Головуючий у 1 інстанції - Ковальва Т.І. Суддя-доповідач - Горбенко К.П.
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
Іменем України
14 травня 2009 року справа № 2-а-19612/08/1270
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Горбенко К.П.,
суддів: Лях О.П.,
Юрченко В.П.
| при секретарі Шептульовій С.Ю. за участю представника позивача: ОСОБА_1 представника відповідача: ОСОБА_2 розглянувши апеляційну скаргу | Краснодонської об"єднанаої державної податкової інспекції | на постанову Луганського окружного адміністративного суду |
| від | 10 грудня 2009 року | по адміністративній справі | № 2-а-19612/09/1270 | за позовом | ЗАТ Краснодонський завод "Автоагрегат" | до про | Краснодонської об"єднанаої державної податкової інспекції, Головного Управління державного казначейства України в Луганській області стягнення заборгованості з відшкодування податку на додану вартість
ВСТАНОВИЛА:
Позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Краснодонської об"єднанаої державаної податкової інспекції, ЗАТ Краснодонський завод "Автоагрегат" про стягнення заборгованості з відшкодування податку на додану вартість. Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2009 року у справі № 2-а-19612/09/1270 позов ЗАТ Краснодонський завод "Автоагрегат" задоволено в повному обсязі: стягнуто з Державного бюджету України на користь закритого акціонерного товариства Краснодонський завод "Автоагрегат" заборгованість з відшкодування податку на додану вартість у сумі 10 000 грн. Краснодонська об"єднана державна податкова інспекція, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким в задоволені позовних вимог відмовити. Доводи апеляційної скарги обґрунтовує невірним застосуванням норм матеріального та процесуального права. Колегія суддів, заслухавши доповідь судді - доповідача, дослідивши доводи апеляційної скарги, вважає апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню з наступних підстав. Судом встановлено, що 8 грудня 2006 року було надано у Краснодонську об'єднану державну податкову інспекцію уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень 2006 року. Разом з уточнюючим розрахунком було надано Додаток 3 "Розрахунок суми бюджетного відшкодування", у якому додатково було заявлено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на розрахунковий рахунок у розмірі 86578 грн. 00 коп. Краснодонською ОДПІ у період з 01 лютого 2007 року по 15 березня 2007 року проводилась виїзна планова перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 1 жовтня 2005 року по 31 грудня 2006 року. Перевіркою була зменшена сума, яка була заявлена, що підлягає бюджетному відшкодуванню на 10 000 грн. З уточнюючого розрахунку на розрахунковий рахунок повинна бути перерахована сума 76 578 грн. 00 коп. Фактично позивач повинен був отримати суму бюджетного відшкодування ПДВ на свій розрахунковий рахунок у термін до 29 березня2007 року. Станом на 20 серпня 2008 року позивач отримав на розрахунковий рахунок відшкодування з ПДВ тільки у сумі 66 745 грн. 37 коп. Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету (бюджетне відшкодування) та строки проведення розрахунків визначено у п. 7.7 ст. 7 Закону «Про податок на додану вартість». Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. 18 листопада 2008 року закрите акціонерне товариство "Автоагрегат" отримало бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість по уточнюючому розрахунку до податкової декларації за січень 2006 року у сумі 9 832 грн. 63 коп. Відповідно до п.п. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону про ПДВ платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. Пунктом 1.8 ст. 1 Закону про ПДВ визначено, що бюджетне відшкодування - це :ума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом. Зазначений пункт надає загальне поняття "бюджетне відшкодування" та є відсилочною нормою, оскільки безпосередньо не встановлює порядок визначення суми бюджетного відшкодування, а відсилає до інших норм цього Закону. Відповідно до пп. 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону про ПДВ протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету. Відповідно до пп. 7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону про ПДВ на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу. Згідно з п.4 Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації та Державного казначейства України 02.07.97р. № 209/72 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України та Державного казначейства України від 21.05.2001р. № 200/86) і зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 08.06.2001р. за № 489/5680, (далі - Порядок 209) відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів або за рішенням суду. Згідно зі ст. 48 Бюджетного кодексу України в Україні застосовується казначейська форма обслуговування Державного бюджету України, яка передбачає здійснення Державним казначейством України, у тому числі операцій з коштами державного бюджету та розрахунково-касового обслуговування розпорядників бюджетних коштів, контролю бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень, прийнятті зобов'язань та проведенні платежів. Отже, органи Державного казначейства здійснюють операції з перерахування коштів держбюджету з податку на додану вартість за висновками податкових органів або за рішенням суду, у зв'язку з чим Головне УДК України у Луганській області правомірно залучено в якості другого відповідача. Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Ухвала в повному обсязі складена 19 травня 2009 року. Керуючись ст. ст. 195-196, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Краснодонської об"єднанаої державаної податкової інспекції - залишити без задоволення . Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2009 року у справі № 2-а-19612/09/1270 за позовом ЗАТ Краснодонський завод "Автоагрегат" до Краснодонської об"єднанаої державаної податкової інспекції, Головного Управління державного казначейства України в Луганській області про стягнення заборгованості з відшкодування податку на додану вартість- залишити без змін . Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня виготовлення повного тексту.
Головуючий К.П. Горбенко
Судді О.П. Лях
В.П. Юрченко
З оригіналом згідно К.П. Горбенко Суддя-доповідач
Головуючий у 1 інстанції - Ковальва Т.І. Суддя-доповідач - Горбенко К.П.
Україна ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А Іменем України (вступна та резолютивна частина) 14 травня 2009 року справа № 2-а-19612/08/1270 Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Горбенко К.П., суддів: Лях О.П., Юрченко В.П.
|