Комунального підприємства "Івано-Франківськліфт" ОСОБА_4 порушення щодо завдання збитків на загальну суму 39 160 грн. чим порушено ч.1 ст. 3, ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", п.4, п.16 П (С) БО №1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", п.5, п.10 П (С) БО №2 "Баланс", п.5, п.19 П (С) БО №3 "Звіт про фінансові результати" за період з 01.01.2009 року по 01.01.2013 року.

Визнано дії Івано-Франківської об'єднаної державної фінансової інспекції Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області протиправними щодо включення до акту ревізії №810-21/0 від 08.02.2013 року висновків по вчиненню колишнім директором Комунального підприємства "Івано-Франківськліфт" ОСОБА_4 порушення щодо завдання збитків на суму 4 692,33 грн. чим порушено ст. 15 Закону України "Про оплату праці", п.1.1.4 Розділ 1 Галузевих Угод та п.11 Розділу 10 Колективного договору на 2007-2009 роки та 2010-2012 роки (за зайво нараховану доплату за сумісність водію ОСОБА_5) за період з 01.01.2009 року по 01.01.2013 року.

Визнано дії Івано-Франківської об'єднаної державної фінансової інспекції Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області протиправними щодо включення до акту ревізії №810-21/0 від 08.02.2013 року висновків щодо вчинення колишнім директором Комунального підприємства "Івано-Франківськліфт" ОСОБА_4 порушення щодо завдання збитків на суму 22 647,45 грн. за зайву доплату за розширену зону обслуговування на окремих дільницях та зайво нараховані внески до державних цільових фондів на зарплату в сумі 8 735,12 грн. за період з 01.01.2009 року по 01.01.2013 року.

Визнано дії Івано-Франківської об'єднаної державної фінансової інспекції Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області протиправними щодо включення до акту ревізії №810-21/0 від 08.02.2013 року висновків по вчиненню, в тому числі колишнім директором Комунального підприємства "Івано-Франківськліфт" ОСОБА_4 порушення п.3, п.11.11 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом МФУ №69 від 11.08.1994 року за непроведення інвентаризації розрахунків за період з 01.01.2009 року по 01.01.2013 року.

Визнано дії Івано-Франківської об'єднаної державної фінансової інспекції Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області протиправними щодо включення до акту ревізії №810-21/0 від 08.02.2013 року висновків по вчиненню, в тому числі колишнім директором Комунального підприємства "Івано-Франківськліфт" ОСОБА_4 порушення щодо завдання збитків на суму 516 662,38 грн. та на суму 16 6914,60 грн. за не підтвердження актом звірки дебіторської заборгованості за технічне обслуговування ліфтів, за період з 01.01.2009 року по 01.01.2013 року.

Визнано дії Івано-Франківської об'єднаної державної фінансової інспекції Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області протиправними щодо включення до акту ревізії №810-21/0 від 08.02.2013 року висновків по вчиненню колишнім директором Комунального підприємства "Івано-Франківськліфт" ОСОБА_4 порушення п.4, п.16 П (С) БО №1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", п.5, п.10 П (С) БО № 2 "Баланс", п.1. ст. 3 Закону України "Про бухгалтерський облік" (не проведення позовно-претензійної роботи) за період з 01.01.2009 року по 01.01.2013 року.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.01.2014 року рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 31 травня 2013 року у справі №809/870/13-а в частині задоволених позовних вимог Комунального підприємства "Івано-Франківськліфт" про визнання протиправними дії Івано-Франківської об'єднаної державної фінансової інспекції Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області щодо включення до акту ревізії №810-21/0 від 08.02.2013 року та у висновок на заперечення від 04.03.2013 року необґрунтованої інформації, на яку були подані заперечення до акту ревізії фінансово-господарської діяльності комунального підприємства "Івано-Франківськліфт" за період з 01.01.2009 року по 01.01.2013 року та задоволених позовних вимог ОСОБА_4 в частині спростування нанесених збитків в сумі 4 692,33 грн. скасовано та прийнято нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог Комунального підприємства "Івано-Франківськліфт" в цій частині та позовних вимог ОСОБА_4 в частині визнання дій відповідача щодо включення до акту ревізії №810-21/0 від 08.02.2013 року висновків по вчиненню колишнім директором КП "Івано-Франківськліфт" ОСОБА_4 порушення щодо завдання збитків на суму 4 692,33 грн., чим порушено ст. 15 Закону України "Про оплату праці", п.1.1.4 Розділ 1 Галузевих Угод та п.11 Розділу 10 Колективного договору на 2007-2009 роки та 2010-2012 роки (за зайво нараховану доплату за сумісність водію ОСОБА_5.) за період з 01.01.2009 року по 01.01.2013 року. протиправними відмовлено.

В решті постанову залишено без змін (т. 1, а. с. 211-220).

