Справа № 628/4198/13-п
Провадження № 3/628/6/14
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 березня 2014 року Куп'янський міськрайонний суд Харківської області
у складі головуючого - судді Гетьман Л.В.,
при секретарі - Кузьміній О.І.
за участю прокурора - Єфрємової М.О.
розглянувши матеріали, які надійшли від Куп'янської міжрайонної державної фінансової інспекції України в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 164-14 ч. 1 КпАП України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця : с. Баранівка Сумської області, що мешкає: АДРЕСА_1, працював головним інженером - голова комітету з конкурсних торгів «Куп'янське лісове господарство», номер облікової картки платника податків НОМЕР_1,
Права, передбачені ст. 268 КпАП України правопорушнику - роз'яснені, -
В С Т А Н О В И В :
18 листопада 2013 року при проведенні ревізії фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Куп'янське лісове господарство» було виявлено порушення законодавства головою комітету з конкурсних торгів «Куп'янське лісове господарство» ОСОБА_1 при здійсненні закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти, а саме : здійснення закупівлі продуктів нафтоперероблення рідких без проведення процедури державних закупівель у 2012 році на загальну суму 539218,90 грн., чим він скоїв правопорушення, передбачене ст. 164-14 ч. 1 КпАП України.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав, пояснивши суду, що він працював на посаді головного інженера ДП «Куп'янський лісгосп», був призначений головою комітету з конкурсних торгів ДП «Куп,янське лісове господарство», згідно акту ревізії покладені на комітет з конкурсних торгів по функції по закупівлі продуктів нафтоперероблення рідких виконано, зауважень щодо виконання функції комітету з конкурсних торгів при проведенні процедури закупівлі продуктів нафтоперероблення рідких не було.Продукти нафтоперероблення рідкі підприємством були закуплені за цінами не вищими за середньо регіональні ціни і тому формальним порушенням вимог зазначеного вище закону ні державі, ні підприємству, ні окремим громадянам не було завдано жодної шкоди і не потягло за собою тяжких наслідків. Конкурсні торги по закупівлі продуктів нафтоперероблення рідких на даний час для підприємства скасовані, тяжких наслідків внаслідок формального порушення вимог чинного законодавства не настало, вважає було допущено малозначне правопорушення та просить суд застосувати до нього положення ст.22 КУпАП України
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, допитавши свідків ОСОБА_2 ОСОБА_3, вивчивши матеріали справи суд приходить до наступного.
Наказом директора ДП «Куп'янське лісове господарство» від 30.06.2011 року №185 ОСОБА_1 був призначений головою комітету з конкурсних торгів ДП «Куп,янське лісове господарство».
Згідно акту ревізії фінансово-господарської діяльності та виконання бюджету № 750-20/73 від 25.10.2013 р. Куп'янською міжрайонною державною фінансовою інспекцією проведена планова ревізія фінансово- господарської діяльності державного підприємства «Куп'янське лісове господарство» за період з 01.01.2012р. по 05.08.2012 р.
В ході перевірки дотримання законодавства при здійсненні державних закупівель по процедурі закупівлі продуктів нафтоперероблення рідких за 2012 рік встановлено, що ДП „Куп'янське лісове господарство" здійснено закупівлю паливно-мастильних матеріалів за державні кошти без проведення процедур державних закупівель на суму 539218,90 грн., чим порушено вимоги п.1 ст.2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 №2289-VI.
Річним планом закупівель на 2012 рік передбачено здійснення за рахунок коштів підприємства закупівлі з очікуваною вартістю предмету закупівлі за кодом ДК 016-97 23.20.11 "продукти нафтоперероблення рідкі" на загальну суму 1864000,0грн. із застосуванням процедури закупівлі - відкриті торги. Орієнтований початок проведення процедури закупівлі грудень 2011 року.
Відповідно до реєстру отриманих пропозицій конкурсних торгів на закупівлю продуктів нафтоперероблення рідких протягом січня-березня 2012 року до участі у процедурі закупівлі при визначеному терміні документацією конкурсних торгів надходження цінових пропозицій - 28.12.2011 року об 09.00 годині, не отримано жодної пропозиції.
Згідно протоколу засідання комітету з конкурсних торгів від 28.12.2011 р. № 35 процедуру закупівлі продуктів нафтоперероблення рідких визнано відміненою.
Відповідно до протоколу засідання комітету з конкурсних торгів ДП «Куп'янське лісове господарство» від 03.01.2012р. № 1 ухвалено проведення процедури закупівлі та підготовку документації з конкурсних торгів продуктів нафтоперероблення рідких на 2012 рік.
Згідно документації конкурсних торгів місце, кількість, обсяг поставки товарів визначено, а саме: м. Куп'янськ, бензин А-76 - 90000 л, бензин А-92-24000 л, бензин А-95-10000 л та дизпаливо - 58000 літрів. Строк поставки цінностей - протягом 2012 рік.
Відповідно до реєстру, надано пропозиції від 2-х учасників торгів, які визначені документацією конкурсних торгів в термін до 16.02.2012 року до 09.00 години, а саме :ПП Торговий Дім «Ліга»; Полтавська філія TOB «Татнєфть-Укрнефтєпродукт».
За результатами розкриття пропозицій конкурсних торгів переможцем торгів з числа учасників визначено приватне підприємство «Торговий Дім «Ліга», пропозиція якого набрало найбільшу кількість балів - 100 балів.
