Рішення № 37701298, 13.03.2014, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
13.03.2014
Номер справи
908/4252/13
Номер документу
37701298
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

номер провадження справи 11/115/13

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.03.2014 Справа № 908/4252/13

Господарський суд Запорізької області у складі:

головуючий - суддя Гончаренко С.А.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Запорізька міська рада (пр. Леніна, буд. 206, м. Запоріжжя, 69105)

до відповідача: Публічне акціонерне товариство «Укрнафта» (пров. Несторівський, буд. 3-5, м. Київ, 04053)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Головне управління Держкомземагенства України у Запорізькій області (вул. Парамонова, буд. 15, м. Запоріжжя, 69059)

за участю представників

від позивача: Бережна Г.Ю. - дов. № 01/02-17/0287 від 15.07.2013р.;

від відповідача: Гуліян Т.Г. - дов. № юр-679/д від 05.12.2013р.;

від третьої особи: Шраго А.О. - дов. № 25 від 04.02.2014р.;

про: внесення змін до п. 4 та п. 8 договору оренди земельної ділянки від 22.08.2006р., -

В С Т А Н О В И В :

До господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Запорізької міської ради до Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» про внесення змін до п. 4 та п. 8 договору оренди земельної ділянки від 22.08.2006р. в частині нормативної грошової оцінки земельної ділянки та визначення розміру орендної плати.

28.12.2013р. порушено провадження по справі, призначені час і дата судового засідання, сторони зобов'язані вчинити дії та надати документі, необхідні для всебічного та об'єктивного розгляду справи.

Позивач наполягає на позовних вимогах, викладених в позовній заяві, зокрема повідомив, що сторони не досягли згоди на внесення відповідних змін до договору з урахуванням рішення Запорізької міської ради від 27.07.2011р №16 «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя» та рішення №37 «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.07.2011р. №16» від 26.06.2012р. Стверджує, що Запорізькою міською радою відповідачу внесено пропозицію про внесення змін до договору, але відповідач дану пропозицію проігнорував. Оплата земельного податку у розмірі меншому ніж це передбачено, призводить до порушення прав позивача та недоотримання коштів місцевим бюджетом. Крім того, у будь-якому випадку договір потребує приведення у відповідність до чинного законодавства, зокрема Земельному та податковому кодексам України.

Відповідач проти задоволення позову заперечує, при цьому зазначає, що відповідно до положень пп. 34, 35 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад на місцях належить, серед іншого, вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин та затвердження ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України.

У свою чергу, податкове законодавство України ґрунтується на принципах рівності усіх платників податків перед законом, соціальної справедливості та єдиного підходу до встановлення податків і зборів (п. 4.1.2, п. 4.1.6, п. 4.1.11 ст. 4 ПК України).

Податковий кодекс України чітко визначає, що зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року (п. 4.1.9 ст. 4 Податкового кодексу України).

Відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Пунктом 5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.

Зі змісту позовної заяви Запорізької міської ради вбачається, що підставою для внесення змін до договору оренди землі є рішення Запорізької міської ради № 37 «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.07.2011 р. № 16 «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжі» від 26.06.2012р.

Вказані рішення були офіційно оприлюднені у газеті «Запорізька січ» 24 липня 2012 року.

Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Зазначена загальна норма знайшла своє відображення, зокрема, у п. 271.2 ст. 271 ПК України, згідно з якою рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Виходячи з викладеного, відповідач стверджує, що рішення Запорізької міської ради, якщо воно було оприлюднене після 15 липня, а воно оприлюднене 24.07.2012р., повинно застосовуватись не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом, тобто не раніше початку 2014 року.

Таким чином, на думку відповідача, на момент звернення до суду права позивача жодним чином не були порушені.