Саме у вказаній справі судом досліджувалося питання про визнання дій протиправними, визнання незаконною та скасування вимоги №810-14/408 від 06.03.2013 року в частині пунктів 3, 4 , 10, 13 та встановлено, що Державною фінансовою інспекцією в Івано-Франківській області оскаржувана вимога прийнята на підставі, у межах повноважень та у спосіб передбачений законодавством України.

Відповідно до ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Отже, судами першої та апеляційної інстанцій щодо пунктів 3, 4, 10, 13 вимоги від 06.03.2013 року № 810-14/408 винесено рішення, що набрало законної сили та не потребує доказуванню.

Що стосується позовних вимог позивача щодо зобов`язання відповідача виконати пункти 2, 6, 8, 9, 12, 14, 15, 18 Вимоги № 810-14/408 від 06.03.2013 року, суд зазначає наступне.

Щодо пункту 2 Вимоги, судом встановлено, що КП "Івано-Франківськліфт" при відсутності актів перевірок, безпідставно зменшено вартість послуг КП "Єдиний розрахунковий центр" за травень 2012 року на розмір штрафів в сумі 16453,72 грн. за неналежні послуги, що призвело до недоотримання доходів КП "Івано-Франківськліфт" на вказану суму, чим порушено розділ 4 "Якість надання Послуги" угоди від 31.12.2011 року укладеної з КП "Єдиний розрахунковий центр", п. 10 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 "Дохід", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 року № 290. Тим самим КП "Івано-Франківськліфт" завдано матеріальної шкоди (збитки) в сумі 16453, 42 грн.

Щодо пункту 6 Вимоги, суд зазначає, що в порушення ч. 1 ст. 3, ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 року № 996-14 проведено списання палива на автомобіль, в той час, як вказаний автомобіль перебував в оренді, що призвело до безпідставного списання 2290,98 літрів палива на загальну суму 14230,68 грн., чим завдано матеріальної шкоди (збитків) підприємству на вказану суму.

Що стосується пункту 8 Вимоги, судом зазначено, що ревізією визначення вартості виконаних робіт встановлено, що в порушення п. 3.3.10.1 ДБН Д.1.1-1.-2000 "Правила визначення вартості будівництва", затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 року № 174 при виконанні робіт по капітальному ремонту ліфтів, замовником яких виступало управління житлово-комунального господарства, Департаментом комунального господарства, транспорту і зв`язку, завищено обсяг використаних матеріалів, що призвело до завищення вартості виконаних робіт та зайво отриманих коштів з міського бюджету за 2012 рік на суму 57188,11 грн. за 2011 рік на суму 26836,02 грн., за 2010 рік - 15366,00 грн., чим завдано шкоди (збитків) міському бюджету на вказану суму.

Станом на час розгляду справи відшкодовано 57188,11 грн. зайво отриманих з міського бюджету у 2012 році. Кошти в сумі 42202,02 грн. зайво отриманих з міського бюджету у 2011, 2010 року КП "Івано-Франківськліфт" не відшкодовано.

Щодо пункту 9 Вимоги, то суд зазначає, що в порушення ст. 15 Закону України "Про оплату праці" від 24.03.1995 року № 108/95-ВР, п. 1.1.4 розділу 1 Галузевих угод між Міністерством з питань житлово-комунального господарства та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства та п. 11 розділу 10 Колективних договорів на 2007-2009 роки та на 2010-2012 року 14.06.2007 року № 109, 22.04.2010 року № 56, колишнім водіям автомобіля зайво виплачено доплат за сумісність в 2009-2011 роках в сумі 7369,20 грн. та зайво нараховано внесків на заробітну плату до державних цільових фондів в сумі 2838,76 грн., чим завдано шкоди (збитків) КП "Івано-Франківськліфт" на вказану суму.

Що стосується позовної вимоги позивача щодо пункту 12 Вимоги, суд зазначає наступне. В порушення ст. 15 Закону України "Про оплату праці" від 24.03.1995 року № 108/95-ВР, вимог п. 6 Положення про оплату та стимулювання праці працівників, п. 9 розділу 10 Колективного договору на 2007-2009 року, зареєстрованого виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради від 14.06.2007 року № 109, п. 1.1.4 розділу 1 Галузевої угоди між Міністерством з питань житлово-комунального господарства та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства на 2007-2009 роки, зайво нараховано та виплачено премій за 2009 рік, які не передбачено Колективним договором на 2007-2009 роки на загальну суму 10910,00 грн. та, як наслідок, зайво проведено нарахування на заробітну плату внесків до державних цільових фондів коштів в сумі 4204,13 грн., чим завдано шкоди (збитків) КП "Івано-Франківськліфт" на вказану суму.

Станом на час розгляду справи відшкодовано 4364,95 грн., кошти в сумі 10749,18 грн. КП "Івано-Франківськліфт" не відшкодовано.