ПП «Торговий дім «Ліга» листом від 26.03.2012 р. № 21 повідомило ДП «Куп'янське лісове господарство», що приватне підприємство не має наміру укладати договір на поставку продуктів нафтопереробки рідких на умовах зазначених в пропозиції конкурсних торгів з причини непередбаченого значного підвищення ринкових цін на нафтопродукти на час укладання договору.
Протоколом засідання комітету з конкурсних торгів від 27.03.2012 р. № 12 «Торговий дім «Ліга» визначено відхилення пропозицію конкурсних торгів у зв'язку з відмовою від підписання договору по причині непередбаченого значного підвищення ринкових цін на нафтопродукти на час укладання договору та вирішено повторно провести оцінку пропозицій конкурсних торгів з тих, строк дії яких ще не минув.
Комітетом з конкурсних торгів ДП «Куп'янське лісове господарство», у зв'язку з тим, що до оцінки допущено пропозиції менше ніж двох учасників, 27.03.2012 р. прийнято рішення про відміну торгів.
Відповідно до п. 4 ч.2 ст.39 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010р. № 2289 -УІ, процедура закупівлі у одного учасника застосовується замовником, як виняток, у разі, якщо замовником було двічі відмінено процедуру закупівлі через відсутність достатньої кількості учасників.
Протоколом засідання комітету з конкурсних торгів від 24.05.2012 року № 20 ухвалено рішення про обрання та проведення закупівлі продуктів нафтоперероблення рідких код 23.20.1 шляхом застосування процедури закупівлі у одного учасника - Приватного підприємства «Торговий дім «Ліга».
До переговорів ухвалено запросити Приватне підприємство «Торговий дім «Ліга» згідно протоколу засідання комітету з конкурсних торгів від 24.05.2012 року № 21.
Керівнику ПП «Торговий дім «Ліга» було направлено запрошення від 24.05.2012 р. № 79/12-08 щодо взяття участі у переговорах про закупівлю продуктів перероблення рідких, та надані вимоги щодо документального підтвердження учасника кваліфікаційним критеріям відповідно до ст.16 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289 -УІ. У запрошенні також зазначалось, що переговори відбудуться 28.05.2012 р. о 9-00 годині.
Судовим розглядом встановлено, що ПП «Торговий дім «Ліга» надано пропозицію щодо участі у процедурі закупівлі у одного учасника на закупівлю продуктів нафтоперероблення рідких за кодом 23.20.1. з неповним переліком документів, підтверджуючих кваліфікаційні критерії, а саме не надана довідка з податкової інспекції про відсутність заборгованості підприємства по податках і зборах на відповідну звітну дату та довідка з виконавчої служби про банкрутство підприємства.
Надалі будь- які інші процедури державних закупівель на продукти нафтоперероблення рідкі комітетом з конкурсних торгів ДП «Куп'янське лісове господарство» не проводились.
Свідок ОСОБА_2 пояснила, що проводила перевірку фінансово-господарсської діяльності ДП «Куп'янське лісове господарство». За результатами ревізії складено акт від 18.11.2013 року № 20-2013/1620, згідно з яким встановлено порушення процедури державних закупівель продуктів нафтоперероблення рідких в особі голови комітету з конкурсних торгів «Куп'янське лісове господарство» ОСОБА_1 у 2012 році.
Свідок ОСОБА_3 пояснив, що комітет з конкурсних торгів виконав всі свої обов'язки щодо проведення конкурсних закупівель продуктів нафтоперероблення рідких , вважає, що двічі торги не відбулися не з вини комітету.
Згідно ст.2 п.3 Положення про комітет з конкурсних торгів голова комітету організовує роботу комітету і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.
Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону України «Про здійснення державних закупівель», члени комітету з конкурсних торгів несуть персональну відповідальність за прийняті ними рішення відповідно до Законів України.
Згідно ч.3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 164-14 КУпАП, може бути накладене протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Статтею 164-14 ч.1 КУпАП, передбачено, що здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти без застосування визначених законом процедур; застосування процедур закупівлі з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, в тому числі оформлення документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації) з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій) не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), що міститься у документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), укладення з учасником, що став переможцем торгів, договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти за цінами і обсягами, які не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації); неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти відповідно до вимог законодавства; неподання в установленому порядку звіту про результати здійснення процедури закупівлі товарів, робіт і послуг, відображення недостовірних відомостей у звіті про результати здійснення зазначеної процедури, непроходження навчання чи підвищення кваліфікації з питань організації та здійснення процедур закупівель відповідно до вимог закону; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом.
Матеріалами справи підтверджується, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбачений ст.. 164-14 ч.1 КУпАП.
Враховуючи викладене, дані про особу, що притягується до адміністративної відповідальності, характер і обставини вчиненого правопорушення, обставини, що обтяжують та пом'якшують покарання, вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст. 164-14 ч.1 КпАП України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 164-14 ч.1 КпАП України та піддати стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 11900 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (р/р 31211206700013 ОКПО 37813292 МФО 851011 банк УДК у Харківській області, код ЄДРПОУ суду 02893930, пункт з таблиці ставок судового збору п. 5) в сумі 36,54 грн.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п»ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п»ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова суду дійсна для пред'явлення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення - до 20 червня 2014 року.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційний суд Харківської області через Куп'янський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги або протесту прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Л.В. Гетьман