ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
| 27 травня 2009 р. 16 год. 38 хв. | Справа № 2-а-3082/09/2170 Кат. 6.5 Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Хом'якової В.В., при секретарі: Вуйцику О.Г., за участю: прокурора: М"ясникова К.К., представника позивача: Прудіус С.С., відповідач: не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Суворовського району м. Херсона в інтересах держави - Міністерства транспорту та звязку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його сторуктурного підрозділу територіального управління Головної державої інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій в сумі 510,00 грн., встановив: Заступник прокурора Суворовського району м. Херсона звернувся до суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якої виступає територіальний підрозділ в Херсонській області до ОСОБА_1якому просить стягнути фінансові санкції, які були застосовані постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області № 023535 від 07.02.2008 року. У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій ОСОБА_1добровільно не сплачена, постанова не оскаржена ні в адміністративному, ні в судовому порядку протягом 10 днів після їх винесення, отже є обов'язковою до виконання. В судовому засіданні прокурор просить стягнути фінсанкції з відповідача в повному обсязі, представник позивача також просить задовольнити позовні вимоги. ОСОБА_1в перше та друге судові засідання не з'явився, хоч був своєчасно повідомлений про день і час слухання справи. Розглянувши подані прокурором та позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, думку прокурора, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив, що згідно з актом перевірки НОМЕР_1від 26.01.08 під час проведення рейдової перевірки на предмет дотримання Закону України "Про автомобільний транспорт" та Правил надання послуг на автомобільному транспорті державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлений факт експлуатації транспортного засобу FIAT DOBLO PANORAMA, з номерним знакомНОМЕР_2, який належить відповідачу, облаштованого як таксі (на даху автомобіля встановлено розпізнавальний ліхтар таксі "055" оранжевого кольору) без наявності ліцензійної картки. Акт перевірки підписано водієм ОСОБА_1На підставі висновків перевірки територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Херсонській області 07.02.2008 року прийнята постанова № 023535 про застосування до ОСОБА_1510,00 грн. фінансових санкцій на підставі абз. 3, ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт". Постанова про застосування фінсанкцій відповідачем не оскаржена, санкції добровільно не сплачені. Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно до ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт", центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується. Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області є територіальним структурним підрозділом Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, діє на підставі Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку № 888 від 14.12.2005. Відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. Діяльність щодо перевезення пасажирів і вантажів автотранспортом регулюється Цивільним Кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України ?ро ліцензування певних видів господарської діяльності ", Законом України ?ро автомобільний транспорт", "Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176, "Правилами перевезення вантажів автомобільним транспортом в України ", затвердж. наказом Міністерства транспорту України від 14.10.97 № 363, "Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом" відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт", затверджені наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства транспорту та зв'язку України від 01.02.2008р. № 9/119, та іншими нормативними актами. Згідно з пунктом 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 1567 від 08.11.2006, під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом. Законом України "Про автомобільний транспорт" (ст. 48) передбачено обов'язок оформлення для автомобільного перевізника - ліцензія на документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України, для водія -посвідчення водія, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж. За не оформлення ліцензійної картки статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачена відповідальність у виді застосування до перевізника стягнення - штрафу у розмірі 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки. На підставі викладеного, вина ОСОБА_1в здійсненні правопорушення при обставинах, які викладені в позовній заяві, належним чином обґрунтовані та відповідають доказам, які досліджені по справі . Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що визначення відповідачеві фінансових санкцій здійснено правомірно, а тому позовні вимоги щодо стягнення з відповідача штрафних санкцій у розмірі 510,00 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню. Зменшувати розмір штрафних санкцій, застосованих постановою теруправління Головавтотрансінспекції, суд не має повноважень. Відповідальність, передбачена ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", встановлена в чіткому розмірі, норма закону не містить мінімального або максимального розміру відповідальності. Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають. Керуючись ст.ст. 94, 159-163, 167 КАС України, суд постановив : Позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, який мешкає в АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_3, до державного бюджету (рах. 31116106700002 УДК у Херсонській області, МФО 852010, код доходу 21081100, код ОКПО 24103785, стягувач - територіальний підрозділ Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області , м. Херсон, вул. Адм. Макарова, 5, код ЄДРПОУ 33643157) 510,00 грн. штрафних санкцій. Виконавчий лист про виконання постанови видати позивачу за його заявою після набрання постановою законної сили. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі, відповідно до статті 160 КАС України, з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Хом'якова В.В.