Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 березня 2014 року Справа № 805/3430/14
Приміщення суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кравченко Т.О., ознайомившись з адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Укртрансінспекції в Донецькій області про скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу, а також з матеріалами, доданими до нього, перевіривши дотримання вимог ст.ст.105-106 Кодексу адміністративного судочинства України, -
встановив:
18 березня 2014 року Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Укртрансінспекції в Донецькій області, в якому просив скасувати постанову № 020274 від 11 лютого 2014 року про застосування адміністративно-господарського штрафу в сумі 1 700,00 грн., як незаконну.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, окрім іншого, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що вказана позовна заява належить до об'єктів справляння судового збору, відповідно до ч.1 ст.1 Закону України "Про судовий збір", а особа, яка звернулася з нею до суду, не належить до кола суб'єктів, яким згідно з нормами ст.5 Закону України "Про судовий збір", встановлені пільги щодо його сплати.
Крім того, суд відзначає, що згідно з практикою Європейського суду з прав людини (зокрема, з рішенням Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України»), вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Таким чином, вимоги щодо протиправності рішень про визнання грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо є адміністративними позовами майнового характеру.
Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що вимога позивача про скасування постанови № 020274 від 11 лютого 2014 року про застосування адміністративно-господарського штрафу в сумі 1 700,00 грн. є майновою.
Ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" визначено, що мінімальний розмір заробітної плати в місячному розмірі станом на 01 січня 2014 року становить 1 218 грн.
Таким чином, судовий збір за подання адміністративного позову майнового характеру становить 2% від розміру майнових вимог, проте не може бути меншим за 1 827 грн. (1 218 грн. х 1,5 = 1 827 грн.) та більшим за 4 872 грн. (1 218 грн. х 4 = 4 872 грн.).
При цьому відповідно до ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Таким чином, звертаючись до суду із вказаним позовом, ОСОБА_1 мав сплатити судовий збір в розмірі 182,70 грн. (182,70 грн. - 10% ставки судового збору за майнові вимоги).
Судовий збір за подання адміністративного позову до Донецького окружного адміністративного суду сплачується за наступними реквізитами: р/р 31217206784005, отримувач - Держбюджет Калінінського району м. Донецька, код ЄДРПОУ 38034015, банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, МФО 834016.
До позовної заяви додана квитанція № 36.223.6 від 13 березня 2014 року про сплату судового збору в розмірі 73,08 грн., тобто судовий збір сплачено не в повному обсязі.
Наведене вище зумовлює висновок, що в порушення вимог ч.3 ст.106 КАС України, позивач не в повному обсязі сплатив судовий збір за подання вказаного позову та, як наслідок, не надав документ про сплату судового збору у повному обсязі.
За приписами ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
До позовної заяви додані копія свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_1, копія постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 11 лютого 2014 року № 020274, копія позовної заяви для відповідача та квитанція про сплату судового збору.
В порушення вимог ч.3 ст.106 КАС України фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 до позовної заяви не додані копії всіх документів, що приєднуються до неї, для відповідача, зокрема копія свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_1 надана лише в одному примірнику.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до ч.4 ст.106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
В порушення вимог ч.4 ст.106 КАС України позовна заява та її копія для відповідача підпису фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 не містить.
Наведене зумовлює висновок, що подана фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 позовна заява не відповідає вимогам ч.ч.3-4 ст.106 КАС України.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків, що передбачено ч.1 ст.108 КАС України.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені позивачем шляхом доплати судового збору в розмірі 109,62 грн. (182,70 грн. - 73,08 грн. = 109,62грн.) за реквізитами, вказаними в цій ухвалі, та надання суду документа про доплату судового збору, підписаної позивачем позовної заяви та її копії для відповідача, а також копії свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_1 для відповідача.
Враховуючи викладене та керуючись ч.ч.3, 4 ст.106, п.3 ч.1 ст.107, ч.1 ст.108, п.1 ч.4 ст.160, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
1. Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Укртрансінспекції в Донецькій області про скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу - залишити без руху.
2. Встановити особі, яка звернулася з позовною заявою, строк до 21 квітня 2014 року для усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- доплати судового збору в розмірі 109,62, грн. за реквізитами, вказаними в цій ухвалі;
- надання суду документа про доплату судового збору;
- надання суду підписаної позивачем позовної заяви та її копії для відповідача;
- надання суду копії свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_1 для відповідача.
3. Роз'яснити особі, яка звернулася з позовною заявою, що у випадку неусунення недоліків, позовна заява буде повернута; у разі усунення недоліків у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься поданою у день її первинного подання.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка звернулася з позовною заявою.
5. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
6. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Кравченко Т.О.