Справа № 244/709/14-а
Провадження № 2-а/244/49/2014
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20.03.2014 Сніжнянський міський суд Донецької області
в складі:
головуючого судді Радченка В.Є.
при секретарі Сазоненко М.М.
з участю:
позивачів - ОСОБА_1, ОСОБА_2(не з`явилася)
представника позивачів ОСОБА_3
при розгляді у відкритому судовому засіданні в місті Сніжне справи за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Сніжнянської міської ради Донецької області про скасування розпорядження Сніжнянського міського голови, визнання недійсним свідоцтва про право власності на житло, -
В С Т А Н О В И В:
20.02.2014 року позивачки звернулися до Сніжнянського міського суду Донецької області з адміністративним позовом до Сніжнянської міської ради Донецької області про скасування розпорядження Сніжнянського міського голови № 261-р від 10.04.2007 р., визнання недійсним свідоцтва про право власності на житло, виданого на ім`я ОСОБА_4 від 10.04.2007 р. за № 938-П на двокімнатну квартиру за адресою: АДРЕСА_1.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 та представник позивачів підтримали позовні вимоги. Надали пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві.
Від відповідача надійшли письмові заперечення з проханням розглянути справу без його участі. Заперечення мотивовані законністю розпорядження міського голови, а також тим, що позовні вимоги про недійсність свідоцтва про право власності на житло підлягають розгляду в порядку, передбаченому КПК України.
Суд вважає необхідним закрити провадження по справі з наступних підстав.
Згідно з ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
За змістом ст. 3 цього ж Кодексу, справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Термін «суб`єкт владних повноважень» означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб`єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі при виконанні делегованих повноважень.
Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка правильності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб) відповідно до прийнятих або вчинених при здійсненні ними владних управлінських функцій.
З матеріалів справи видно, що предметом спору у даній справі є розпорядження Сніжнянського міського голови з приводу передачі квартири у власність , а також законність свідоцтва про право власності на житло (вищезазначену квартиру).
Тобто цей спір є житловим, це є спір про право, який має приватноправовий характер, що в свою чергу виключає розгляд цієї справи в порядку адміністративного судочинства.
Даний спір не є публічно-правовим і не підпадає під визначення справи адміністративної юрисдикції (адміністративна справа), як зазначено у п. 1 ч. 1 ст.3 КАС України.
Відповідно до вимог пункту 1 частини першої статті 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Якщо ж провадження за заявою, яку не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, було помилково порушено, суд закриває провадження у справі на підставі пункту 1 частини першої статті 157 КАС України.
Таким чином, суд вважає, що заявлені позивачами вимоги не стосуються захисту прав, свобод та інтересів у сфері публічно - правових відносин, що виключає розгляд справи в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 157, 186 КАС України, суд-
У Х В А Л И В:
Закрити провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Сніжнянської міської ради Донецької області про скасування розпорядження Сніжнянського міського голови, визнання недійсним свідоцтва про право власності на житло.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Сніжнянський міський суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя: В. Є. Радченко