МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
11 березня 2014 року справа № 814/124/14
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П., секретаря судового засідання Западнюк К.А., розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовом
Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв,54001
до
Комунального підприємства "Врадіївське житлово-комунальне господарство" Врадіївської районної ради,
вул. Крупської, 30, смт Врадіївка, Врадіївський район, Миколаївська область, 56301
про
стягнення штрафних санкцій в сумі 7409,93 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі-позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Врадіївське житлово-комунальне господарство" Врадіївської районної ради про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за 2012 рік в сумі 7409,93 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначає, що відповідач не подавав до центру зайнятості протягом 2012 року звіти із вакансіями для осіб з обмеженими фізичними можливостями, внаслідок чого до нього застосована адміністративно-господарська санкція, а внаслідок її несвоєчасної сплати нарахована пеня.
Представник позивача надав до суду клопотання про розгляд справи в письмову провадженні.
Представник відповідача у судове засідання не прибув.
Проаналізувавши діюче законодавство, матеріали справи, суд дійшов наступного.
Комунальне підприємство "Врадіївське житлово-комунальне господарство" Врадіївської районної ради є юридичною особою.
Згідно ч. 3 статті 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою вказаної статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.
Згідно з п. 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був повинен інформувати державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільне робоче місце та вакантну посади, на яких може використовуватись праця інваліда.
Відповідно до ч. 4 ст. 20 Закону України "Про занятість населення" підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів. Формою подання зазначених адміністративних даних є форма звіту № 3-ПН "Звіт про наявність вакансій", затверджена Наказом Міністерства юстиції України 21.12.2012 року за № 1534/11814.
Позивач зазначає, що відповідачем були порушені вимоги ч. 4 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення", оскільки за даними Миколаївського обласного центру зайнятості відповідач протягом 2012 року звіти за формою № 3-ПН із вакансіями для осіб з обмеженими фізичними можливостями не надавав.
Статтею 20 Закону передбачено, що підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч. ч. 1, 2 ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів та не зайнятих інвалідами у 2012 році, відповідач до 16.04.2013 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 7025 грн. Розмір заборгованості підтверджується звітом за формою 10-ПІ № 06-12/3306 від 21.11.2013 за 2012 рік та розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій.
У відповідності до ч. 2 ст. 20 Закону порушення термінів сплати адміністративно господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 % річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Таким чином, відповідачу була нарахована пеня у сумі 384,93 грн., що підтверджується розрахунком пені по сплаті адміністративно-господарських санкцій.
Отже, заборгованість відповідача складає 7409,93 грн., що підтверджується матеріалами справи.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства "Врадіївське житлово-комунальне господарство" Врадіївської районної ради (56301, Миколаївська область, Врадіївський район, смт Врадіївка, вул. Крупської, 30, код ЄДРПОУ 36450404) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів кошти в сумі 7409 (сім тисяч чотириста дев'ять) грн. 93 коп.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня її проголошення/отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя А. П. Єнтіна