ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20 березня 2014 рокуЛуганськ№ 812/1936/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області, третя особа - Відділ державної реєстрації юридичних осіб підприємців та фізичних осіб підприємців легалізації громадських отримувань реєстраційної служби Первомайського міського управління юстиції у Луганській області про визнання незаконними дій, касування державної реєстрації,-
ВСТАНОВИВ:
18 березня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області, третя особа - Відділ державної реєстрації юридичних осіб підприємців та фізичних осіб підприємців легалізації громадських отримувань реєстраційної служби Первомайського міського управління юстиції у Луганській області, в якому позивач просить:
- визнати незаконними дії особи з назвою " Первомайська об'єднана державна податкова Інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області" (код ЄДРПОУ: 38542601) щодо складання Вимоги №Ф-98 від 21.11.2013 року у зв'язку з відсутністю у останньої відповідного обсягу повноважень;
- скасувати державну реєстрацію особи з назвою " Первомайська об'єднана державна податкова Інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області" (код ЄДРПОУ: 38542601) як таку, що проведена на підставі нечинних установчих документів з порушенням Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються:
ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
В порушення вищезазначених вимог в позовній заяві не зазначено поштову адресу відповідача та третьої особи.
Згідно п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
В п.3 позовних вимог позивач просить - скасувати державну реєстрацію особи з назвою " Первомайська об'єднана державна податкова Інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області" (код ЄДРПОУ: 38542601) як таку, що проведена на підставі нечинних установчих документів з порушенням Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, проте в якості відповідача зазначено лише Первомайську об'єднану держану податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Луганській області.
З огляду на вищевикладене з позовної заяви не зрозуміло до кого пред'явлений 3-й пункт позовних вимог , яким саме суб'єктом владних повноважень порушені права позивача з приводу зазначених позовних вимог.
На виконання вимоги частини 1 статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві не зазначено яким чином пов'язані між собою вищевикладені позовні вимоги.
Відповідно до ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Станом на 01 листопада 2011 року набрав чинності Закон України "Про судовий збір " від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI), який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно ч. 2. ст. 4 Закону № 3674-VI, ставки судового збору, за подання до адміністративного суду адміністративного позову, встановлюються у таких розмірах:
- майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати;
- немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч.1 ст.4 вищезазначеного закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01.01.2014 року мінімальна заробітна плата визначена у розмірі 1218,00 грн., що був встановлений станом на 01.12.2013 року Законом України «Про державний бюджет України на 2013 рік».
З вищевикладеного вбачається, що позивач у даному випадку повинен сплатити судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру в сумі 73,08 грн.( 1218,00 грн. *0,06 грн.) в дохід Державного бюджету України.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем при подачі позову не надано до суду документ про сплату судового збору.
Отже, позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно зі статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, адміністративний позов ОСОБА_1 до Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області, третя особа - Відділ державної реєстрації юридичних осіб підприємців та фізичних осіб підприємців легалізації громадських отримувань реєстраційної служби Первомайського міського управління юстиції у Луганській області про визнання незаконними дій, скасування державної реєстрації підлягає залишенню без руху, а позивачу слід встановити строк для усунення вказаних недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області, третя особа - Відділ державної реєстрації юридичних осіб підприємців та фізичних осіб підприємців легалізації громадських отримувань реєстраційної служби Первомайського міського управління юстиції у Луганській області про визнання незаконними дій, касування державної реєстрації - залишити без руху, надавши позивачу строк на усунення недоліків, шляхом надання:
- документу про сплату судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру в сумі 73,08 грн., сплаченого за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ у м.Луганську
Код ОКПО: 37991503
МФО: 804013
Банк отримувача: ГУДКСУ у Луганській області
Рахунок: 31213206784006
По коду класифікації доходів (ККД): 22030001
Символ звiтностi банку: 206
Призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація,050), а також письмове посилання, як між собою пов'язані позовні вимоги до різних відповідачів.
- надання уточненої позовної заяви з зазначенням поштового адресу, а також номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти відповідача та третьої особи, якщо такі відомі, з визначенням відповідача до якого пред'явлений 3-й пункт позовних вимог.
Недоліки повинні бути усунені протягом 5 днів з моменту отримання цієї ухвали. У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовну заяву повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.
Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяС.М. Чиркін