Крім цього, відповідач вважає невірним розрахунок розміру нормативної грошової оцінки та орендної плати, наведений позивачем у позовній заяві. Зокрема спираючись на витяг з технічної документації щодо ормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки, виданий 16 липня 2008 року територіальним органом Держземагентства України - Управлінням земельних ресурсів у м. Запоріжжі, відповідач наводить свій розрахунок, в якому нормативна грошова оцінка складає 2 000 845,31 грн., а орендна плата - 120 050,72 грн., що менше ніж зазнає позивач.

В задоволенні клопотання відповідача про зупинення провадження по справі до вирішення по суті адміністративної справи № 335/10532/13-а, 2-а/335/272/2013 судом відмовлено у зв'язку з безпідставністю та відсутності підстав для зупинення провадження у справі.

Ухвалою від 07.02.2014р. з метою отримання достовірної інформації щодо нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки, до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача залучено Головне управління Держземагенства України у Запорізькій області.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та ретельно вивчивши додатково надані докази, встановив наступні обставини:

У відповідності зі ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. ст. 12, 122 Земельного кодексу України до повноважень міської ради в галузі земельних відносин належить розпорядження землями територіальної громади, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності. Міська рада, як суб'єкт права комунальної власності на землю, має право володіння, користування і розпорядження землями комунальної власності та здійснює розпорядження землею на свій розсуд в інтересах територіальної громади.

Статтею 11 Цивільного кодексу України закріплено, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Відповідно до п. 2 цієї статті підставою виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини.

Відповідно до ч. 1 ст. 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Частина 7 ст. 93 Земельного кодексу України встановлює, що відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом.

На підставі рішення тридцятої сесії четвертого скликання Запорізької міської ради № 8/54 від 15.02.2006р. між Запорізькою міською радою та відкритим акціонерним товариством «Укрнафта» (правонаступником якого є відповідач у справі) був укладений договір оренди земельної ділянки, відповідно до якого орендодавець надає в оренду, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку (кадастровий номер: 2310100000:05:004:0117) для розташування автозаправної станції, загальною площею 0,1576 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Тюленіна Сергія, 11.

Договір зареєстровано у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що 04.10.2006р. у державному реєстрі земель вчинено запис № 040626100887.

При укладанні договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки в цінах 2006 року становила 1 307 733,28 грн. (п. 4 Договору).

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності, в строки визначені у договорі.

Згідно ст. 96 Земельного кодексу України на орендаря покладено обов'язок своєчасно та у повному обсязі вносити орендну плату.

Пунктом 8 Договору встановлено, що орендна плата вноситься орендарем в грошовій формі та в розмірі 13 077,33 грн., за календарний рік в цінах 2006 року.

Вказану земельну ділянку відповідачу передано за актом прийому-передачі від 04.10.2006р.

Пунктом 11 Договору визначено, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором оренди землі; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами; прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати; в інших випадках, передбачених законом.

13.11.2007р. між сторонами було укладено Додаткову угоду до Договору, відповідно до якої, розмір орендної плати було встановлено в розмірі 52 309,33 грн., що складало 4% від нормативної грошової оцінки за календарний рік в цінах 2007 року.

Згідно зі ст. 142 Конституції України матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є, зокрема, земля, як власність територіальної громади міста.

В ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» зазначається, що міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключною компетенцією міської ради є вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

На вимогу ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень, які згідно до Конституції України є обов'язковими до виконання на відповідній території.

27.07.2011р. Запорізькою міською радою прийнято рішення № 16 «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя», згідно з яким встановлено коефіцієнти, відповідно до яких визначається розмір орендної плати. Для земельних ділянок, на яких здійснюється торгівля нафтопродуктами, встановлено коефіцієнт 4.

Запорізькою міською радою 26.06.2012р. прийняте рішення № 37 «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.07.2011р. № 16 «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у місті Запоріжжя», згідно з яким встановлено коефіцієнти, відповідно до яких визначається розмір орендної плати. Для земельних ділянок, наданих для розташування автозаправних станцій, встановлено коефіцієнт 6.

