справа № 2-а-9503/08/0470
категорія статобліку-72
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 січня 2009 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Захарчук Н.В.
при секретарі судового засідання Михалевич І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Прокурора Індустріального району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Індустріального району, про звернення стягнення на активи, -
в с т а н о в и в :
25 вересня 2008 року до суду з позовом звернувся Прокурор Індустріального району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська, в якому просить звернути стягнення на активи Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Індустріального району на користь держави у сумі 947 594,64 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Індустріального району зареєстроване Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 29.07.1994 року, та взяте на облік як платник податків у Лівобережній міжрайонній державній податковій інспекції м. Дніпропетровська.
Станом на 07.08.2008 року Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Індустріального району має податковий борг в сумі 947 594,64 грн., з яких сума з податку на додану вартість складає 499 534,38 грн., сума з земельного податку складає 130 367,59 грн., сума з податку на прибуток складає 240 208,52 грн., сума з податку з частини прибутку складає 77 484,15 грн., проте в добровільному порядку відповідач борг не сплачує, що є підставою для звернення з відповідним позовом до суду.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив задовольнити позов в повному обсязі.
Представник відповідача проти позову заперечує та не визнає його в повному обсязі.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Індустріального району перебуває на обліку в Лівобережній міжрайонній державній податковій інспекції м. Дніпропетровська як платник податків та інших обов'язкових платежів. Станом на 07.08.2008 року відповідач має заборгованість по платежам до бюджету в сумі 947 594,64 грн.
На виконання вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» позивачем боржнику було направлено дві податкові вимоги: № 1/687 від 24.09.2004 року та № 2/751 від 25.12.2004 року, але до теперішнього часу зазначена суму боргу відповідачем не погашена.
При вирішенні судом спору по суті позовних вимог встановлено, що статтею 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до статті 2 цього закону завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю; за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 23 статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 зазначеного вище закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Системний аналіз змісту зазначених норм права свідчить про те , що органи Державної податкової адміністрації України є органами виконавчої влади, їм надано право здійснювати контроль за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів та здійснювати заходи погашення податкового боргу , зокрема, примусово шляхом звернення до суду.
Суд також доходить висновку, що позивачем надані належні докази, які свідчать про заборгованість Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Індустріального району перед бюджетом, а також здійснені всі заходи, направлені на досудове врегулювання відповідного спору.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 3, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Прокурора Індустріального району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Індустріального району, про звернення стягнення на активи - задовольнити повністю.
Звернути стягнення на активи Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Індустріального району (код ЄДРПОУ 05432916, АДРЕСА_1) на користь держави (р/р 31116029700006 - податок на додану вартість, код платежу 14010100; р/р 33214811700006 - орендна плата по земельному податку з юридичних осіб, код платежу 13050100; р/р 33219861700006 - податок на прибуток, код платежу 11020201; р/р 33212857700006 - частина прибутку, код платежу 21010301, одержувач УДК Індустріального району, код ЄДРПОУ 24232376, банк одержувач - ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012) у розмірі 947 594, 64 грн .
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заява про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі .
Текст постанови у повному обсязі буде виготовлений 19.01.2009 року.
Суддя Н.В. Захарчук