ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. Кремлівська, 65-В, м. Запоріжжя, 69041, тел.286-50-15, inbox@adm.zp.court.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 квітня 2009р. Справа № 2а-1585/09/0870
За позовом: Запорізького транспортного прокурора, 69002, м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 17 в інтересах держави, орган уповноважений представляти інтереси держави - Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Запоріжжя, 69068, м. Запоріжжя, вул. Брюллова, 4
До відповідача: ОСОБА_1, АДРЕСА_1
про стягнення 1125 грн. заборгованості зі сплати податку з власників транспортних засобів
У складі головуючого судді Нечипуренко О.М.
секретар судового засідання Младенов О.П.
Представники сторін:
Від прокуратури - Крамарчук Л.Є. (посвідчення №273 від 17.07.2006р.)
Від позивача - ОСОБА_2. (довіреність № 27 від 27.03.2009р.)
Від відповідача - ОСОБА_1. (паспорт ІНФОРМАЦІЯ_1 від 22.01.1997р.)
Справа розглядається за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) відповідно до ст.2, 17 та 50 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснював повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу «Камертон».
Провадження у справі відкрито ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 05.03.2009р., судовий розгляд призначено на 01.04.2009 року.
01.04.2009 року судом було оголошено перерву до 16.04.2009 року.
В судовому засіданні 16.04.2009р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Судом оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на ст. 5 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів”, ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», ст.ст. 4, 173 18, 19, 60, 105 КАС України.
У позовній заяві зазначає, що відповідач має заборгованість по податку з власників транспортних засобів перед бюджетом у сумі 1125,00 грн.
Оскільки відповідач в добровільному порядку податкову заборгованість не погасив, позивач вимушений 04.03.2009 року звернутись з адміністративним позовом до суду.
В судових засіданнях 01.04.2009 та 16.04.2009р. представник позивача підтримав вимоги, викладені у позовній заяві та просить їх задовольнити.
Відповідач визнав заявлені позовні вимоги в повному обсязі, проти стягнення податкової заборгованості у розмірі 1125,00 грн. не заперечує.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та прокурора, суд
ВСТАНОВИВ :
Громадянин ОСОБА_1 згідно інформації від ВДАІ в Шевченківському районі при ГУМВС України в Запорізькій області та ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя має у власності автомобіль DAF 400, державний номер НОМЕР_1
Технічний огляд вищезазначеного автомобіля не проводився та не сплачувався транспортний податок протягом 2006 - 2008 років, у зв'язку з чим виникла заборгованість по податку з власників транспортних засобів, яка станом на 17.02.2009 року складає 1125,00 грн., що підтверджено розрахунком ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів.
Термін сплати заборгованості сплинув та станом на 04.03.2009 р. вищезазначений борг, який складає 1125,00 грн., відповідачем в порушення діючого законодавства України до державного бюджету не сплачено.
Оцінивши представлені докази, вважаю що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, виходячи з наступного:
Відповідно до п.3, 8 ст. 10 Закону України від 04.12.1990р. № 509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів. Проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків, інших платежів.
Контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюють органи, перелік яких визначено у ст. 2 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Відповідно до цього Закону контролюючим органом є:
Податкові органи - щодо справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), які направляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи(далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію
транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Згідно ст. 67 Конституції України, кожний громадянин України зобов'язаний сплачувати податки і збори в розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», податок з власників транспортних засобів сплачується щорічно або один раз на два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд.
Згідно зі статтею 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Право прокурора та його заступника звертатися до адміністративного суду в інтересах держави, зазначивши орган уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, передбачено ст. 60 КАС України, п. 2 ст. 121 Конституції України та ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”.
Враховуючи викладене, адміністративний суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення податкового боргу з ОСОБА_1 в сумі 1125 грн., підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до вимог ст. 94, 98, пункту 3 Розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення” КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов Запорізького транспортного прокурора в інтересах держави, в особі органу уповноваженого представляти інтереси держави - Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя до ОСОБА_1 про стягнення 1125,00 грн. заборгованості зі сплати податку з власників транспортних засобів., задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 , ( АДРЕСА_1) заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів за 2006 - 2008рр. у розмірі 1125,00 грн. (одна тисяча сто двадцять п'ять грн. 00 коп.) на користь місцевого бюджету ( р/р 33216808700009 в ГУДКУ у Запорізькій області, код платежу 12020200, код ОКПО 34676911, МФО 813015). Видати виконавчий лист.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково відповідно до вимог ст.184-187 КАС України.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Постанову виготовлено в повному обсязі 30.04.2009р.
Суддя Нечипуренко О.М.