Таким чином, міською радою прийнято рішення, яким встановлено нові коефіцієнти, відповідно до яких визначається розмір орендної плати за користування земельними ділянками у м. Запоріжжі, наданим для розташування автозаправних станцій: зазначений розмір орендної плати дорівнює шестикратному розміру земельного податку.

Відповідно до ст. 274.1 Податкового кодексу України, ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

03.03.2008р. Запорізькою міською радою було прийнято рішення № 79 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя».

Згідно ст. 18 Закону України «Про оцінку землі» нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше ніж один раз на 5 - 7 років.

Отже, для розрахунку суми орендної плати за земельну ділянку, що знаходиться у користуванні позивача, застосовується нормативна грошова оцінка відповідно до затвердженої технічної документації 2008 року з урахуванням індексації.

Ст. 20 Закону України «Про оцінку землі» визначено, що дані про нормативну грошову оцінку землі оформлюються, як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

В судове засідання, яке відбулось 13.03.2014р. представником третьої особи - Головного управління Держземагенства України у Запорізькій області наданий витяг з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки, з якого вбачається, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки, наданої відповідачу в оренду становить 2 000 905,36 грн. Витяг датовано 11.03.2014р.

Виходячи з цього розрахунок орендної плати, наведений позивачем в позовній заяві, вірний, і орендна плата має складати 120 054,32 грн.

Згідно зі ст.632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У визначених законом випадках застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Згідно з п. 32 Договору, зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір розглядається у судовому порядку.

Статтею 30 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

В даному випадку, має місце законодавча зміна граничного розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності, у зв'язку з чим маються підстави для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Відповідно до п. 2.19 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 17.05.2011р. «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних спорів» визначено, що у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише в разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Відповідно до вимог ст.188 Господарського кодексу України, сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

На виконання вимог вказаної норми та з метою досягнення взаємної згоди 06.09.2013р. Запорізькою міською радою на адресу відповідача було направлено пропозицію № 01/02-21/02579, «Про внесення змін до договору оренди землі» (отримано відповідачем 11.09.2013р.), в якій ПАТ «Укрнафта» було запропоновано викласти в новій редакції п. 8 Договору: «Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 120 054 грн. 32 коп. (сто двадцять тисяч п'ятдесят чотири грн. 32 коп.), що складає шестикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013 року».

Станом на дату розгляду спору додаткову угоду про внесення змін до Договору оренди сторонами не укладено, відповідачем не вжито дій, що свідчать про намір внести зміни до Договору оренди.

Оскільки нормативна грошова оцінка, зазначена в п.4 договору, не відповідає нормативній грошовій оцінці згідно витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а п.8 договору оренди, укладеного між позивачем та відповідачем, не відповідає рішенню Запорізької міської ради від 27.07.2011р. № 16 та рішенню від 26.06.2012р. № 37, позивач просить п. 4 викласти у наступній редакції: « 4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 2 000 905 грн. 36 коп. (два мільйона дев'ятсот п'ять грн. 36 коп.) в цінах 2013 року», а п. 8 договору - « 8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 120 054 грн. 32 коп. (сто двадцять тисяч п'ятдесят чотири гривні 00 коп.) що складає шестикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013 року».

Вимоги позивача законні, обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Заперечення відповідача на позов суд вважає безпідставними з наступних підстав:

Відповідно до п. п. 8.1. - 8.3. ст. 8 Податкового кодексу в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори. До загальнодержавних належать податки та збори, що встановлені цим Кодексом і є обов'язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених цим Кодексом. До місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених цим Кодексом, рішеннями сільських, селищних і міських рад у межах їх повноважень, і є обов'язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.

Земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (п. 14.1.72. ст. 14 ПК України).

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (п. 14.1.136. ст. 14 ПК України).

Відповідно до п. 14.1.147 ст. 14 Податкового кодексу України плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Таким чином, наведені вище норми чинного законодавства України, у т.ч. п. 14.1.147. ст. 14 ПК України, свідчать, що плата за землю відноситься до загальнодержавних податків. Наведене також випливає із змісту ст. 9 ПК України.

