ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 березня 2014 року № 2а-11190/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сподарик Н.І., за участі секретаря судового засідання Гуменюк В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова до відкритого акціонерного товариства « Львів ОРГРЕС» про стягнення коштів,
встановив:
Управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова звернулось до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Львів ОРГРЕС» про стягнення заборгованості у розмірі 4355,27 грн. за період з жовтня 2010 року по липень 2011 року .
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідачем не сплачено заборгованість із відшкодування Пенсійним фондом України різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, призначеної відповідно до інших законодавчих актів у розмірі 4355,27 грн. за період з жовтня 2010 р. по липень 2011 року. Представник позивача у засідання суду не з'явився, надійшло на адресу суду клопотання за вх.9636 від 18.04.2014р., позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить розглянути справу за його відсутності.
Відповідач жодного разу не забезпечив участі свого представника у судовому засіданні. Про місце, дату та час судового засідання, призначеного судом відповідач відповідно до ст. 35 КАС України вважається повідомленим належним чином, оскільки на зареєстроване місцезнаходження (згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців таким є: м. Львів, вул. Тютюнників,55) відповідачу направлялася поштова кореспонденція суду.
У судовому засіданні 19.03.2014 року, на яке відповідач не забезпечив явку уповноваженого представника, суд, зваживши на дозволені законом строки розгляду справи, ухвалив на підставі ст. ст. 71, 128 КАС України розглянути справу на підставі наявних у ній доказів без участі сторін.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши долучені до матеріалів справи докази та оцінивши їх в сукупності, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення з огляду на наступне:
Відповідно до ч. 9 ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» вiд 13.12.1991 року № 1977-XII різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи визначає Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затверджений постановою Кабінету міністрів України № 372 від 24.03.2004 року (далі - Порядок).
Відповідно до п. 2 Порядку, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що на відповідача покладено обов'язок щодо сплати до Пенсійного фонду різниці між сумою пенсії, призначеної за Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право наукові працівники відповідача.
Згідно із п. 5 Порядку, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність, про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Так судом встановлено, що управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова направлено відповідачу у відповідності до п. 5 Порядку повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів на 2010 рік та січень-грудень 2011 роки.
Як вбачається з розрахунку фактичних витрат на фінансування різниці між сумою пенсій, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів (щодо ОСОБА_1) заборгованість відкритого акціонерного товариства « Львів ОРГРЕС» за період з вересня 2010 р. по липень 2011 року складає 4355,27 грн. (а.с.9 ).
Згідно з довідкою від 18.04.2007 р. № 213/1100, за час роботи з 01.04.1965р по 31.03.1994 р. на державному підприємстві "Південне відділення тресту "ОРГРЕС" науковий стаж ОСОБА_1 становить 29 років. Також зазначено, що відповідно до Наказу Міністерства енергетики та електрифікації України № 292 від 29.12.1994р. ВАТ "ЛьвівОРГРЕС"є правонаступником ДП "Південне відділення тресту "ОРГРЕС". З оглянутого у засіданні суду Наказу Міністерства енергетики та електрифікації України № 292 від 29.12.1994р. "Про створення відкритого акціонерного товариства "ЛьвівОРГРЕС» ВАТ "ЛьвівОРГРЕС"створене на базі державного підприємства -Львівського підприємства по пуску, налагодженню, удосконаленню технології та експлуатації електростанцій та мереж, та є його правонаступником.
Як встановлено Постановою Львівського окружного адміністративного суду у справі № 2а-2565/10/1370 та залишеною без змін Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.01.2014року ДП "Південне відділення тресту "ОРГРЕС" утворено ще 1944 року на підставі наказу Народного комісаріату електростанцій СРСР. Потім його реорганізовано в підприємство "Південьтехенерго"ВО "Союзтехенерго". Після проголошення у 1991 році незалежності України, Міненерго України актом від 24.09.1991 р. прийняло на свій баланс державне майно та фінансові засоби "Південьтехенерго". А наказом Міненерго України від 18.12.1991 р. підприємство "Південьтехенерго" перейменовано у Львівське підприємство по пуску, налагодженню, удосконаленню технології та експлуатації електростанцій та мереж. Також і даними судовими рішеннями підтверджено, що ОСОБА_1 набув спеціальний стаж, працюючи на державному підприємстві, правонаступником якого в подальшому стало ВАТ "ЛьвівОРГРЕС". Відтак, згідно з п. 2 ч. 9 ст. 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність"та п. 2, 4 Порядку, різниця між сумою пенсії, обчислена відповідно до вимог щойно згаданого Закону та сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств фінансується наступним чином: 50 % різниці у розмірі пенсії - за рахунок коштів державного бюджету; 50 % різниці у розмірі пенсії - за рахунок коштів цих підприємств.
Як вбачається з долученої до матеріалів справи довідки про суми пенсії призначеної відповідно до вимог Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність"по особовому рахунку № 170010 (а.с. 7), ОСОБА_1 протягом вересня 2010 р. -липня 2011 року нараховано та виплачено пенсії на загальну суму 34940,75 грн. (в т.ч. 4355,27 грн. -відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність", 30585,48 грн. - відповідно до вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"). На адресу відповідача надіслано три повідомлення про відповідні суми витрат на виплату різниці між пенсіями.
Оскільки в силу Закону підприємство повинно фінансувати 50 % вказаної різниці у розмірі пенсії, то сума витрат, яку відповідач повинен відшкодувати управлінню ПФУ у Галицькому районі м. Львова становить 2177,63 грн. (4355,27 грн.*50%).
За таких обставин, позовні вимоги управління ПФУ у Галицькому районі м. Львова про стягнення 4355,27 грн., тобто про стовідсоткове відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", є необґрунтованими. Тому суд задовольняє позов частково -в сумі 2177,63 грн., а в решті позову відмовляє.
З урахуванням наведеного, позовні вимоги є обґрунтованими, документально підтвердженими та підлягають до часткового задоволення.
Відповідно до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163,167 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «ЛьвівОРГРЕС» (79011, м. Львів, вул. Тютюнників,55, код ЄДРПОУ 00128504) на користь управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова (м. Львів, пр.Червоної Калини, 35 код ЄДРПОУ 20847365; р/р 25603301816 в ОПЕР в Львівського облуправління ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 325796) у розмірі 2177,63 грн. (дві тисячі сто сімдесят сім) грн. 63 коп.
Судові витрати з відповідача не стягуються.
Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, виготовленої в повному обсязі. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 21 березня 2014 року.
Суддя Сподарик Н.І.