Щодо пункту 14 Вимоги, то суд зазначає, що в порушення п. 16. Контракту від 12.11.2010 року, при наявності простроченої заборгованості з оплати праці працівникам, директору ОСОБА_11 безпідставно нараховано премій в сумі 834,00 грн. та, як наслідок зайво проведено нарахувань на заробітну плату єдиного соціального внеску (38,57%) на загальну суму 321,67 грн., чим завдано шкоди (збитків) КП "Івано-Франківськліфт" на вказану суму.

Щодо пункту 15 Вимоги, суд зазначає, що в порушення п. 4 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 року № 100, протягом 2010-200 років при нарахуванні заробітної плати працівникам за час відпустки в розрахунок включались виплати одноразового характеру, що призвело до переплат заробітної плати за час відпусток 45 працівникам на загальну суму 629,87 грн. та, як наслідок, до зайвого проведення нарахувань на заробітну плату до державних цільових фондів в сумі 242,94 грн., чим завдано шкоди (збитків) КП "Івано-Франківськліфт" на вказану суму.

Щодо пункту 18 Вимоги, то суд зазначає, що КП "Івано-Франківськліфт" проведено списання дебіторської заборгованості терміном давності три роки без проведення претензійно-позовної роботи, в результаті чого допущено втрату боржника у зобов`язанні, що є недотриманням вимог ст.. 509, 610, 611 ЦКУ в частині вчинення відповідних правових дій для відшкодування боржниками завданих збитків від невиконання договірних зобов`язань і як наслідок, підприємству завдано шкоди (збитків) на суму 38688,17 грн.

Окрім того суд звертає увагу на те, що відповідач 18.03.2013 року звернувся в суд з адміністративним позовом до Івано-Франківської об`єднаної державної фінансової інспекції Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними, визнання незаконною та скасування вимоги про усунення порушень в частині пунктів 2,3,4,8,11 та 13.

В той же час своєю заявою від 29.03.2013 року відповідач зменшив позовні вимоги та просив визнати протиправними дії Івано-Франківської об'єднаної державної фінансової інспекції Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області щодо включення до акту ревізії №810-21/0 від 08.02.2013 року та у висновок на заперечення від 04.03.2013 року необґрунтованої інформації, на яку були подані заперечення до акту ревізії фінансово-господарської діяльності комунального підприємства "Івано-Франківськліфт" за період з 01.01.2009 року по 01.01.2013 року та скасувати вимоги Івано-Франківської об'єднаної державної фінансової інспекції про усунення порушень фінансової дисципліни № 810-14/408 від 06.03.2013 року в частині пунктів 3,4 та 13, фактично визнавши пункти 2, 8 та 11.

Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.

Статтею 15 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" № 2939-XII від 26.01.1993 року, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, (надалі - Закон), передбачено, що законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Відповідно до приписів пункту 10 статті 10 Закону, органи Держфінінспекції уповноважені звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Згідно статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пунктом 5 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Таким чином, позовні вимоги позивача з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог в частині пунктів 2, 6, 8, 9, 12, 14, 15, 18 Вимоги № 810-14/408 від 06.03.2013 року є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Зобов`язати Комунальне підприємство "Івано-Франківськліфт", 76018, вул. Галицька, 126, м. Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 31524654 виконати пункти 2,6,8,9,12,14,15,18 Вимоги про усунення порушень, виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності КП "Івано-Франківськліфт", а саме;

Пункт 2 Вимоги;

- відобразити в обліку дебіторську заборгованість по розрахунках з КП "Єдиний розрахунковий центр" в сумі 16453,72 грн. за надані послуги з технічного обслуговування ліфтів, які безпідставно зменшено;

- стягнути з КП "Єдиний розрахунковий центр" безпідставно зменшену вартість наданих послуг з технічного обслуговування ліфтів в сумі 16453,72 грн., шляхом повернення коштів на розрахунковий рахунок КП "Івано-Франківськліфт" № 26004500048254 в ПАТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК", МФО 300614.

В іншому випадку стягнути з осіб, винних в недоотриманні доходів в сумі 16453,72 грн., шкоду у порядку та розмірі встановленому ст. ст. 130-136 Кодексу законів про працю України.

Пункт 6 Вимоги;

- відобразити в обліку дебіторську заборгованість в сумі 14230,00 грн. по розрахунках з колишнім директором КП "Івано-Франківськліфт" ОСОБА_4, яким надано транспортний засіб в оренду, колишнім водієм ОСОБА_5, яким складено подорожні листи, заступником директора Стефанюк М.А., яким підписано подорожні листи та колишнім головним бухгалтером ОСОБА_9;

- стягнути з колишнього директора КП "Івано-Франківськліфт" ОСОБА_4, колишнього водія ОСОБА_5, заступника директора Стефанюка М.А., колишнього головного бухгалтера ОСОБА_9 кошти в сумі 14230,68 грн. за безпідставне списання палива, шляхом повернення коштів на розрахунковий рахунок КП "Івано-Франківськліфт" № 26004500048254 в ПАТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК", МФО 300614.