Статтею 4 Податкового кодексу України унормовано, що зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за 6 місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року (п. 4.1.9.).

Рішення Запорізької міської ради № 37, яким внесено зміни до коефіцієнту розміру орендної плати на земельні ділянки було прийнято місцевою радою 26.06.2012р., тобто не пізніше як за 6 місяців до початку нового бюджетного періоду, що відповідає нормам ст. 4 Податкового кодексу України.

Відповідно до ст.12 Податкового кодексу України, рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом (п. 12.3.4.).

Оскільки рішенням Запорізької міської ради від 26.06.2012р. №37 не встановлювався місцевий податок чи збір, передбачений ст.10 Податкового кодексу України, посилання відповідача на п.12.3.4. ст. 12 Податкового кодексу України в якості своїх заперечень на позов у цій справі безпідставні.

Положення щодо оприлюднення рішень відносно місцевих податків та зборів не стосуються рішення щодо орендної плати як загальнодержавного податку.

Посилання відповідача на норми п.271.2 ст. 271 Податкового кодексу України необґрунтовані, оскільки норми вказаної статті регулюють порядок офіційного оприлюднення відповідним органом місцевого самоврядування рішень ради щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

В рішенні № 37 визначається кратність розміру орендної плати по відношенню до розміру земельного податку, що має застосовуватися для розрахунку орендної плати за користування земельною ділянкою, як загальнодержавного податку, а не нормативна грошова оцінка спірної земельної ділянки.

Як наслідок, положення щодо оприлюднення рішень відносно місцевих податків та зборів не стосуються рішення щодо орендної плати як загальнодержавного податку.

Рішення № 37 Запорізької міської ради не стосується нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Отже посилання на пункт 271.2 статті 271 Податкового кодексу України є також безпідставним.

Відповідно до частини 5 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.

24.07.2012р. рішення № 37 оприлюднене в газеті «Запорізька Січ» №146 (5087) з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Вказане рішення міської ради набрало чинності (п.5 рішення від 26.06.2012р. №37) з 01.01.2013р., а тому положення цього рішення мають застосовуватись з 01 січня 2013 року.

Для розрахунку розміру орендної плати, згідно з нормами чинного законодавства, необхідно використовувати дані, які містить витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, виданий органами Держземагентства. Саме таким чином Запорізька міська рада отримала дані щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки кадастровий номер №2310100000:05:004:0117, загальною площею 0,1576 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Тюленіна Сергія, 11, та яка знаходиться в користуванні відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального Кодексу України, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Внести зміни до п. 4 договору оренди землі від 04.10.2006р. за №040626100887, укладеного між Запорізькою міською радою та публічним акціонерним товариством «Укрнафта» площею 0,1576 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Тюленіна Сергія, 11 для розташування автозаправної станції, виклавши його в наступній редакції: « 4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 2 000 905 грн. 36 коп. (два мільйона дев'ятсот п'ять грн. 36 коп.) в цінах 2013 року».

Внести зміни до п. 8 договору оренди землі від 04.10.2006р. за №040626100887, укладеного між Запорізькою міською радою та публічним акціонерним товариством «Укрнафта» площею 0,1576 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Тюленіна Сергія, 11 для розташування автозаправної станції, виклавши його в наступній редакції: « 8. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 120 054 грн. 32 коп. (сто двадцять тисяч п'ятдесят чотири гривні 00 коп.) що складає шестикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013 року».

Стягнути з публічного акціонерного товариства «Укрнафта» (пров. Несторівський, буд. 3-5, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 00135390) на користь Запорізької міської ради (пр. Леніна, буд. 206, м. Запоріжжя, 69105, код ЄДРПОУ 04053915) 1 147 (одну тисячу сто сорок сім) грн. 00 коп. судового збору. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

В судовому засіданні 13.03.2014р. оголошені вступна і резолютивна частини рішення. Повний текст рішення складений та підписаний 18.03.2014р.

Суддя С.А.Гончаренко