Постанова № 37751580, 10.12.2013, Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
10.12.2013
Номер справи
318/3252/13-а
Номер документу
37751580
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Кам"янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області

Справа № 318/3252/13-а

Номер провадження №2-а/318/72/2013

ПОСТАНОВА

"10" грудня 2013 р. м. Кам'янка-Дніпровська

Суддя, розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління праці і соціального захисту населення Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій, -

ВСТАНОВИВ:

Управління праці і соціального захисту населення Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації звернулося до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій.

В обґрунтування позовних вимог зазначили, що на підставі особистої заяви від 26.10.2010 року, декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги та інших документів, громадянину ОСОБА_1 була призначена житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу щомісячно з листопада 2010 року по квітень 2011 року, загальна сума отриманої субсидії склала 1 714 (одна тисяча сімсот чотирнадцять) грн. 86 коп. Пізніше виявилося, що у відповідача відсутня технічна документація на будинок по АДРЕСА_1 на який призначалася субсидія та мається у володінні житловий будинок по АДРЕСА_2, зареєстрований в бюро технічної інвентарізації, який не задекларував при оформленні субсидії.

Згідно з «Положенням про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора» державними соціальними інспекторами управління праці і соціального захисту населення Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації проведено перевірку правильності та повноти надання інформації про доходи заявників - отримувачів житлової субсидії. В результаті проведеної перевірки встановлено, що відповідач, при оформлені документів для призначення житлової субсидії, надав недостовірну інформацію щодо майнового стану своєї родини, а саме відсутності права власності на житло за адресою: АДРЕСА_1, на яке було призначено субсідію та має у володінні житловий будинок за адресою: АДРЕСА_2, зареєстрований в бюро технічної інвентарізації, який не задекларував при оформленні субсидії. Таким чином, в результаті надання недостовірної інформації щодо майнового стану своєї родини громадянину ОСОБА_1 було надмірно сплачено бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій у розмірі 1 714,86 грн. У зв'язку з чим, Управління праці і соціального захисту населення Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації змушено звернутися до суду і просити стягнути з відповідача ОСОБА_1 надмірно сплачені бюджетні кошти, у вигляді житлових субсидій, в сумі 1 714,86 грн.

Представник Позивача в судове засідання не з'явилася, надала суду письмову заяву, в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить позов задовольнити (а.с. 21).

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, заяв чи клопотань про причини неявки чи про відкладення розгляду справи від нього не надходило (а.с. 19).

У відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Тому суд ухвалив розглянути справу за відсутністю сторін в порядку письмового провадження на підставі матеріалів справи. Суд, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, знаходить вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 був отримувачем субсидії по сплаті житлово-комунальних послуг, наданих відповідно до його особистої заяви від 26.10.2010 року (а.с. 5) та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії від 26.10.2010 року (а.с. 6).

Судом з'ясовано, що згідно рішення про призначення субсидій Управління праці та соціального захисту населення Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації щомісячно з листопада 2010 року по квітень 2011 рік на підставі заяви та доданих до неї документів ОСОБА_1 була призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, що підтверджується розрахунком субсідії на ЖКП за № 6861 від 10.01.2011 року (а.с. 7).

Згідно абзацу 1 п. 3 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 року № 1050, зі змінами та доповненнями (далі - Положення), призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється Управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - органи праці та соціального захисту населення).

Згідно з «Положенням про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора» державними соціальними інспекторами Управління праці і соціального захисту населення Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації проведено перевірку правильності та повноти надання інформації про доходи заявників - отримувачів житлової субсидії.

В результаті проведеної перевірки встановлено, що відповідач, при оформлені документів для призначення житлової субсидії, надав недостовірну інформацію щодо майнового стану своєї родини, а саме відсутності права власності на житло за адресою: АДРЕСА_1, на яке було призначено субсідію та має у володінні житловий будинок за адресою: АДРЕСА_2, зареєстрований в бюро технічної інвентарізації, який не задекларував при оформленні субсидії (а.с. 8).

У відповідності до п. 6 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 р. N 1050 із змінами та доповненнями). Субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

В результаті надання недостовірної інформації щодо права власності на житло, громадянину ОСОБА_1 було надміру сплачено бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій в розмірі 1 714, 84 грн.

У відповідності до п.13 Положення «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 (в редакції постанови КМУ від 22.09.1997 року №1050) із змінами та доповненнями, громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидій та на визначення її розміру.

Згідно з п. 20 Положення сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надмірно внаслідок свідомого подання громадянами документів з недостовірними відомостями, повертаються ними за вимогою органу, що призначив субсидію та надання раніше призначеної субсидії припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

На підставі абзацу 2 п. 20 Положення, надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого їй була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення. Відповідно до абз. 6, 7 п. 20 Положення, в редакції, яка діяла на момент виявлення порушення, сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надмірно перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

Відповідно до довідки про необґрунтовано сплачену субсидію житлово-комунальної послуги, громадянин ОСОБА_1 у період з 01.11.2010 по 30.04.2011 рік надмірно отримав 1 714, 86 грн. субсидії (а.с. 13).

В зв'язку з виявленими обставинами 20.10.2011 року Управлінням праці та соціального захисту населення Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації було направлено повідомлення про відшкодування коштів по переплаченим державним соціальним допомогам житловим субсидіям в добровільному порядку, в якому зазначено, що йому надмірно виплачені державні кошти в сумі 1 714, 86 грн. субсидії, які він зобов'язаний повернути. У разі відмови на перерахування коштів у зазначений термін, вони будуть стягнуті у судовому порядку (а.с. 9). 13.09.2012 року та 29.01.2013 року відповідачу були повторно направлені повідомлення про відшкодування коштів по державним соціальни допомогам добровільно, але до теперішнього часу відшкодування надміру отриманих коштів не відбувається.

Таким чином, внаслідок надання неповної інформації Управлінню праці та соціального захисту населення Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації про доходи, а саме, при оформлені документів для призначення житлової субсидії, надав недостовірну інформацію щодо майнового стану своєї родини, а саме відсутності права власності на житло за адресою: АДРЕСА_1, на яке було призначено субсідію та має у володінні житловий будинок за адресою: АДРЕСА_2, зареєстрований в бюро технічної інвентарізації, який не задекларував при оформленні субсидії, відповідач безпідставно отримував житлову субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Управління праці і соціального захисту населення Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій, необхідно задовольнити в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 17, 18, 98, 158-163 КАС України, Положенням «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995року №848, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Управління праці і соціального захисту населення Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій- задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1 на користь держави в особі Управління праці і соціального захисту населення Кам'янсько-Дніпровської районної державної адміністрації на р/р 35414018004555, МФО 813015, ОКПО 03193100 надмірно сплачені бюджетні кошти у вигляді житлових субсидій у розмірі 1 714 (одна тисяча сімсот чотирнадцять) грн. 86 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 68 (шістдесят вісім) грн. 82 коп.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови , можуть подати апеляційну скаргу протягом 10-ти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Суддя М.В. Капустинський