Справа № 345/2724/13-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.03.2014 року м.Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого судді Гавриленко В. Г.
секретаря судового засідання Бандура Г. М.,
представника позивача Штремих Р.П.,
представника відповідача ОСОБА_2,
відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Калуші справу за позовом Управління Пенсійного Фонду України в м.Калуш та Калуському районі до ОСОБА_6 ОСОБА_7 про відшкодування шкоди, завданої злочином,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_6, ОСОБА_7 про відшкодування шкоди, завданої злочином.
У ході розгляду справи представник відповідача ОСОБА_2 заявив клопотання про закриття провадження по справі, оскільки справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а повинна бути розглянута адміністративним судом.
Представник позивача Штремих Р.П. попросила суд відмовити в задоволенні заявленого клопотоння, скільки даний спір підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідач ОСОБА_3 підтримав заявлене представником відповідача ОСОБА_2 клопотання, просить суд його задоволити.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що заявлене представником відповідача клопотання слід задоволити, виходячи з наступних підстав.
Як вбачається з п.16 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20.05.2013 року №8 "Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів", відповідно до ч.1 ст 58 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Пенсійний фонд України є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.
Кошти Пенсійного фонду відповідно до статті 73 згаданого Закону використовуються на виплату пенсій, передбачених цим Законом, надання соціальних послуг, передбачених цим Законом, фінансування адміністративних витрат, пов'язаних з виконанням функцій, покладених на органи Пенсійного фонду, оплату послуг з виплати та доставки пенсій, формування резерву коштів Пенсійного фонду.
Як вбачається з пункту 2.2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року № 8-2, управління відповідно до покладених на нього завдань, серед іншого, контролює дотримання платниками єдиного внеску вимог законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску надходження страхових внесків, єдиного внеску та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності нарахування та сплати страхових внесків, єдиного внеску, призначення (перерахунку) і виплати пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій (підпункт 5).
Отже, відповідно до покладених завдань і функцій, Пенсійний фонд України є суб'єктом владних повноважень у цій сфері правовідносин, а спори, що виникають між учасниками цих відносин, є публічно-правовими, тому їх вирішення належить до юрисдикції адміністративних судів.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індвідуальної дії), дій чи бездіяльності.
З матеріалів справи вбачається, що позовна заява, всупереч нормам КАС України, подана до суду для розгляду за правилами Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст. 205, ст.206 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в :
Провадження у справі за позовом Управління Пенсійного Фонду України в м.Калуш та Калуському районі до ОСОБА_6 ОСОБА_7 про відшкодування шкоди, завданої злочином закрити.
Роз'яснити Управлінню Пенсійного фонду в Калуші та Калуському районі, що розгляд даної категорії справ слід проводити за правилами адміністративного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. Особи, які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Суддя