В іншому випадку стягнути з осіб, винних у безпідставному списанні палива на суму 14230,68 грн., шкоду у порядку та розмірі встановленому ст. ст. 130-136 Кодексу законів про працю України (колишнього директора КП "Івано-Франківськліфт" ОСОБА_4).

Пункт 8 Вимоги;

- відобразити в обліку кредиторську заборгованість по розрахунках з міським бюджетом та повернути кошти в сумі 42202,02 грн. шляхом перерахування коштів на реєстраційний рахунок міського бюджету № 31413535700002 код платежу 21080500 "Інші надходження" в ДК УДКСУ у м. Івано-Франківську Івано-Франківської області, МФО 836014.

Пункт 9 Вимоги;

- відобразити в обліку дебіторську заборгованість в сумі 7369,20 грн. по розрахунках з колишніми водіями по зайво отриманих доплатах за сумісність;

- стягнути зайво виплачені доплати за сумісність з колишніх водіїв в сумі 7369,20 грн., шляхом повернення коштів на розрахунковий рахунок КП "Івано-Франківськліфт" № 26004500048254 в ПАТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК", МФО 300614. Провести перерахунок та відповідні взаєзвірки щодо сум внесків до державних цільових фондів в сумі 2838,76 грн.

В іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайво виплачених доплатах за сумісність в сумі 7369,20 грн., шкоду у порядку та розмірі встановленому ст. ст. 133-136 Кодексу законів про працю України (колишніх директорів КП "Івано-Франківськліфт" ОСОБА_4, ОСОБА_11, якими проведено оплату).

Пункт 12 Вимоги;

- відобразити в обліку дебіторську заборгованість в сумі 7760,00 грн. по розрахунках з колишніми працівниками по зайво отриманих преміях до свят;

- стягнути з колишніх працівників зайво виплачені премії в сумі 7760,00 грн., шляхом повернення коштів на розрахунковий рахунок КП "Івано-Франківськліфт" № 26004500048254 в ПАТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК", МФО 300614. Провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до державних цільових фондів в сумі 2989,18 грн.

В іншому випадку стягнути з осіб (колишнього директора КП "Івано-Франківськліфт" ОСОБА_4.), винних у зайво нарахованих та виплачених преміях, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст. ст. 133-136 Кодексу законів про працю України.

Пункт 14 Вимоги;

- відобразити в обліку дебіторську заборгованість в сумі 834,00 грн. по розрахунках з колишнім директором ОСОБА_11 по незаконно отриманих преміях;

- стягнути з колишнього директора ОСОБА_11 незаконно виплачену премію в сумі 834,00 грн., шляхом повернення коштів на розрахунковий рахунок КП "Івано-Франківськліфт" № 26004500048254 в ПАТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК", МФО 300614. Провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум єдиного соціального внеску в сумі 321,67 грн.

В іншому випадку стягнути з осіб, винних у незаконно виплаченій премії, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст. ст. 133-136 Кодексу законів про працю України.

Пункт 15 Вимоги;

- відобразити в обліку дебіторську заборгованість в сумі 316,00 грн. по розрахунках з колишніми працівниками по зайво отриманих відпускних;

- стягнути з колишніх працівників зайво виплачені відпускні в сумі 316,00 грн., шляхом повернення коштів на розрахунковий рахунок КП "Івано-Франківськліфт" № 26004500048254 в ПАТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК", МФО 300614. Провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до державних цільових фондів в сумі 122,14 грн.

В іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайво нарахованих та виплачених відпускних, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст. ст. 133-136 Кодексу законів про працю України (колишнього бухгалтера КП "Івано-Франківськліфт" ОСОБА_8).

Пункт 18 Вимоги;

- провести взаємозвірки з контрагентами по договорах. Поновити в бухгалтерському обліку безпідставно списану дебіторську заборгованість в сумі 38688,17 грн., провести претензійно-позовну роботу та повернути кошти (з урахуванням санкцій за несвоєчасне виконання зобов`язань). У разі спливу строку позовної давності та, відповідно відмови контрагента від визнання боргу - відшкодувати збитки в сумі 38688,17 грн. за рахунок винних у безпідставному списанні заборгованості, осіб та винних у не проведенні претензійно-позовної роботи осіб, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст. ст. 130-136 Кодексу законів про працю України (колишнього директора КП "Івано-Франківськліфт" ОСОБА_4).

В решті позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: Микитюк Р.В.

Постанова складена в повному обсязі 24.03.2014 року.